Potencjał siłowy, kiedy się rozciągać, zużywanie się stawów Q&A 1 - NieMaLekko Kornel Pęksa


Jeżeli chcesz, by Twoje pytanie znalazło się w następnym Q&A, to napisz je w komentarzu poniżej. Jeżeli zgarnie więcej łapek to przejdzie :) TRENINGI / KONSULTACJE: Napisz do mnie i zapisz się na trening/konsultację: Pytania: 0:19 Maksymalny potencjał
Komentarze:

Przebudzony Eter: Pytanie do Q&A 2
Cześć, opowiesz o punktach spustowych jak je znaleźć i czy to prawda że punkty spustowe które rozmasujemy to najszybszy sposób na lepszą mobilność? Pozdrowam
Anna Kos: Jak powinnam ćwiczyć przy chondromalacji kolan? Czy jest możliwość cofnięcia tego procesu?
Anna Kos: Fajny pomysł z tym filmem ?
Aga aszka: Ooo, tak trzeba żyć ?✌️ więcej q&a poproszę!?
Weronika Radzka: Konkretne Q&A ??❤️ a czy hipermobilnosc ( na przykładzie gimnastyki ) może powodować większe ryzyko urazu tkanek miękkich?
Czemu tkanka miękka nie jest w stanie wrócić już nigdy do swojej pierwotnej postaci, jeżeli chodzi o wytrzymałość
po urazie np.skreceniu stawu ? ???
Maksymilian Ogromski: Czesc . Q&A. Jak cwiczyc partie miesniowe, ktore sie wizualnie dosc sporo roznia? (np. akton srodkowy miesnia naramiennego prawej reki wiekszy od lewej). Czy teraz lewa reka robic wiecej powtorzen, wiekszym ciezarem, wiecej serii czy moze po prostu jakis czas nie cwiczyc prawego naramiennego? Po prostu jak wyrownywac miesnie optymalnie.
Sebastian assebek: Pytania z czasem
0:19 Maksymalny potencjał siłowy jak poznać 2:24 Kiedy się rozciągać (przed, po, dni nietreningowe) 5:08 Strzelanie w stawach i manipulacje a efekty 7:40 Ćwiczenia korekcyjne asymetryczne 8:54 Proporcja siły czworogłowych do dwugłowych a kontuzje 11:51 Skąd zakwasy po rozciąganiu 14:19 Zużywanie się stawów od treningu?
mad felie: A ja mam pytanie odnośnie dysproporcji!
Przez fakt, że lewą nogę mam krótszą, to również mięśnie pośladkowe oraz lewego uda są mniej rozwinięte. Pomijając aspekt wizualny, chciałabym zapytać czy wykonując np. klasyczny przysiad, mogę zrobić sobie krzywdę przez taką dysproporcję? Czy robienie większej ilości powtórzeń na lewą stronę przy ćwiczeniach unilateralnych jest dobrym rozwiązaniem? Pozdrawiam serdecznie! ?
Ricken: Czy kręgozmyk i przodopochylenie miednicy to to samo? Czy może powstać w krótkim okresie czasu np 1 rok pracy w pozycji siedzącej? Czy jest to może wada genetyczna?
Delfina Wojtkowiak: Sweet spot! Sweet video ❤?
Iza Bella: Super sprawa!
Jan Bortnowski: Jak to jest w końcu z rozgrzewką przed rozciąganiem. Warto ją robić i potem utrzymywać podwyższoną temperaturę ciała np poprzez jakieś ciepłe ciuchy czy też nie ma znaczenia i można tak z marszu usiąść i się rozciągać ?

Btw odcinek o rozciąganiu dla bardziej zaawansowanych to byłby sztos.
Monika H.: Fajnie zebrany materiał! Czy myślisz, że póki siłownie zamknięte, a brak mobilizacji w domu do takich ćwiczeń, to mogę sobie poprzestać na Pilates i troszkę Jogi, żeby wrócić bez wielkiej krzywdy? Pozdrawiam serdecznie ?
Kamil Olejnik: Od czego może pochodzić ból w lędźwiach podczas chodzenia/stania (pojawia się po dłuższej właśnie tej aktywności) ? Wydawało mi się że są to jak najbardziej naturalne pozycje dla naszego kręgosłupa i ciała, czy jest to możliwe że ból jest sygnałem że ciało się adaptuje po długim okresie trybu siedzącego? ( mam tylko 18 lat ale wcześniej dużo siedziałem grając na komputerze ).
Natalia Kot: Szybkie pytanie. Przeskakuje(?) mi miednica przy kręceniu kółek na stojąco nogą do tyłu lub do przodu. Ćwiczenie z rozgrzewki mam nadzieje, że wiesz o które chodzi. Nie boli ale nie lubię tego uczucia. Słysze jak kości przesuwają się po sobie.
Natalia Kot: O własnie... gulka.. mam wyczuwalne pod skórą na piszczelu coś takiego, na obie nogi i odkąd pamiętam to mam. Każdy się tym brzydzi jak dotknie :D
Pani Ala: Super materiał, dzięki :)
Mike ccc: Jak sprawdzić do jakiego typu aktywności mamy predystespynowane mięśnie? Chodzi o stosunek szybkokurczliwych włókien do wolnokurczliwych
Crazy Braves: Hey NieMaLekko. Strasznie ciekawy materiał, odpowiada na czyjeś pytania zamiast powtarzać to samo co się słyszy w każdym innym filmie na YouTube. Bardzo mnie ciekawi czy można budować siłę wysoką ilością powtórzeń. Na Drodze do 100 kg w pompce na poręczach stanąłem na 70 kg, i musiałem przerwać treningi z klasycznymi dipami z obciążeniem (z powodu wirusa). Mam możliwość wykonywania dipów w domu, tyle tylko że bez obciążenia. Czy treningi do upadku mięśniowego, czy treningi o dużej objętości mogą prowadzić do wzrostu siły na tak dużym już poziomie? Czy mogą one przynajmniej tą siłę utrzymać na 70kg? A może jakieś inne ćwiczenia na mięśnie głębokie? Jeszcze mnie bardzo ciekawi co jest dla nas zdrowsze, treningi z małą ilością powtórzeń które są ciężkie, czy też treningi wysoko objętościowe. Mam nadzieje że odpowiesz na to pytanie, tym czasem pozdrawiam sportową Polskę z Norwegii. - Kelpie.
NieMaLekko Kornel P?ksa: Pierwsze Q&A za nami! Piszcie pytania do kolejnego, wybiorę kilka topowych :)
Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=gZHahT7b3vQ