Tajemnicze groby sprzed wieków PrzygodowaTV


Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=qV_kMuZA8WYNajlepsze komentarze:

ZAJEB ?... SŁOWIANIE TO STAROŻYTNY LUD
ISTNIEJEMY TROCHE DŁUŻEJ NIŻ OD 960 ROKU KIEDY PEDOFILE Z WATYKANU NARZUCILI NAM SIŁĄ KULT ŻYDOWSKIEGO UROJONEGO BOGA !
https://youtu.be/ZOdRlNKCYMM
wyciskT... Widzę, że pełno tu onanistów, którzy zupełnie nie zwracają uwagę na to jak mądrą jesteś osobą a skupiają się tylko na powierzchownych cechach... Jesteś typem naukowca, mam nadzieję, że spełniasz się robiąc fajną, ciekawą karierę. Pozdro!
LedwoWe... Nie dość że piękna to i fajnie opowiada ! Uwielbiam i leci sub! <3
sz0gun3... a ja sie odniose do merytorycznej czesci filmu, a czym innym sa obecne nagrobki? jak nie dokladnie tym samym tylklo technologia sie zmienila, chociaz dla wielu jest postawiony jakis obelisk, czy krypta lub sakrkofag
Zdzis?a... Historię i archeologię napisali nam zachodni sąsiedzi, pomału jednak prawda wychodzi na światło dzienne...
Tomasz ... Być może zadziałały tu dwa czynniki: Nowinka podpatrzona u przyjezdnego i moda. Gdzieś na Mazowszu osiadła grupa Normanów . A po tym jeden z nich zmarł i został pochowany na miejscowym "żelniku" A ludziska okoliczne popatrzali, podumali i doszli do wniosku, że obce to fajowski grób zrobili swojemu zmarłemu. No i poszło. Coś jak z lastrikiem w PRL, tym "granitem dla mas". Podobnie mogło być z tym rodzajem grobów: pojawiły się dość nagle na ograniczonym obszarze, bo kmiecie okoliczne doszły do wniosku, że tak jest bardziej uroczyście. Ale moda, jak to moda przemija. Pojawiła się nowa i wyparła starą.
KRak wa... A by szarpał ;)
wpoka... Super kanał! Dzieciaki również zainteresowane! Świetnie podana historia polski.
S W... Jesli lubisz przygody zapraszam.....
Lukasz ... Ale Szprycha!
Marek M... Zostań tam na noc pobijesz rekord na setkę
Roman R... wow, jestem pod wrażeniem! pełna profeska :)
Tomasz ... Twoje filmiki mnie przyciagaja i oczywiscie ty :)
Pawe?ek... mega <3
tarurrk... Wysoki poziom wiedzy i urody :) Pozdrawiam i życzę sukcesów .
Pawel K... Kurcze dużo opowiadasz super to wychodzi. Dużo się dowiedziałem oglądając twoje filmy. Dzięki i pozdrawiam
Jacek M... Bardzo dobry film, w każdym aspekcie(treść montaż,muzyka prowadząca),sub. Co do teorii tych pochówków zaciekawiła mnie ta o Waregach z Rusi (prof.Jana Czekanowskiego). Wspominasz o podobieństwach tych stanowisk do pewnych w Skandynawii, a na dawnej Rusi też są podobne? ps.Jeśli to chrześcijanie to gdzie jest kościół? Pamiętam wczesnochrześcijańskie cmentarze z Irlandii (starsze niż te stanowiska) i zawsze są one w obrębie kościoła(na 99% w ruinie). Wspomina Pani, że wykonanie takiego pochówku wymagało sporo pracy(obróbka kamienia), to raczej sugeruje kogoś zasobnego w majątku i pewnie władzy. Teraz biorąc pod uwagę ówczesną tendencję ludzi bogatych, mieli oni wyraźne życzenie bycia chowanym w bliskości kościołów, itp. Wspomina o tym Malcolm Barber w "Templariusze". Jeśli nie ma tam podobieństw co reszty chrześcijańskiej Europy? Może by wykluczyć plemiona objęte skuteczną chrystianizacją? A i jeszcze jedno. Pozdrawiam i zapraszam ponownie na Dolny Śląsk.
Patrick... Znam pewne miejsce w miejscowości Brzeg Dolny w którym są podobne kamienie ułożone w kwadrat, miejsce jest obok posesji mojego dziadka w lesie przykryte liściami ,zawsze tam było jeszcze przed II WŚ, nikt tego nigdy nie zgłaszał, jeżeli ktoś chciałby namiary to pisać
Lukas L... szkoda, ze w tak wielu ciekawych miejscach nie sa prowadzone badania archeologiczne, polscy archeolodzy jezdza do Egiptu, a ciekawe miejsca w Polsce pozostaja niezbadane.
J G... Gosiu.
Te groby przypominają mi słońce.
Kamienie - promienie.
Nie wiem kto i dlaczego je budował.
PrzygodowaTV ciekawostki

PrzygodowaTV ciekawostki

Historia kanału PrzygodowaTV zaczyna się w dniu 2013-11-05 02:46:44.
Kanał od czasu założenia nagrał już, 24 filmów przez okres działania kanału
filmy zostały wyświetlone 1766547 razy.
Aktualnie kanał śledzi ponad 35200 użytkowników.