Sztuka zarządzania wojskiem 36 forteli Piotr Plebaniak Geostrategy


Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=pUBoy4y_wkwNajlepsze komentarze:

Jacek M... Świetny kanał! Słucham Was od początku. Chwała Wam za promowanie takich ludzi jak Pan Piotr, a mec.Jacek Bartosiak to wam zawdzięcza wiele ;-) Słuchacze wam też. Tak trzymać. Polecam Was komu mogę.
Andrzej... 100 % popieram. Zachód widzi wojenne przygotowania, a Rosja tymczasem zdobywa rynki zbytu dla broni. Jednocześnie Rosja jako aktywny czynnik odwraca uwagę od Chin. Nic się nie mówi na przykład o projekcie wspólnych rosyjsko-chińskich kart płatniczych będących zastępstwem dla kart VISA czy walce Chin o pełną wymienialność waluty, a w przyszłości stanie się podstawową walutą w handlu światowym. Nie potrzeba rakiet czołgów czy samolotów, żeby podbić świat, a strzał w finanse USA boli bardziej niż atak bezpośredni. Tylko patrzeć kiedy na naszym rynku zamiast kart Visa i MasterCard rozpowszechnią się China Unionpay.
mrGlox... Nie zgodzę się z jednym, Chińczycy jakoś muszą dostarczyć ten towar do Europy. Handel morski jest kontrolowany przez USA, więc aby tego uniknąć muszą budować Jedwabny Szlak i to nie jest jedynie odwrócenie uwagi.
Jan Pow... To pokazuje jak różne mogą być podejścia do sprawy jedwabnego szlaku. Muszę się przyznać że namiętnie słucham Pana Jacka Bartosiaka i jego podejścia do sprawy. Spojrzenie Pana Piotra Plebaniaka jest również bardzo interesujące i przede wszystkim bardzo realne. Trzeba takiego spojrzenia. To, że stanie się tak jak Pan Piotr mówi, iż rzesze chińczyków mogą zawitać do Polski po zbudowaniu jedwabnego szlaku jest chyba nieuniknione. Pytanie brzmi. Czy my z tego też będziemy mieć korzyści jak miały/mają Państwa handlowe które mało produkują ale są hubem tranzytowym i na tym zbijają majątek? Zapewne będzie się to wiązało ze zmianą naszej polskiej mentalności, ale historia pokazuje że nie mamy problemu szybko się dostosować.
Na początku zapewne będzie to mocna amplituda nastrojów od euforii do nienawiści do chińczyków, ale z czasem...kto wie. Zamykanie się na resztę świata i produkując tylko swoje...też ma swoje korzyści, ale chyba na dłuższą metę powodowałoby zbyt dużą różnicę między sytuacją u sąsiadów, a naszą co później mogłoby to spowodować tąpnięcie na rynku i ostatecznie i tak musielibyśmy się dostosować do reszty dalej będąc zaściankiem. Czyli na końcu nie bylibyśmy bogaci ze swoich produktów, a jedwabny szlak przejąłby ktoś inny, np sąsiednie kraje. Oczywiście jestem za preferencją Polskich produktów przez Państwo w stosunku do produktów zewnętrznych - tego jestem gorącym orędownikiem. Należy chronić nasze polskie marki.
Myślę że nasze elity polityczne muszą się dokładnie przyglądać krajom które przeszły już drogę współpracy z Chinami i tego jak to wpływa nie tylko na ich rozwój, ale przede wszystkim poziom życia ich mieszkańców. Jeżeli mimo napływu ludności z Chin jest również poprawa sytuacji "tubylców" to...myślę że można by było zaryzykować z promocją jedwabnego szlaku u nas w Polsce. Pracować ciężko umiemy - myślę że nie byłby to dla nas aż taki szok kulturowy, jak mógłby być dla ludzi zza naszej zachodniej granicy. Ale... cóż. Czas pokaże jak jest na prawdę. Nie mniej jednak - bardzo ciekawa audycja. Pozdrawiam
YAZZ... Zeżrą nas ciupagi też robią w Chinach.
Syn Mar... Sztuka wojny Sun Tzu to dobra pozycja - warta przeczytania
szary o... Nasz problem to brak prawdziwych elit intelektualnych jak mówił doc Kossecki, a nie Chińczycy, Niemcy itd. Zadziwiające jest, kto spowodował, że tych elit nie ma. Prawdziwe elity wiedziałyby jak sobie z innymi krajami poradzić i jak mieć nad nimi kontrolę oraz jak mieć z tego korzyści. Niestety to inni są cwańsi od nas, więc patrzymy z punktu dominowanego, a nie dominującego. Skoro my się boimy np konkurencji chińskiej, dominacji gospodarki niemieckiej itd.. to w pierwszym rzędzie znaczy, że przeciwnik przewyższa nas intelektem. Reszta to efekty jego działań.

Józef Kossecki - Współczesna potrzeba tworzenia prawdziwych elit narodowych
https://www.youtube.com/watch?v=JrT8OOzNOBM&index=1&list=LLbSKYQwMiz-yv5UDkjc9_-w
esoxmz... Ojjjjj Panie Gadowski robimy się stronniczy.
Histori... Podobną strategię stosują Arabowie. Przy czym Chińczycy robią to znacznie lepiej.
Oskar B... to już działa w Niemczech. Możesz zamówić towar z Chin np. tel. za 50€ tylko czekasz 3tygodnie. Lub towar zostanie wysłany natychmiast z Hamburga (Port) + 20€ narzutu.
0sk1... Chińczycy są cywilizacją, która od zarania dziejów chce być samowystarczalną. Potrafili odciać sie od pozostałych cywilizacji na setki lat za pomocą wielkiego muru i niedopuszczania nikogo do cesarza. Obecnie posiadają wszystko, co to pragnienie pomoże im wypełnić (poza najważniejszym). Swój własny internet (skrupulatnie zaprojektowany od podstaw), który za nacisnięciem jednego przycisku całkowicie odetnie się od światowego i bedzie działał niezależnie. Szlaki handlowe (wymijają te w rękach amerykanów), zasoby ludzkie, wielką armie i gigantyczne zasoby pieniężne. Nie posiadają jednak jednego najważniejszego elementu- surowców mineralnych. Ich ostatnim celem jest podbój syberii, którą przeorają wzdłuż i wszerz, aby posiąść najwiekszą kumulacje niemalże każdego pierwiastka istniejącego na ziemi. Zatrzymają się na uralu. Ukryty smok czeka na chaos w USA (wojna rasowa, ideologiczna), który wielkim wysiłkiem stara się zoragnizować Rosja ku własnej zgubie. Chińczycy potajemnie paktują z mułzumanami wszelkiej maści pod przykrywką handlu surowcami by Ci w godzinie W zajęli się dogorywającą europą. Pionki rozstawione....kości zostały rzucone.
sadzolo... SKANDALICZNE zachowanie typa, który prowadzi wywiad od 9 minuty lekceważący sposób bycia zajmuje się wszystkimi rzeczami tylko nie słuchanie i zwracaniem uwagi na osobę z którą prowadzi wywiad. AMATORKA DZIENNIKARSTWA
Dariusz... Mamy perełki, lecz nie umiemy Ich doceniać.
Kapitan... Ten typ jest cwaniakiem, który powiela stare stereotypy. Oczywiście nie branie udziału bezpośrednio w walce dowódcy nie zostało wzięte od Mongołów, ale goście bez wiedzy gadają te bzdury, bo gdzieś od kogoś podobnego usłyszeli.
???????... Ksiazke kupilem, zanim skonczylem ogladac. Dobra reklama!
terranP... Czy ktoś jest mi w stanie wytłumaczyć dlaczego ten Pan stwierdził, że Chińczycy nie muszą budować jedwabnego szlaku, że on jest dla odwrócenia uwagi? Przecież tutaj nie chodzi o przejęcie kontroli nad handlem na szlakach(co Pan ten podaje jako uzasadnienie swojej tezy), bo nawet jak Chińscy kupcy będą kontrolować 100% obrotu to i tak, te szlaki są Amerykańskie, bo mają najpotężniejszą flotę i zrobią z każdym statkiem na nich co chcą i tyle. Pan ten rzuca oszałamiającą tezę, potem dużo gada na około, nie uzasadniając jej w żaden sposób.
Woj Tek... hmm czy jedwabny szlak nie jest potrzebny dlatego ze Amerykanie kontrolują szalaki morskie a Chińczycy szukają obejścia?
Slawomi... wyjatkowo ciekawy material az z przyjemnoscia wysluchalem i juz zamawiam ksiazke. Dzieki bardzo.
Konrad ... Niestety Pan Piotr zapomina o jednej ważnej rzeczy, o transporcie. Mowi "zamiawiam sobie telefon i mam go u siebie" - nie jeżeli amerykanie zablokują transport morski z Chin.
waldieg... No tak po to Rosji Trump, ten człowiek nie jest absolutnie subtelny. To Rosji i Chinom wystarczy.
Geostrategy ciekawostki

Geostrategy ciekawostki

Historia kanału Geostrategy zaczyna się w dniu 2015-10-24 13:59:00.
Kanał od czasu założenia nagrał już, 305 filmów przez okres działania kanału
filmy zostały wyświetlone 10037387 razy.
Aktualnie kanał śledzi ponad 34800 użytkowników.