Jacek Bartosiak Miedzymorze, Pomost Bałtycko Czarnomorski, Brama Smoleńska Geostrategy


Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=UcuSJuvlfsANajlepsze komentarze:

Viestur... Hey Pole bros can you please ad English subs.
I'd love to hear the Intermarium podcasts.
Jan Rud... Ukraina to państwo teoretycznie.
Chris B... Panie Bartosiak, Bramę Smoleńską to dziś możesz pan oprawić w ramki i na ścianę, tyle jest warta ze strategicznego i taktycznego punktów widzenia. Nie te czasy. Już Stalin forsował rozwój wojsk powietrzno-desantowych żeby zerwać z takimi ograniczeniami. Dziś jest wiele sposobów na ominięcie takich "wąskich gardeł" a pan mówisz wciąż o historycznych zaszłościach. Domowe przemyślenia ?
Gembaif... dobrze, że wreszcie Geostrategy zaczęło pisać skąd jest nagranie...
Lejzore... Jacek Bartosiak: Przeczytałem Twoją książkę "(...) o wojnie". Zgadzam się z interptertacją roli i znaczenia Rosji w regionie. Jednak nazywając jej politykę rewizjonistyczną, musisz wziąć pod uwagę punkt widzenia. Najbardziej rewizjonistycznym krajem regionu jest w chwili obecnej Polska. Kraj, który dąży do odzyskania, może nie granic, ale napewno na polityczny wpływ na teren leżący w granicach przedwojennych.. tfu, co ja gadam, teraz to nawet przedrozbiorowych... zaraz zaraz, co ja gadam, nad uzyskaniem politycznej kontroli nad terytorium nawet sprzed pokoju andruszowskiego. Nazwij rzecz po imieniu: Polska jest krajem rewizjonistycznym.
CaesarG... Musimy wywalic PIS z kraju oslabia nasz kraj dzielac go, jak zwyklePan Bartosiak dobrze mowi
kai89tr... usa straciło mocarstwowosc w momencie gdy chinczycy zaczeli wykupywac ich aktywa a defacto reszta swiata nie
usa swoja mocarstwowosc utrzymywała poprzez popieranie regionalnych wojen ktore wygrywali
ale tez mozna wygrywac inaczej czego nigdy nie robili a co robia chinczycy
Termite... Bartosiak swietny jak zwykle ale chcialbym poznac jego plan - jak JEGO zdaniem powinna wygladac ekspansja polski.
Marek s... niemcy walczą o pokój a tyle wojny wokół :(
kai89tr... decyzje polityczne juz mamy przeciez PO siedzi w kieszenie deuchtlandu
ten caly majdan i kod to tez ich sprawa
Maciej ... Czyli jesteśmy sami. Czyli Białoruś mądrze robi trzymając z Rosją. Czyli Ukraina ma przesrane. Czyli Litwa, Łotwa i Estonia czekają na wyrok.
Wojciec... 1.Rosja nigdy nie pójdzie na układ z Chinami przeciw USA, bo wie, że Chiny Rosję zjedzą, skolonizują i są dla nich groźniejsze, niż USA.
2.Jeżeli Niemcy zechcą robić politykę globalną z Rosją przeciw USA, to USA tym bardziej będzie zależeć na obecności w Polsce. Do Polski można się dostać też z północy, choćby przez Ukrainę, wcale Amerykanie nie muszą o nic prosić Niemców.
3. Niemcy są mimo wszystko za słabe, a Europa za bardzo podzielona, aby byli w stanie narzucić swoją jedyną wolę. Wielka Brytania zrobiła brexit m.in. dlatego, że nie jest w stanie pogodzić się z prymatem Berlina. Za chwilę zbudntuje się Paryż. Południowcy nigdy nie zacisną pasa. Włochy, Hiszpania, Grecja, Portugalia, to zupełnie inna mentalność niż Niemcy i Austria.
4.Projekt Trójmorza jest skazany na porażkę, bo gospodarczo wszystkie państwa razem wzięte są dwukrotnie słabsze od jednych tylko Niemiec.
Slawomi... jeden z lepszych materialow jakie ostatnio sluchalem na tym kanale... ubolewam ze autorski kanal J Bartosiaka upadl :-(
Dareius... głośniej się nie da??? ?
Mich Ck... Nagle się okazuje że Chiny są bardzo bardzo blisko nas...
radioof... Na podstawie jakich danych pkb Niemiec i Japoni nie przekraczało 40% pkb USA. Mało realne mi sie to wydaje tym bardziej że amerykanów było wtedy dużo mniej niż dzisiaj.
Kamil C... trudna droga do unii stanow zjednoczonych słowiańskich chrześcijan
Jar Nil... interesujaca rozmowa. Strasznie niski poziom dzwieku
Mateo... Dobry merytorycznie materiał ale Pan Bartosiak mówi tak jakby miał zaraz umrzeć - DAJCIE MU KAWY!!!!