Loudness WAR Make Your Life Greener


Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=nV2iD2LLEDENajlepsze komentarze:

John Ho... 4:23 puściłeś bąka? :D
Dima No... Na Spotify (to bylo jeszcze w Winampie) jest obliczanie Replay-Gain ale nie kompresja. Co nie znaczy ze np efekty audio na smartfonie tego nie robią
2krzych... Na miniaturce filmu wgladasz jak TEDE :)
Grzegor... Hej Piotrek, jak się nazywała ta druga wtyczka po tt range, a przed insight isotope'a, bo nie zrozumiałem?
ZawiK... Wie ktoś może jak nazywa się wtyczka pokazująca panoramę? Chodzi o tak jakby graficzne ukazanie gdzie dźwięk się rozchodzi.
CRAAACH... Czasami jest tak, że słucham se kawałka i zazwyczaj gdy już rozpocznie się ,,refren" nie idzie dalej słuchać. Te oryginalne nagranie z lat 80 brzmiało o wiele lepiej, bo było słychać głos na pierwszym planie, który był ważny dla całego utworu, a przy współczesnych standardach wszystko było zlane i nie pasowało do siebie. To tak jagby jeść płatki, ale zmiksowane w mleku: płatki nie będą się wyróżniać, a dostaniemy napój na talerzu. I teraz uczciwie kupując płytę dostajemy szajsowne nagranie. Za niedługo nie będzie muzyki do słuchania, bo wszystko będzie przesterowane jak filmy Gargamela... Po to mamy kontroler głośności, żeby se ustawić głośność pod siebie. Nie oznacza to jednak, że ciche utwory są dobre. Ja odczuwam takie wrażenie, że gdy najwyższy stożek w utworze jest 15dB od 0 to cały utwór nie ma ,,skoku": to tak jak by obstawić pianino piankami akustycznymi, ale od wewnątrz.
Browar... NA POCZATKU FILMU

POMYLIŁEŚ NORMALIZACJĘ ZE SZTUCZNYM ZMNIEJSZANIEM DYNAMIKI ....
Wies?aw... Utwór musi oddychać - utwór nie może popełniać samobójstwa. Do życia potrzebny jest oddech zrównoważony - do życia utworu również.
Imedia ... Witam. A jeżeli już jest zrobiona tzw kiełbasa to czy da się pójść w drugą stronę czyli odwrócić ten stan nagrania a nie mamy już nagrania z przed wykonania tego procesu?
penetru... Ma być hałas i ma być głośno. Gospodyni domowa słuchająca mp3 wybierze to co gra głośniej. Tą patologię z kompresją dzwięku zauważyłem już w połowie lat 90. Płyt Jacksona, Madonny wydawcy chyba Epic nie da rady słuchać. Męczące napieprzanie.
Ape One... 05.59 Co za sampel!!! :O
lol... Jeżeli ktoś powie, że drugi przykład był lepszy to powiem tylko tyle: dlaczego automatycznie podgłaśniamy radio, kiedy leci nasz ulubiony kawałek mimo, że go dobrze słyszymy? :-)
Dawid S... Hej! Zostawiłem priv na fb live act :)
Nmz off... zrób coś o mixsie wokalu
Arkowic... Bardzo fajny kanał. Dobry content i zajebiscie prowadzisz to !
Szkoda, ze tak malo subów.
Troche mi tak przypominasz Piotra Szymańskiego z Morele.net jednak cb przyjemniej sie oglada ?
harddar... sztuką jest zrobić maksymalnie głośny mastering tak na DR 2 nie tracąc dynamiki

Nie no żartuje :D
herrjak... Wszystko super, ale błagam Cię: nie dwutysięczny ósmy a dwa tysiące ósmy!!!
Nyguss... 4:22 to pierd czy fotel ?
Live Act ciekawostki

Live Act ciekawostki

Historia kanału Live Act zaczyna się w dniu 2008-10-01 15:12:35.
Kanał od czasu założenia nagrał już, 271 filmów przez okres działania kanału
filmy zostały wyświetlone 5470083 razy.
Aktualnie kanał śledzi ponad 51700 użytkowników.