QA Live Act


Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=kcwc6ZCU7FINajlepsze komentarze:

MY7O... Czy znasz strony internetowe, portale, na których artyści wokaliści, zamieszczają swoje acapelle? Nie chodzi mi o acapelle/covery istniejących utworów znanych wykonawców, tylko acapelle autorskie, acapelle napisanych przez tych artystów piosenek?
endriu1... Nie wiem jak przegapiłem ten odcinek, ale już nadrobione i powiadomienia włączone.
Nigdy więcej takiej wtopy... ;)
Karol K... A jak tworzyć własne sample?
prmx89... Piotrze, mam takie pytanie - uwage: zauwazylem, ze wielu dobrych producentow inaczej uzywa limitera tego typu, np. poziomy glosnosci wszystkich instrumentow sa duzo nizsze podczas miksu (by zachowac sporo headroomu, by koncowo podniesc glosnosc limiterem do zera cyfrowego bez kompensacji glosnosci). Czy moglbys wspomniec, o co z tym chodzi, gdyz probowalem to na wlasnym przykladzie i podnoszenie glosnosci samym limiterem bez kompensacji glosnosci brzmi to dobrze? :D Pozdrawiam
Marcin ... 20 ms ataku przy kompresji takiego pasma... pierwsze slysze
WRÓB3L... Piotr, czy istnieje taka możliwość aby podesłać Tobie coś swojego, oryginalnego do oceny lub abyś coś podpowiedział lub doradził ?
Skrill... Dlaczego gdy słucham muzyki w procesie tworzenia jej w fl studio brzy całkowicie inaczej niż gdy ją wyręderuje w mp3?
WKRUSS... Bardzo ciekawe sa te twoje audycje i naprawde profesjonalne.Tylko niektorzy sluchajacy twoich audycji zapominaja, ze aby nagrac to trzeba jeszcze miec co nagrac.)-A to juz jest problem.)))Ale sporo osob napewno sie duzo z twoich audycji nauczylo niewoatpliwie.Pozdrawiam.
FLOBEAT... Potrze. Jeżeli chodzi o analizowanie tonacji akordów to takową funkcję posiada chociażby Cakewalk Sonar i jego wewnętrzna wtyczka o nazwie Chord Analizer. Co do basu to osoba która zadaje pytanie, obstawiam że nie wiele wie na temat mixu. Myślę że raczej proponował bym rozpoczęcie podejścia z kompresorem niż z limiterem. Wiadomo, limiter jest bardziej agresywny i łatwo o sprasowanie dynamiki więc według mnie raczej bym obstawiam kompresor i co więcej coś co jest w tym kierunku dobre. Chociażby np narzędzia Waves, SSL4000 Dobry odcinek. Pozdrawiam.
Varden... Przecież w abletonie jest wtyczka "Tuner", która pokazuje jakiej tonacji jest sampel. Aczkolwiek nie zawsze wykrywa. Można również pomagać sobie używając EQ/Spectrum. Po najechaniu myszką na częstotliwość fundamentalną wyświetla tonację.
Maks Ma... Dzięki super materiał ;D
Hayteq ... zrób znowu jakiś filmik z cyklu oceniam wasze produkcje bardzo fajnie sie oglądało. Pozdrawiam :)
Novie... Jak działa filtr allpass?
Bo skoro teoretycznie wszystko przepuszcza to jak to wygląda w praktykce?
Jakub N... Panie Piotrze, czy istnieje jakiś poradnik, kurs lub cokolwiek na temat aranżacji utworu? Kiedy intro, drop, chorus itd.
Sugar... Odnośnie ostatniego filmiku: jeżeli chcę nagrywać gitarę + robić za pomocą klawiatury MIDI jakieś proste perkusje/bas i posiadam stosunkowo ograniczony budżet to czy kolejność zakupu DAW -> interfejs -> kontroler midi -> monitory studyjne -> mikrofon będzie poprawna? Czy może lepiej wpierw kupić monitory żeby najdroższy zakup mieć za sobą? :)