56. Jak z Arduino zrobić radio używając modułu FM TEA5767 Elektro Maras


Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=FIrk8KfzcjANajlepsze komentarze:

Jarek... Witam. Mam pytanie, kupiłem moduł FM rda5807m i podłączyłem go do wzmacniacza i wszystko śmiga, ale chciałbym móc też podłączyć mój telefon i jednym przyciskiem zmieniać źródło dźwięku. Jaki jest na to najprostszy sposób? Myślałem o tranzystorach.
?ukasz... Są układy z RDS-em?
Smieszn... dasz schemat jak zaprogramować na kierownice ? i jak zrobić żeby kierownica miała usb usb od arduino uno do kompa czy co?
Korzen... cześć mam pytanko
odnośnie układu TEA5767
z twojego filmiku
wszystko fajnie tylko nie chce mi znaleźć żadnej stacji
już nie wiem co robić
antenę wziąłem taką rozsuwaną jak przy starych radiach są
na zwykłym przewodzie też nie działa
I2Cskaner wykrywa go wszystko działa
w głośnikach słychać ciągły szum
nie miałem 220nF
ale równolegle dałem 2x100nF i 22nF
jedyny problem to znalezienie stacji .
Każdą częstotliwość przeleciałem i nic
a coś powinno być
Pomożecie?
Glenn R... I laughed hard at the first two beeps. Not buying this module without pins. Your fingernails don't look well friend. Thx for the vid.
Artur S... Powiem tak - bzdura. O wiele lepiej byłoby użyć zamiast potencjometru - enkodera, albo nawet zwykłych przycisków. Po co Ci PLL, I2C, i inne tego typu gadżety odpowiadające za stabilność, skoro i tak przestrajasz napięciem? Cyfrowe ustawianie częstości i będzie git. Będzie znacznie stabilniej.

Ponadto - to co słychać na początku po uruchomieniu gotowego projektu - prawdopodobnie słychać I2C. Mam podobnie, gdy próbuję uruchomić syntezę Si5351.

Polecasz jakiejś publikacje do nauki C w Arduino?

Pozdrawiam!
Micha? ... Witaj, posiadasz może schemat bądź informację / przykład jak uruchomić moduł RDA5807M z wyświetlaczem takim jak u Ciebie ale podłączany w klasyczny sposób wieloma przewodami ?
Maciej ... Czy zamiast kondensatorów 220nF można użyć 22pF?
Husar H... Siemanko:) A dało by się w jakiś sposób zrobić za pomocą arduino RADIO INTERNETOWE??? Pozdrawiam!
????? S... Texno Sport Arduino - https://vk.com/club99982338 приёмник - https://vk.com/album-99982338_226827040
Kevin T... jak śe to robi
turboad... Macie jakiś pomysł jak zlikwidować pogłos "lokomotywy" ?
Firley... Myślę, że pozostałe moduły ci nie działałby przez złe przylutowanie, zobacz miernikiem ustawionym na pomiar rezystancji.
Lars We... zDupino-Uno! Awesome Dude!
Radioma... Czy z modułem FM RDA5807M Również to będzie działać (moduł jest na 3.3V) Co trzeba zmienić w kodzie programu by to działało ? PS. U ciebie ten moduł jest w niedziałających )
Patryk ... Mam takie pytanie. Czy idzie całkowicie wyłączyć moduł albo wyłączyć szumy, nie odłączając zasilania? Proszę o szybką odpowiedź
mariusz... mówisz po polsku to mów po polsku !
a nie I2C po angielsku co ty Amerykanin?
No słuchać się ciebie nie da
a to co tam żeś niby pomniejszył
to żeś po prostu skrócił pasmo
hudinni... Od 17 minuty, jak mówiłeś o nie działającym układzie przy podłączonej masie to proponowałbym podłączyć 6 i 9 pin bezpośrednio z 3cim pinem tylko osobno pod masę wzmacniacza, 7 i 8 pod wejścia obu kanałów na wzmaku. Pod koniec filmu wspominałeś o dźwiękach jakby lokomotywy - jest to efekt różnicy częstotliwości między pinami 7 i 8 (gdybyś oddzielił "-" wejścia lewego i prawego we wzmacniaczu, to byś nie miał w ogóle dźwięku). Jakbyś też mógł podzielić się tutaj efektami zaproponowanej poprawki, to byłbym wdzięczny. Pozdrawiam
Tomasz ... mam pytanie jak zapiasć stacje np. dodam 3 przyciski i chciałbym zapisać stacje na nich czekam na szybką odp. :)
artur25... owłosiona ręka nie da rady nic zlipić.popracuj lepiej nad zasilaczami