EXTRA Update do klonów z CH340 RAW] Elektro Maras


Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=2ZTDll7_P7UNajlepsze komentarze:

Jarosla... Mam kilka Chińczyków te tanie nielubią sie z Windowsami czasem kilkarazy trzeba wgrywać. Ale znalazłem lepsze środowisko linux mint 18 i ubuntu też jest spoko. nawet te nano kupione po 1$ działają nieżle paczka 10 arduino nano za 10$ przesyłka 1,2$. Czasem botladera trzeba przeładować.
Gorgar... Klony z CH340 są do dupy. Większość jakie miałem miała problemy, albo wgrywanie się zacinało, albo przestawał reagować całkowicie, po wgraniu nowego bootloadera niby działało ale często znikał port. A na koniec w ogóle nie można było nic wgrać, bo kompilator nie mógł się połączyć. i tak do zajebania. Lepiej kupić na atmedze 32u4, która ma zintegrowany kontroler usb, np pro micro, leonardo. jak już kupowac na 328p to tylko z oryginalnych kontrolerem usb takim jak w prawdziwym arduino, żadne CH340.
Kaczaka... To tylko efekt bury od sponsora?
MyJaniu... Mam to samo z klonem mega 2560 ze sterownikiem CH340 .Zacznę od tego że komputer widzi układ na kablu oryginalnym to znaczy 0,5m natomiast podłczywszy dłuższy kabel komputer nie rozpoznaje tego urządzenia.Nie można nic wgrać do procesorka.Myślę że wina tego mini chiipu.poza tym trzeba do tego wgrać dodatkowe sterowniki które powinien udostępni sprzedawca tego klonu.
Tomasz ... ch340 nie da się programować i nie można podłączyć UNO jako joysticka z unojoy. Ale jest klon micro z 32U4 (4.5 euro) i ten działa jako joy. Zrobiłem dla syna przejśćiówkę do shiftera G25 i działa. Mam UNO, NANO i Micro, wszystko działa super.
connan7... Możliwe są różnice. Ale z tym podrobieniem układu ... sorry ale to już SF . Jak piszą inni , polecam przejechać multimetrem czy wszystkie ścieżki są , czy nie ma zwarcia. Druga sprawa to czy fusebity są wyzerowane tak jak to jest w świeżym avrze. Jeśli nie ma jak sprawdzić to po isp taki reset wykonać. Potem podobnie z ch340 , jeśli wszystkie ścieżki są ok. Ja mam dwa egzemplarze : żółty i niebieski - od różnych sprzedawców lecz chodzą identycznie. Także pewnie masz pecha z tym klonem . Zamiast narzekać szukałbym co jest nie tak , no a przy tym nie poddawałbym się. Wszak programiści-elektronicy to baaardzo cierpliwa nacja. Pozdrawiam.
ezb... Cena oryginalnego arduino to cena za markę. Nie ma się co dziwić, że podróbki są tanie, bo elementy użyte do budowy arduino są również bardzo tanie. Oszczędzić można na układzie komunikacji USB i ew. przez to mogą być czasem problemy (pomijam wady produkcyjne podczas montażu).
Adam Jo... Wiem że do tego klona są inne sterowniki arduino do komputera wpisz w google oznaczenie które jest na tym chipie od USB
Tomasz ... Korzystam z tych klonów od dosyć dawna zarówno w wersji nano jak i uno,raczej nigdy nie miałem najmniejszych problemów z tymi płytkami.Na koniec dodam że wgrywam dosyć "ciężkie"programy więc myślę że trafiłeś na feralny egzemplarz.
mini 22... siema chce zrobić minutnik oparty na arduino wiem Elektro Maras chyba w odcinku 38 pokazywał jak zrobić minutnik projekt niezły, ale ja chciałbym zrobić coś podobnego, ale z wykorzystaniem wyświetlacza i klawiatury membranowej i tu moje pytanie co oprócz wyświetlacza klawiatury membranowejm, płytki stykowej, przewodów i arduino będę potrzebował i czy poziom trudności wykonania tego będzie tak wysoka, że jako początkujący w temacie arduino i techniki cyfrowej sobie z tym poradzę
Maciej ... Widzę że pobierasz darmowy prąd z gniazdka telefonicznego :D
Marcin ... Pomyśl o zakładaniu rękawiczek do filmów. Raz, że Twoje ręce nie są atrakcyjne dla wszystkich. Dwa, że odwracają uwagę od treści filmu. Trzy, że profesjonaliści nie lubią zostawiać syfu na elektronice a taki syf zbiera się na dłoniach.
Szczepa... Miałem podobne problemy z arduino nano za 15zł przy pierwszych uruchomieniach co chwile się resetowała lecz po pewnym czasie wszystko zaczęło chodzić znakomicie. Problem leży po stronie bardzo słabego jakościowo kryształu który nie wiadomo ile leżał zanim go użyto, po paru włączeniach on zaczyna działać dobrze.
Matthew... Jeśli następnym razem wystąpi taki problem spróbuj zaprogramować przez.złącze icsp.Dobra ja idę programować atmegę 8 :)
Piotr K... Też posiadam , wersję za 3$. Jak na razie nie mam z nią problemów.
Radosław może mieć rację, że Twoja płytka ma jakieś niedociągnięcia jakościowe.
A może to też być wina czipu odpowiedzialnego za komunikację usb.
Mateusz... Ja myśle że to był po prostu błąd wgrywania programu, coś się może źle przekomplikowało. Ja miałem podobny problem z moim leonardo(na pewno oryginalnym), po wgraniu jeszcze raz zadziałało tak jak miało być.
Radosla... Wystarczy że gdzieś na płytce jest niepewne połączenie, zimny lut wynikający z masowej produkcji pozbawionej kontroli jakości. O nieszczęście nie trudno, nawet z markowymi częściami kupowanymi prosto z farnela czy tme.
BHBalas... Nie jest źle, zawsze można wylutować i wlutować nową atmegę, teraz za kilka złotych można dostać. :)
Robert ... i dlatego warto mieć chociaż jedną oryginalna płytkę arduino 
Pan Zie... Bob Widlar by wiedział co z tym zrobić.