61. Projekt Robot sterowanie bluetooth Elektro Maras


Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=Wpg_B1EZpAwNajlepsze komentarze:

zwyk?y ... a PWM to co
RaV Mat... Apisk -masz rację, ale ja już wolę zainwestować konkretnie i kupiłem podwozie zumo do zabawy, te podwozie które jest w odcinku służy jako podstawka na kubek... silniki są do bani ogólnie
Invader... Na wstępie chciałem podziękować, ze pan jest i robi pan fajne projekty które są bardzo dobrze wytłumaczone.
Ciekawi mnie pomysł robota, który był w 59 odcinku który sam jeździ i omija przeszkody.
Myślę ze fajnie by było dorobić do niego dodatkowe sterowanie( np ze starego zdalnie sterowanego helikoptera).
Czyli zęby robot sam jeździł, ale dodatkowo ja mógł bym go kontrolować dodatkowo z pilota.
Pozdrawiam.
PS.mam nadzieje ze niedługo zobaczymy na taki temat odcinek.
gamer 2... czy idzie zrobić że jak mam czujnik odbiciowy ir i jest od dołu robota i gdy niema sygnału na np pinie 12 niema sygnału to robot się cofa i zatrzymuje, i jak nacisnę na telefonie on 2 to robot będzie sam jeździł i będzie jak na filmie 58
JAK ZRO... nrfy mają lepsze zasięg :)
B?a?ej ... Witam.
W mojej aplikacji chciałbym by robot jechał dopóki przyciskam przycisk a gdy go puszczam sam się zatrzymywał :D czy jest to możliwe z tą apką a jeśli tak to jak miało by to wyglądać programowo ?
micha? ... jest bardziej skomplikowana ale raczej lepsza wersja napędu po prostu trzeba zainwestować w silniki krokowe i sterowniki do nich reszta wyjdzie w praniu.
Pawe? S... Może ma ktoś pomysł co zrobić aby nie trzeba było klikać na smartphonie off tylko żeby autko jechało podczas trzymania klawisza, bo rozwiązanie z załączaniem klawisza a później jego ponownym wyłączaniem jest mało komfortowym rozwiązaniem.
krysba1... Szanowny Panie. Proszę napisać mi na moim kanale Michał elektryk , gdzie można kupić takiego Robota.
0zone... czy na tym arduino jest naklejka "Z Dupy" xd ?
armada7... w rozruchu silnika trzeba PWM od ok 90 zaczynać.
TIMER... ElektroMarsie słuchaj to, że te silniki nie chcą się kręcić na początku, to jedynie wina tego, że napisałeś zły program. Powinieneś napisać aby na początku rozruchu silnika prąd wynosił max a potem aby się rozpędzał.
Kamil... Nie lepiej w aplikacji ustawić przyciski <> w trybie jakby chwilowym ? Nie trzeba byłoby potem klikać 0.
Enduro ... jak zistalować twoją apke na smartfona
ArcziK ... Mógłby pan zrobić poradnik jak zrobił pan aplikację do obsługi bluetooth i jak przez Bluetooth odczytywac dane np. Z fotorezystora na telelfonie ? Byłbym baardzo wdzięczny :)
?ukasz ... Witam, mam do Pana pytanie. Stworzyłem podobny samochodzik sterowany za pomocą aplikacji w app inventorze. Wszystko fajnie śmiga, blutu działa ogólnie jest cacy. Tylko mam pewien problem. Próbuję napisać dodatkową linijkę, aby w razie utraty łączności blutu samochodzik automatycznie zatrzymywał się w miejscu. I tu mam problem bo żaden sposób nie wychodzi. 

if(bluetooth.available() == 0)
  {     
        digitalWrite( MOTOR_B_DIR, LOW );
        digitalWrite( MOTOR_B_PWM, LOW );
        digitalWrite( MOTOR_A_DIR, LOW );
        digitalWrite( MOTOR_A_PWM, LOW );
  }

Korzystam z innego sterownika silników i schemat działania lekko się różni, ale przy ustawieniu wszystkiego na low samochodzik zatrzymuje się. Niestety kiedy wyłączę blutu w telefonie samochodzik dalej gna przed siebie. Ma Pan jakiś pomysł jak rozwiązać ten problem?
michass... Witaj, mógłbyś mi powiedzieć jakim programem rysujesz swoje schematy żeby je udostępnić? mam parę projektów, i chciałbym podesłać coby się podzielić :)
aspoka... Witam, od pari godzin mam arduino i już mam problem. Mianowicie nie moge zgrać sketcha niby wszystko ładnie kompiluje, le gdy klikam upload wyskakuje coś takiego:
processing.app.debug.RunnerException: Couldn't find a Board on the selected port. Check that you have the correct port selected.  If it is correct, try pressing the board's reset button after initiating the upload.
at cc.arduino.packages.uploaders.SerialUploader.waitForUploadPort(SerialUploader.java:231)
at cc.arduino.packages.uploaders.SerialUploader.uploadUsingPreferences(SerialUploader.java:127)
at processing.app.debug.Compiler.upload(Compiler.java:157)
at processing.app.Sketch.upload(Sketch.java:1259)
at processing.app.Sketch.exportApplet(Sketch.java:1201)
at processing.app.Sketch.exportApplet(Sketch.java:1173)
at processing.app.Editor$DefaultExportHandler.run(Editor.java:2432)
at java.lang.Thread.run(Thread.java:745)
Couldn't find a Board on the selected port. Check that you have the correct port selected.  If it is correct, try pressing the board's reset button after initiating the upload.
Czy ktoś wie o co chodzi?