70. Jak podłączyć LCD do Arduino ? Elektro Maras


Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=61XO5HNN6yANajlepsze komentarze:

ASG MAN... Witam, od pewnego czasu szukam sposobu jak podłączyć oled winstar weh1602a (16x2) do arduino przez i2c. Da się? Jeżeli tak, to czy można prosić o jakieś wskazówki?
Zastosowanie kilku bibliotek i2c znalezionych w sieci i tych wbudowanych w arduino nie daje rezultatów. Normalne LCD śmiga bez problemu, a oled nie chce. Pozostaje ciemny i nie żywy... Oczywiście podłączony normalnie (nie przez i2c) działa, więc wiem że sam wyświetlacz padnięty nie jest.
Jakiś pomysł? :)
Grzegor... Dzięki wielkie za podsunięcie pomysłu sprawdzenia adresu I2C konwertera wyświetlacza poprzez "skaner", oszczędziło mi to dużo czasu i nerwów, zbudowałem bezprzewodową stacje pogody i wszystko działa ;-) Film na moim kanale ;-) Dzięki :-)
Bartek ... nagrywasz jeszcze?
AZAZA00... drogi panie jest pan jedyny w Polsce który wytłumaczył mi prosto ale za to przejrzyście mój wyświetlacz po czterech dniach grzebania w internecie ruszył dzięki Panu a okazało się że wszystkie biblioteki które wgrywałem można sobie wsadzić wiemy gdzie biblioteka dla I2C pana frank de Brabander okazała się bezbłędna wszystko hula dzięki Jacek.
Grzegor... kategoria sensor w biobliotece adafruit ccs 811 library jest nie prawidlowa. Ustawiona na Uncategorized. Pomoże ktoś ?, mam klon-a Uno
https://images83.fotosik.pl/876/1193de88397c91f6med.jpg
tak to wygląda
DAMP DA... Hallo a co zrobić jak nie mam w arduino programu I2c scanner? jak go znaleźć?
Martin ... Czy wyświetlacz z kasy fiskalnej będzie pasował?
Piotr L... Witam!
Przy skanowaniu nie znajduje wyświetlacza. Po podłączeniu do arduino wyświetlacz sie zapala , kontrolka na przejściówce się tez zapala. Co może być przyczyną. Wyświetlacz podpinam pierwszy raz po zakupie, czy mógł przyjść do mnie uszkodzony?
Tom Kl... Dziwne... Producent mojej przejściówki napisał że adres to 0x27, a w praktyce ma adres 0x3F.
Skiba M... Mi wyskakuje jakiś błąd i nie moge wgrać programu na płytke... wszystko jest identycznie podłączone i nie działa mam problem z wygrywaniem na płytke UNO
Akustyk... Marku! Dziękuję! Dziękuje że podsunąłeś mi tym filmem pomysł żeby zaktualizować bibliotekę LCD! Mój wyświetlacz na reszcie działa poprawnie!!! :')
dobibob... Fajny odcinek, dzięki :)
Xaverix... Pokazałbyś jak użyć filtr Kalmana / processing / complemetary filter z MPU6050?
RiDeR C... witam od niedawna oglądam pana kanał i zrobiłem za pomocą odcinka z bluetooth auto rc . Jedyne co bym potrzebował to zrobić żeby servo szybciej się ruszało np za pomocą slidera. Jak można by przerobić pana aplikacje lub czy dałby pan zrobić taką aplikacje i umieścić ja na google drive Pozdrawiam.
PanPeX ... Proszę o pokazanie jak przerobić np antene od cb radia albo antene od telewizora czy czegoś by wzmacniają zasięg w mobilnym ruterze LTE
Piotr L... Świetny film - dziękuje za bardzo przystępny kanał! Co do tego, czy coś wychodzi, czy nie - uważam, że minimalny czas o tego typu wnioskowaniu to JEDEN MIESIĄC, a szczególnie w świeżo poznawanych tematach.
JachuPL... Oto jest i on. Wrócił. Oby na dłuuuugi długi czas.
Nie zna... Elektro Maras dlaczego mi się pokazują tylko pierwsze litery linijki?
Pepcio1... A co z rezystorami podciągającymi do VCC dla I2C? :) Żeby nie było, sam działam bez nich :D
Elektro... Panie Marku, najnowsza wersja Arduino IDE to 1.7.9