Jak sprawdzić pojemność baterii? Elektro Maras


Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=xb4yyAMnOMsNajlepsze komentarze:

bloodis... Jpd jak mnie tacy ludzie wkurzają zamiast powiedzieć odrazu co i jak to pierdzielą 20min zamiast 5min
Guago G... JJEEEEEEZU ELEKTRONIKU CO TO KURWA MA BYC
Piotr L... Na wejściu/wyjściu takiego banka parę superkondensatorów zminimalizuje negatywny wpływ chwilowego obciążenia dużym prądem ( załączanie silników, kasowania pamięci flash, elektromagnesy, chwilowe zwarcia, bootowanie minikomputerów i tym podobne ). Duże prądy grzeją i niszczą baterię - zwłaszcza Li-Ion źle znoszą przegrzewania. Nie trzeba kupować najmocniejszych superkondensatorów, wystarczy kilka o pojemności rzędu kilku Faradów ( ceny nawet do 5zł ).
Krzyszt... Czytając komentarze poprzedników opadają ręce - tylko krytyka bo napięcie czy prąd czy pojemnik zamiast koszyka - - chłopak pokazał społeczeństwu jak on to wykonał - nie mówi nigdzie że jest elektronikiem - każdy kto zabiera się za coś w tym stylu wie że google nie gryzie -- filmik zrobiony ciekawie i choć są błędy to wiadomo o co autorowi chodzi - a osoby hejtujące może same by zrobiły lepsze poradniki. Pozdrawiam
gelo123... UWAGA!
Rozładowując akumulatory litowo-jonowe do zera możemy je nieodwracalnie uszkodzić! Oczywiście istnieją ogniwa wyposażone w układy zabezpieczające przed nadmiernym rozładowaniem i przeładowaniem, zbyt wysokim przepływem prądu i częściowo z tym związanym przegrzaniem, ale nie wszystkie takie akumulatory posiadają takie zabezpieczenia.
Lit jest także bardzo aktywnym metalem i w kontakcie z tlenem może zajść w samozapłon, a eksperymenty z tym związane są dostępne na youtube.
Szymon ... Ja się nauczyłem tylko Enedzajzer i GP baterie są drogie a bardzo dobre kupowałem tanie baterie 5000MAG i enydzajzer o 1300 wytrzymywał dłużej.
marek J... Nie prąd lecz napięcie..
Jaro Ko... Chłopie. Jakiego prądu. SEM raczej.
bogdan ... jakim prądem ładować 18650
motywac... to jest przetwornica usb co pod nia podpinasz ten miernik?
Krzyszt... Fajny sposób na mierzenie pojemności, dodatkowo mamy tester do ładowania telefonu itd. Są takie specjalne do mierzenia pojemności ogniw ale nic pozatym nie robią takie moduły
?ukasz ... Starałem się zmierzyć pojemność akumulatorów tak samo jak na filmiku. Niestety wyświetlacz miernika gaśnie czyli po około 3 sekundach po podłączeniu obciążenia ściemnia się dioda podświetlająca miernik. Sprawdziłem multimetrem i mimo wygaszenia podświetlenia prąd nadal płynie przez miernik. Sam miernik podłączony do jakiegoś portu usb nigdy tego nie robi. Jakieś pomysły?
Adam Wa... normalnie koszmar prąd to natęrzęnie a Napięcie to voltaż proszę o niemylenie faktów
Adam Wa... tak to jest jak ktoś nieuważał na lekcji Fizyki
Max... Jak nazywa sie ta płytka PCB do ładowania akumulatorków.? Drugie pytanie, czym sprawdzić uszkodzony akumulator przy naprawie Bateri w laptopa,gdzie takich modeli nie mogę dostać. Stary laptop Retro.
Max... 4:40 mocno spasowane elementy z tworzywa sztucznego mozna otwierac za pomocą karty plastykowej z jendej strony mocniej zaostrzonej (np. karta startowa telefoniczna Orange, PLUS, itp)
Marcin ... jak ty to z kubła wyciągasz
Davvvi1... Witam. Zrobiłem według filmu i sprawdzanie pojemności działa. Problem jest taki, że mając dobre akumulatorki test jednego może potrwać cały dzień. Doładowanie aku. Potem rozładowanie które w moim przypadku trwało ponad 5 godz. I potem kolejne naładowanie.
Janusz ... nie jak sprawdzic pojemnosc bateri lecz jak zmierzyc miernikiem