72. SonOff i Electrodroid Elektro Maras


Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=gZCuEgNtJ2sNajlepsze komentarze:

Jarosla... Sonoff działa w sieci domowej oraz możliwe jest sterowanie bedąc poza zasięgiem sieci na alliexpres taniej
Ziber Z... Witam , nabyłem TH16 i niestety mi nie działa ,sparowałem go ( chyba dobrze) podałem dostęp do swojego WiFi , i tylko coś pśtyka jak włączam i wyłączam , oprócz tego przy włączeniu świeci czerwona dioda ( nic nie mogę znaleźć o tej diodzie) , podłączyłem miernik i na wyjściu jest 12v? co może być nie tak....Sieć raczej nie widzi wyłącznika nie ma żadnego ITEAD ?? Pomoże ktoś?...
SNEYK S... Cześć Maras :) potrafisz sprawdzić czy ten senoff działa na aplikacji magic home ? :) był bym wdzięczny :)
Marek S... Elektro Maras nie wydaje Ci się że apka Ewelink jest lekko podejrzana? Co krok błaga o jakieś dodatkowe uprawnienia jak lokalizacja. Dodatkowo ciągnie jakieś dane transferowe w tle mimo nie używania urządzenia.
piotr z... Witaj piszesz że z całego świata możesz sterować ale to działa w wewnwętrznej sieci wifi a jak wyjść na zewnątrz?
Piotrek... Czyli bez zrobienia burdlu ciężko będzie światło zrobić, już chyba lepiej w zwykły włącznik dać przekaźnik i arduino a włącznik zastąpić chwilowym
JemChal... Maras WSTYD. :P
L to nie jest Line tylko LIVE.
pozdrawiam
CJWarlo... Nooo, panie dzieju, bardzo przydatne info o tym ElectroDroid! :) Dzięki. Pobrałem, sprawdziłem wstępnie, podoba mi się zebranie do kupy w jednym miejscu wszystkich informacji o pinach złącz itd. - widziałem już wiele dokumentacji np. Scart, DVI, serial czy RJ45, ale sposób przygotowania informacji w ElectroDroid jest najlepszy w swojej klasie. Jedynie obrazki mogłyby być w lepszej rozdzielczości i skalowane w dół do rozdzielczości ekranu, bo przy zoomowaniu niektóre stają się rozmyte, po czym widać, że są w lo-res i skalowane w górę.

Jedna uwaga: L = live wire (dosłownie "żywy drut", formalnie "przewód fazowy"), nie line. Line to "linia", czyli określenie instalacji doprowadzającej energię elektryczną (lub inne medium) do domu, np. power line (water line, gas line). Niemniej jak ktoś nie siedzi w angielskim to może to się mylić, co doskonale rozumiem, dlatego nie czepiam się (żeby nie było! zresztą nie śmiałbym, samemu czerpiąc przydatne info z odcinka!) tylko jak najbardziej życzliwie podpowiadam na następny raz, coby było i o tą odrobinkę co raz lepiej na Twoim i tak już ciekawym kanale. :)
Hilary ... SonOff bardzo fajny, ale prawdę mówiąc- nie lubię jakoś tak rozrzucać wszędzie wifi. Po prostu "czuję w powietrzu" jak jest wifi mocno obciążone. Stąd też metoda lepsza i gorsza zarazem (pod wieloma względami), czyli... zwykły przekaźnik. Wadą jest to, że trzeba ciągnąć druta, ale do ważnych zalet można zaliczyć to, że zmieści się taki w... puszce w ścianie ;] SonOff jest na to za duży.
Hilary ... Zabić się jest bardzo łatwo, ale odżyć... xD
radarus... Działa Wam timer w aplikacji?
Kamil P... Testowałeś to: https://www.cayenne-mydevices.com/ ?
Mimal99... Fajny odcinek. Możesz zrobić o ekranach dotykowych (obsługa, podłączenie)
Hal 900... oddajmy hasło bo i tak jesteśmy inwigilowani, wydaje mi się, że to działa tak: oddajemy hasło więc jesteśmy inwigilowani
Piotrek... Maras, myślałeś żeby zrobić inteligentną chałupe, ale na arduino? Sam niedługo zaczynam zabawe z tym, o programowaniu nie wiem nic jeszcze, ale chodzi żeby to jakoś spiąć w całość jak np u vmrexora, żeby nie mieć nawet pro mini przy każdych drzwiach i w każdej doniczce.
1969OLE... w marketa coś podobnego kosztuje 200zł , zgroza :/
Nick Wi... a czy da się zrobić tak aby np włączać światło włącznikiem a wyłączać telefonem lub na odwrót? bo włączanie i wyłączanie tylko telefonem może być czasami uciążliwe
Damian... Wie ktoś gdzie można kupić to sonoff taniej? Bo z tego co widzę na aliexpress jest drożej niż niż na eBay czyli 6,20$.
Janek Z... Fajne, dzięki.
MrZiemw... ile pradu bierze ten sonof