74. Lampa dla kota czyli co nieco na temat oszczędzania energii w Arduino Elektro Maras


Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=BBzF2wxnmjsNajlepsze komentarze:

Elektro... W C dla a r bybło by tylka kilka lini kodu...
SnipeR-... A po co pro mini??? Czujnik PIR ma regulacje czasu włączenia i CHYBA JEST W STANIE WŁĄCZYĆ TAKIEGO MOSFET'a :) Wywal pro mini i będzie lepiej :)
JAK ZRO... Fajnie zrobiłeś początek :p Ciekawie jak na kanał o technicznej tematyce :)
Maurycy... Czemu zabraniasz kotu lutować SMD? On też może mieć hobby a ty go pozbawiasz tego :/
Tomek S... Super sprawa
TheNewK... A nie można tego sensora podpiąć do transoptora, tak by logiczne 3,3V uruchamiało przepływ prądu? Wszak powinno to działać bez Arduino, zwłaszcza że sensor ma konfigurowalny czas trwania stanu wysokiego.
Oliwer ... Ja bym jednak wylutowal ta diode z pro mini to jest dodatkowe 10 sekund a ona i tak niepotrzebnie zuzywa prad
Maro... Hej - no jak Cię lubię - ale PIR + 2n7000 i już, po kiego grzyba pchać w to arduino :) No chyba że z rejestratorem obecności kota :)
Pawe? K... Co myślisz o tym zestawie?
Mahster... Elektromaniak też się bawił w usypianie arduino tylko że u niego to było bardzo skomplikowane, a u ciebie jest przeciwnie przez użycie biblioteki i jest dużo łatwiej :)
KrzePik... hej ludziska macie jakiś pomysł na przedwzmacniacz na mikrofon xlc i czy da sie do tego dodać arduino do wyświetlania amplitudy sygnału oraz ilość wzmocnienia
VenterP... Zrób poradnik jak na ethernet shieldzie zrobić serwer który będzie dostępny nie tylko z sieci lokalnej bo nie wiem jak to dokładnie zrobić. Dziękuję
Hal 900... Mam pomysł na projekt, może zrobisz wycieraczko-ładowarkę dla kota, kot ocierając się o specjalny panel ładuje wszelkie urządzenia podłączone do panelu, można by coś takiego montować na nogawkach i fotelu.
Andro... W sumie sam tej czujnik PIR bez pro mini dał by rade.
Maciekj... Dziękuję za życzenia świąteczne
Hejter ... Elektro maras pamietam ze kiedys w filmie programowywales arduino na ipad podalbys apke ?
MultiKo... Tylko czy kot potrzebuje czegoś takiego? Koty lepiej od człowieka widzą w ciemności, mają lepszy węch i po śladach zapachowych też trafi.
Andrzej... Prądożerność Atmegi 328, która siedzi w Uno i ProMini zależy głównie od oscylatora. Wersja na 3,3V ma oscylator 8MHz a 5V 16MHz. Wersję 5V można zasilić 3,3V i zużycie prądu spadnie, ale nie jest to zalecane przez producenta. Wg. dokumentacji tą Atmęgę można zasilać aż od 1,8V.
Ja w swoich prostych zastosowaniach z reguły stosuję ProMini na 3,3V, jest wolniejszy, ale bez problemu daje radę. Czasem to napięcie jest nawet leszy od 5V ponieważ większość dodatkowych układów radzi sobie z tym napięciem albo tylko na takich chodzi. Jedyny problem jaki na razie miałem to wyświetlacz LCD, który wymagał 5V ze względu na podświetlanie, wtedy jego zasilałem z 5V a dalej stabilizator na 3,3V i reszta z 3,3V. Komunikacja z LCD działa w jednym kierunku i nie miałem z tym problemu. Nawet robiłem sterowanie podświetlaniem LCD za pomocą PWM przez tranzystor z układzie otwartego kolektora.
Pozdrawiam!