76. Jak uwolnić się od ciągłego wycia wentylatora? Elektro Maras


Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=W5854wLewLkNajlepsze komentarze:

Dariusz... Cześć,a co jeśli chciałbym cos wyłaczyć przy konkretnej temperaturze,Maras masz jakiś pomysł?
Phototr... Zmieniłbym na duzy wiatrak wolnoobrotowy z czujką temp i potencjometrem do regulacji
Mod I... Mam pytanko, czym się różni ard. nano a ard. rpo mini ?
VeHeZ... Mam prośbę czy mógł byś zrobić system na płytce i zaprogramować tak by wiatraki chodziły wtedy gdy będzie temperatura przekraczać 25 stopnic celsjusza ?
Wybryki... Jakiej muzyki użyłeś w czasie lutowania ?
kubolot... hej czy jest możliwe zrobić program do obsługi np dwóch diod Led które działają oddzielnie jedna mruga c0 1 sekundę a druga w tym samym czasie z częstotliwośćą 500ms
Marcin ... a może poprostu WYMIENIĆ ????
noel 20... jeżeli obciążenie switcha jest tak niskie i temp w pokoju też i wentylator nie będzie się w ogóle załączał to ok, inaczej ciągłe załaczanie i wyłączanie będzie wkurzać jeszcze bardziej. Przerabiałem ten temat.
M... A ja bym wolał wyciąć nad radiatorem obudowę i zamontować większy wolnoobrotowy, cichy. A tak to w lecie przy 30 stopniach nadal wkurzanie być może większe jak co chwile by się włączał i wyłączał.
Grzegor... Po co robi się takie kropki na kondensatorach?
Young G... co to swith
Mafadak... mozna to kupic w polskim sklepie?
Kacper ... Przedstawisz obsługe ekranu dotykowego i silnika krokowego
norbixp... to jest terystor
ammorap... Proste i skuteczne.
Marcin ... Sam używałem tego samego wyłącznika termicznego w serwerze, żeby przez większość czasu niepotrzebnie nie chodził wentylator. Błąd zrobiłem, że kupiłem właśnie na 45 stopni bo jak się doświadczalnie okazało, gdy procesor informował o 65 - 70 stopniach, na radiatorze 50-55 stopni (mierzyłem radiator termometrem) a czujnik nie dawał rady nagrzać się do tych 45. Dla tych którzy chcą coś takiego zmontować weźcie poprawkę na ten fakt albo najlepiej kupcie ich kilka (to groszowe sprawy) na 30, 35, 40 itd, i sami sprawdźcie jak to się będzie sprawdzać u Was.
Mafadak... dobry motyw
Piotrek... A ja właśnie dzisiaj zrobiłem układ do załączania wentylatora przy użyciu LM317, termistora i potencjometru. :P
Damian... Spodziewałem się że będziesz czyścił i smarował wiatrak w środku ale to też ok :)
Ari9310... Ale zaj****e :D nie miałem pojęcia że takie cosie istnieją, idealne żeby zrobić kompa półpasywnego czy raspberry pi czy w sumie cokolwiek... ;)
aliexpress i jechana... :D