Prof. Marek J. Chodakiewicz Światy Islamu Blogpressportal


Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=V2u1XiZMRbgNajlepsze komentarze:

Michal ... Polscy "narodowcy" ulegają projankeskiej propagandzie żydofila Chodakiewicza. Chodakiewicz w książce "Polska dla Polaków" poucza narodowców (s. 522, 523), że "antyżydowskość to ślepa uliczka - Zydzi nie stanowią problemu"
"Stałe utyskiwanie na "Zydów" uniemożliwia polskim patriotom poznanie społeczności żydowskiej i znalezienie w niej potencjalnych sprzymierzeńców".
Rafal P... wyklady merytoryczne, ale "te :dyktatura liberalizmu, przyjemnosci, marksizmu, lesbianizmu"....-infantylne, nienormalny facet?
Robert ... Rewelacyjny wykład! Zaraz kupuję książki Pana Profesora.
Janusz ... Pan profesor jest u USA bardzo znany i poważany. Mniej więcej tak jak polskie aktorki w Hollywood. I też potrafi zdjąć majtki przez głowę nie burząc fryzury.
Amerykanie zmieniają teraz Polack-Jokes na Chodak-Jokes i dobrze.
Pawe? W... ten uśmiech jak u dziecka na końcu XD rozwala ta młodść a jednocześnie ta wiedza i doświadczenie - pełny pakiet
Stanis?... W godz.1.06 Pan  WYKLADZIE odpowiedzial Pan  na moje patanie,jesli sie nie myle.
A jak to sie stalo ze przyjeli JUDAIZM.
Stanis?... Panie Prof. Jest Pan Super znawca, mam prosbe aby Pan cos powiedzial na temat  CHAZAROW   -  Kazari ????
Dziekuje
Marekse... Aby nie sklepać mord czerwonej zarazy, wprowadza się prawa ich chroniące. I tworzy się apart represji (milicja, prokuratura, sądy) aby trzymać ew klepaczy za pyski. Czerwona zaraza jest promowana i chroniona również przez PiSdu.
Habgeli... Do przyczyn szybkiej ekspansji islamu należy również dodać:
Dżumę Justyniana z VI wieku, która uniemożliwiła odnowienie Cesarstwa Rzymskiego oraz doprowadziła do gospodarczego upadku Bizancjum.
Monika ... ale prof Chodakiewicz podobny jest do naszego Kuzniara Jaroslawa
rodakvi... No to teraz proponuję solidną klasówkę dla naszych wybrańców. Szczególnie tych co zajmują się sprawami obrony narodowej, bezpieczeństwa wewnętrznego i "dyplomacją". Jeżeli nie zaliczy minimum na czwórkę, to won, bo tuman i basta. Składa mandat i do pośredniaka, albo bierze pożyczkę i otwiera ... oczy ze zdziwienia-działalność. Jeżeli nie wysłuchał wykładu, to zostaje zawieszony do czasu zaliczenia: obowiązki wykonuje, ale traci prawa, w tym pensję. Proponuję to jako mikroskopijna część suwerena, ale mam świadomość żem mit więc moja aktywność obywatelska jest ograniczana w "kłamstwie demokratycznym" jedynie do samobójczego aktu wyborczego i żadnych innych praw praktycznie nie posiadam, a tym bardziej mocy na cokolwiek wpływać. Ot, choćby na tego co właśnie PADł. Niemniej powyższa propozycja byłaby atrakcyjna dla wyborcy w świecie realnej władzy suwerena. Realny świat jednak nie przewiduje takich brewerii i dlatego mamy to co wybieramy, a oni maja nas w d...e do następnego aktu samobójstwa kartkowego. Brak kwalifikacji wybrańców jest pochodną braku kwalifikacji wyborców i dlatego karuzela miernot się kręci.
: Turni... "Jestem Charlie" - Charlie = synonim GLUPKA u anglosasow !!!
Zwyczaj... Czy nie wierzą w związek przyczynowo skutkowy? Wątpię. Może po prostu źle ich rozumiemy. Chrześcijanie zresztą też wierzą że jak Pan Bóg będzie chciał, to zawiesi prawa fizyki. Wierzą, że podtrzymuje cały czas te prawa w istnieniu, a więc może je zawieszać. Czyli nie ma tu między nami wielkiej różnicy .To, że zachód zapomniał o Boskim źródle racjonalności to raczej błąd zachodu, a nie Islamu. I tu Islamowi bliżej do chrześcijaństwa niż zachodowi.
Zwyczaj... Dlaczego są światy Islamu? Przyczyna jest prosta. Ta sama, co w protestantyzmie. Ich podstawą nie jest Tradycja przekazywana w Hierarchicznej Instytucji przez żywe osoby, ale samo Pismo. A samo Pismo nic nie znaczy. Znaczy dopiero razem z rzeczywistością pozasłowną i interpretatorem. A jeśli jedną z podstaw wiary nie uczyni się żywej hierarchii interpretatorów, to każdy se będzie mógł interpretować po swojemu. Tak powstanie Wieża Babel indywidualnych ekspresji. Każdy będzie mógł udzielić innej odpowiedzi na temat tego Kim jest Bóg, co to jest prawdziwa wiara w Niego. Dokładnie tak, jak w przykładzie podanym przez prof. Chodakiewicza, gdzie każdy podał inną definicję Islamu. Jedynym racjonalnym rozwiązaniem jest tu wiara Katolicka. Ma ona to do siebie, że pokazuje sposób na pogodzenie tego, co innym się wydaje sprzeczne: Pisma z Tradycją, Wspólnoty z Instytucją, ciała z duszą(Wcielenie i zmartwychwstanie) wieczności z doczesnością(zstąpienie Mitycznych Pragnień w realną historię w Osobie Chrystusa), (transcendencji z immanencją), rozumu z wiarą, pogaństwa z Chrześcijaństwem(pradawne obrazy Krzyża- Zasady Kosmicznej, Drzewa Życia, Słońca, Chleba, Ofiary, pobratymstwa przez spożycie ciała i wypicie krwi).
Andrzej... wspaniały wykład
Andrzej... szkoda że profesor pominął upadek Konstantynopola
Krzyszt... Dziękuję. Doskonały wykład.
Daniel ... Księże Janie - pozdrowienia dla Bernadów z Wrocławia, "Wujku". :-))))
m... Kto to jest lewak ?
wesolek... Sugerowanie, że "arabska wiosna" wybuchła z braku żywności a nie za pieniążki od Wuja Sama = propaganda Hamburgeryki mocno. W Libii Kaddafi budował domy "za złotówkę" dla młodych małżeństw, finansował żłobki, przedszkola, pieluchy, wózki dla dzieci itp., miał kilka ton złota w piwnicy za pieniążki z ropy no ale wicie rozumicie akurat na mąkę i kurczaki zabrakło... so much bullshit.