KHORINIS JEST NA KONTYNENCIE? | GOTHIC Muski


Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=gSaVCTYBG6wNajlepsze komentarze:

Masprin... Ja uważam, że zrobili z Khorinis z przyczyn praktycznych. Gothic 2 na wyspie oddalonej od kontynentu łatwiej zrobić. Wyobraź sobie co by było, gdyby w Gothic 3 byłby Khorinis:
1. Musieliby przedłużyć czas produkcji Gothic 3, bo jeszcze Khorinis musieliby zrobić. A budżet im na to nie pozwalał.
2. Gdyby go z kolei nie zrobili, tylko zagrodzili górami... pamiętajcie, że Gothic III był w chwili premiery bardzo zabuggowany. Gracze natychmiast o własnych siłach pokonaliby górskie pasmo i znaleźli by się na zielonych pustkowiach (pamiętacie może nieznane krainy z nieistniejącym jeziorem obok wodospadu?). Dolina Khorinis byłaby w tym wypadku krainą gliczy, zapewne ze skragą Krasnoluda z Kosmosu.
Cynamon... pierdolisz
Ciamcia... Zwróćcie uwagę że w Varancie znajdują się ruiny starego miasta z takim samym układem co Jarkendar czyli prastara biblioteka, kwatery uzdrowicieli i takie tam :P
Kaligul... Wyobraźcie sobie Khorinis bez dzielnicy portowej.
OskiBos... czyli to jakby morze to duże jezioro?
Bartek ... khorinis jest wyspą

dlaczego tak mysle to przeczytaj ksiege corneliusa

tak wiem data
Zoltan ... A co jeśli wstrząsy z Jarkendaru sprawiły odłączenie Khorinis od Myrtany? W końcu jak pangea się rozbiła?
Anonymo... ja chcę khornis jako część myrthany
Wilczek... A po za tym, to jak w jedynce wysyłano by towary od króla? Był w intrze posłaniec z listem. Głupie, gdyby miał przebyć całe morze.
Impierl... a moze jak bariera powstała to ten kawałek odzielił sie od kontynentu przez bariere ze było za mocne zaklecie a na tym kawałku było khorinis i górnicza dolina i jetkard
EMK... Ale co do 2. argumentu (który wg mnie jest bezsensowny) zaznaczona jest dolina Khorinis, ponieważ na wyspie Khorinis znajduje się dolina, Górnicza dolina. A właśnie tam są wszystkie kopalnie, więc podkreślenie tego w sposób "Kopalnie w Dolinie Khorinis" jest jak najbardziej zrozumiałe i z pewnością nie potwierdza twojej tezy.
Michal ... Ale przecież wszystkie mapy które pokazywały świat w gothicu musiałby być fałszywe
Mariusz... A może chodzi" w dolinie NA wyspie Khorinis" ?!
Damian ... Przeciez mowa o potopie w jankerdarze. Adanos zeslal potop. tam gdzie jest oboz piratow byla teoria ze byla tam jakas swiatynia badz pola uprawne. Moze to przez potop??
Kacper ... Jak juz sie cos nagrywa to warto użyć mózgu...
Dante A... A co jeśli Khorinis odłączyło się od kontynentu w trakcie jednego z trzęsień ziemi, które to przecież według słów Xardasa występowały tam co jakiś czas? Może każde z trzęsień w jakiś sposób naruszało "granicę" (o ile można tak to nazwać) i w końcu ten region Myrtany stał się wyspą? Prawdopodobne jest też, że Khorinis kiedyś rzeczywiście ową metropolią było, ale część miasta, która pozostała na Myrtanie została zrównana z ziemią w trakcie trzęsienia, a dzielnica portowa była tylko jakąś wewnętrzną dzielnicą miasta, później odbudowaną na potrzeby powstałych warunków. Pytanie brzmi - gdzie dawniej leżało Khorinis?
Eredin ... Gothic 2 jest grą bardzo dobrą, ale moim zdaniem zaczął powoli spłycać tego 'ducha' jedynki. Z klimatycznej, mrocznej przygody, dostaliśmy baśń o rycerzach i smokach, a Bezimienny stał się cudownym bohaterem, który ma uratować świat. Trójka całkowicie odeszła od tego, co dostaliśmy na początku jak i w dwójce. Ten król (i jego głos w polskiej wersji, o matko)... Brak słów. Gracze od jedynki wyobrażali sobie króla bardziej dostojnie, a dostaliśmy jakiegoś skrzypiącego dziadka, który nie zapada w pamięć. Gdyby nie odeszli od wersji ,,Khorinis na kontynencie'' (którą osobiście bardziej cenię), stolica na pewno wyglądała by bardzo okazale. Mielibyśmy podział na bogatsze i biedniejsze dzielnice, różne ciekawe miejsca, a tymczasem mamy zwykły zameczek z domostwami nie różniącymi się niczym od reszty. Porównywanie G3 do tego, co poznaliśmy w G1 jest właściwie niepotrzebne, bo widać, że koncepcja znacznie się zmieniła. W czasach G1 i G2 nie dostalibyśmy tak dużego, lecz strasznie pustego świata
Damian ... Khorinis jako wyspa jednal lepiej pasuje
Damian ... g g3 nie zwiedzamy calego Varantu, wiec byc moze jest gdzies tam bagno, albo zdazylo juz wyschnac
Przemys... Przecież w gothic 1 na bagnach jest dostęp do morza, czy też koło wieży mgieł. Więc jak w założeniu miała być to dolina bez dostępu do morza?