KALENDARZ HISTORYCZNY 19.VI MICHAŁ KORYBUT WIŚNIOWIECKI KRÓL NIEZGUŁA Telewizja Republika Kalendarz Historyczny


Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=wTi8KP5OU0gNajlepsze komentarze:

Admandi... Wiśniowiecki to moim zdaniem najgorszy król Polski.
Admandi... Ucze sie o tej wolnej elekcji w szkole.I moim zdaniem wolna elekcja jest niezbyt dobrym czasem dla Polski.
Lothar ... Został królem wbrew swej woli, jako spadkobierca popularności swego ojca Jeremiego. Bez możliwości nauki królewskiego rzemiosła u boku królewskiego ojca, gdyż nie był z królewskiego rodu.
Po okresie wahania, podjął wyzwanie i stawił mu czoła. Niestety jak się okazało miał zbyt mało czasu na naukę panowania i pewnie dlatego nie odznaczył się niczym godnym wspomnienia. W dużym stopniu dlatego że Rzeczpospolita w okresie panowania Jana II Kazimierza przestałą być państwem w pełni suwerennym i stałą się miejscem walki pomiędzy stronnictwami austryjackim i francuskim. Tak on jak i hetman wielki byli już narzędziami w rękach o wiele potężniejszych.
Na jego korzyść przemawia to że wyszedł w pole na czele wojska i gdyby nie śmierć mógłby zapisać się pozytywnie na stronach naszej historii. Niemniej dobrej woli mu nie brakowało, i jakiekolwiek porównania z Walezym, młodszym Sasem czy kilkoma innymi są dla niego krzywdzące. ;)
?ukasz ... Dlaczego już nie pojawiają nowe odcinki ?
Komenta... Wiśniowiecki w przeciwieństwie do Sobieskiego nigdy nie zdradził Polski.
Lechos?... Ojciec Michała, Jeremi Wiśniowiecki miał krótki, a skuteczny sposób "dyskusji" z ojcami duchowymi obecnej Ukrainy, której tak bardzo wchodzi do d...y PO-PiS. On wiedział jak rozmawiać z "ukraińską" swołoczą, za to teraz dwóch pajaców mści się na jego synu. Wybór Michała na króla był NAJLEPSZYM rozwiązaniem, gdyż niszczył w zarodku plany anty-polskich agentur, ale tego dwóch ściemniaczy z TVRepublika nigdy nie powie, będą ględzić trzy po trzy.
Beldows... Ocena jest bardzo niesprawiedliwa. Zwycięstwo Sobieskiego pod Chocimiem było przygotowane przez króla Michała, zaś cały splendor spłynął na Sobieskiego, który przez całe panowanie króla Michała był w stosunku do niego w opozycji.
Lechos?... Odpie....cie się od króla polskiego wy antypolskie wywłoki. Nie macie ż a d n e g o argumentu przeciw niemu, poza tym że był Polakiem, co was tak drażni.
Telewizja Republika Kalendarz Historyczny ciekawostki

Telewizja Republika Kalendarz Historyczny ciekawostki

Historia kanału Telewizja Republika Kalendarz Historyczny zaczyna się w dniu 2013-03-09 22:38:25.
Kanał od czasu założenia nagrał już, 2812 filmów przez okres działania kanału
filmy zostały wyświetlone 15120658 razy.
Aktualnie kanał śledzi ponad 27400 użytkowników.