KALENDARZ HISTORYCZNY 19.VI MICHAŁ KORYBUT WIŚNIOWIECKI KRÓL NIEZGUŁA - Telewizja Republika Kalendarz Historyczny


KALENDARZ HISTORYCZNY 19.VI MICHAŁ KORYBUT WIŚNIOWIECKI KRÓL NIEZGUŁA ZAMÓW 90 dniowy dostępu do naszego serwisu wideo on line! Opłata wynosi TYLKO 19,90 zł. ZŁÓŻ ZAMÓWIENIE: Zachęcamy też do nabywania kart klubowych, dzięki którym uzyskacie dostę
Komentarze:

Lechos?aw: Odpie....cie się od króla polskiego wy antypolskie wywłoki. Nie macie ż a d n e g o argumentu przeciw niemu, poza tym że był Polakiem, co was tak drażni.
Beldowski Corp. Group: Ocena jest bardzo niesprawiedliwa. Zwycięstwo Sobieskiego pod Chocimiem było przygotowane przez króla Michała, zaś cały splendor spłynął na Sobieskiego, który przez całe panowanie króla Michała był w stosunku do niego w opozycji.
Lechos?aw: Ojciec Michała, Jeremi Wiśniowiecki miał krótki, a skuteczny sposób "dyskusji" z ojcami duchowymi obecnej Ukrainy, której tak bardzo wchodzi do d...y PO-PiS. On wiedział jak rozmawiać z "ukraińską" swołoczą, za to teraz dwóch pajaców mści się na jego synu. Wybór Michała na króla był NAJLEPSZYM rozwiązaniem, gdyż niszczył w zarodku plany anty-polskich agentur, ale tego dwóch ściemniaczy z TVRepublika nigdy nie powie, będą ględzić trzy po trzy.
Komentator.zYT: Wiśniowiecki w przeciwieństwie do Sobieskiego nigdy nie zdradził Polski.
?ukasz Kulej: Dlaczego już nie pojawiają nowe odcinki ?
Lothar Sturtzhoff: Został królem wbrew swej woli, jako spadkobierca popularności swego ojca Jeremiego. Bez możliwości nauki królewskiego rzemiosła u boku królewskiego ojca, gdyż nie był z królewskiego rodu.
Po okresie wahania, podjął wyzwanie i stawił mu czoła. Niestety jak się okazało miał zbyt mało czasu na naukę panowania i pewnie dlatego nie odznaczył się niczym godnym wspomnienia. W dużym stopniu dlatego że Rzeczpospolita w okresie panowania Jana II Kazimierza przestałą być państwem w pełni suwerennym i stałą się miejscem walki pomiędzy stronnictwami austryjackim i francuskim. Tak on jak i hetman wielki byli już narzędziami w rękach o wiele potężniejszych.
Na jego korzyść przemawia to że wyszedł w pole na czele wojska i gdyby nie śmierć mógłby zapisać się pozytywnie na stronach naszej historii. Niemniej dobrej woli mu nie brakowało, i jakiekolwiek porównania z Walezym, młodszym Sasem czy kilkoma innymi są dla niego krzywdzące. ;)
Admandix Games: Ucze sie o tej wolnej elekcji w szkole.I moim zdaniem wolna elekcja jest niezbyt dobrym czasem dla Polski.
Admandix Games: Wiśniowiecki to moim zdaniem najgorszy król Polski.
Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=wTi8KP5OU0g