Krzysztof Prendecki Okiem Socjologa: Aktualna sytuacja polityczna w Polsce namzalezy.pl


Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=I9uMx8WWGWMNajlepsze komentarze:

namzale... Kanał „nam zależy” działa aktywnie od 2012 roku. W przeciwieństwie do wielu innych inicjatyw dziennikarskich nasza działalność nigdy nie była wspierana przez fundusze publiczne. Dobrowolna pomoc naszych Widzów jest bardzo istotna dla dalszego funkcjonowania i rozwoju naszego kanału. Więcej tutaj: https://namzalezy.pl/wsparcie/
bogdan ... te pieniadze przez 8 lat platfusow szly do kieszeni celebrytow kolesi i innych darmozjadow,teraz chciaz na dzieci ida ok
Konserw... Zachęcam by nie pracować, być pasożytem co zna ustawę o opiece społecznej by załapać się na socjale, darmowe zasiłki, rodzinne, okresowe, i celowe, szlachetna paczkę, karte dużej rodziny, darmowe obiady dla dzieci w szkole, darmowe obiady dla dorosłych z rządowego programu dożywiania 2014-2020, żywność z caritasu, darmowy opał i inne zapomogi. Co to za system ? Ten co wstaje rano i haruje jest okradany z coraz wyższych podatków, musi se sam kupić mieszkanie na 30 letni kredyt, a patologia takim to się bezczelnie w twarz śmieje że ma wszystko za darmo ! To jest fair i uczciwe ? Wyhodowaliśmy sobie roszczeniowców co za nic w świecie nie zhańbią się uczciwą pracą. Więc zachęcam aby przejść w szarą strefę bo nie może być tak aby pracujący miał mniej niż nie pracujący i finansował leni i pasożytów ! To skandal ! Emerytur i tak nie będzie więc nie ma się czym przejmować, lepiej na tym wyjdziecie. W imię czego i jakim prawem finansujemy nieróbstwo ?
Konserw... 500+ to program niemoralny ! Jakim prawem i w imię czego aby to sfinansować zabiera się uczciwie pracującemu i rozdaje komu innemu ? Janosika i Robin Hooda słusznie za to powieszono za żebro na liptowskim. Załóżmy, że przychodzi do ciebie złoczyńca przystawia nóż do szyi i mówi dawaj 700 dla mnie będzie 200 a rozdam 500 ! To ta sama zasada i to jest wporządku ? Rozdawnictwo demoralizuje bo zniechęca do pracy i uzależnia od państwa, zamiast szukać pracy każdy kombinuje jakby tu wydoić kolejny zasiłek ! Nie tędy droga ! Za 10-20 lat będą tak złe finanse że polska może zbankrutować bo nikt nie będzie chciał spłacać potwornych długów ! Gdzie tu sens i logika ? Program skłócił polaków bo ci dostali a ci nie i są wkurzeni a ci świadomi pracujący niechcą go finansować z owoców swojej ciężkiej pracy.
Konserw... 500+ to poprostu redystrybucja czyli oddanie niektórym naszych pieniędzy zabranych wszystkim w podatkach oraz z zadłużenia społeczeństwa poprzez sprzedaż terminowych obligacji skarbowych w kraju w lub zagranice - wtedy denominowane w walucie nabywcy. (obligacja to obietnica spłaty określonej sumy pieniędzy wraz z odsetkami po określonym czasie czyli dług). Niedługo odczujemy to negatywnie poprzez wzrost podatków i wprowadzenie nowych cichaczem, aby spłacić zadłużenie z odsetkami czyli wykupić obligacje wyemitowane dziś z należnymi odsetkami %. Tak wygląda mechanizm zadłużania społeczeństwa poprzez rządy na całym świecie. W 2017 r. zabraknie w budżecie 59 mld zł. Rząd jak daje 500 zł, musi zabrać 700 zł (urzędnicy nowi + dług z odsetkami). Cała ta akcja 500+ ma na celu kupienie poparcia społecznego. NIE LEŻY W INTERESIE POLITYKÓW MÓWIĆ CAŁĄ PRAWDE PONIEWAŻ PRZEDKŁADAJĄ INTERES PARTYJNY NAD INTERES SPOŁECZNY ! PRAWA EKONOMII SĄ NIEUBŁAGANE ! ZA KILKA LAT BĘDZIE TAK FATALNA SYTUACJA FINANSOWA KRAJU ŻE ALBO NAŁOŻĄ GIGANTYCZNE PODATKI NA SPŁATE ALBO ZBAŃCZYMY, A PiSu JUŻ DAWNO U WŁADZY NIE BĘDZIE ! TO CI CO UCZCIWIE PRACUJĄ ŁOŻĄ NA TEN PROGRAM !
Andrzej... Dobry i ciekawy film
zarkadi... Blagam prosze o profesjonalne podejscie do dzwieku w nagraniu.
cz?ek... Prawdziwi socjolodzy z autorytetem i rozeznaniem i tytułami profesorskimi od lat i wielkim dorobkiem występują w Radiu Maryja i są doradcami prezydenta lub rządu RP i bardzo różnią się od pokazywanego pana gadającego wygodne wycinki.
Mirosla... Czas pokaze? Alez mi diagnoza! Uffffff! No smiech"..."......"........"........
Mirosla... Czy ten Pan socjolog slyszal moze o scieraniu sie roznych cywilizacji na terenie Polski? Chyba nie, bo nic te jego wypowiedzi nie wnosza . Takie jakies to mialkie i rozlazle. Prosze sie zapoznac z pracami Feliksa Konecznego I Jozefa Koseckiego bo slysze, ze brak P.socjologowi narzedzi poznawczo/diagnostycznych w przedzciwnym wypadku bedziemy tracic czas na wysluchiwanie opini. A opini jest tyle co ludzi.
Szef Wi... Analizę przecież już wykonał Pan Stonoga po wyborach.
Phen0ma... hmmm tu coś śmierdzi mi z tymi niby "wolnymi mediami" w necie.
Ja mam 35 lat i pamiętam Kaczyńskich jak mieli czarne włosy, Millera jak miał czarne włosy i Mazowieckiego jak zył.

Mamy te same mordy w sejmie od ponad 40 lat jak nie więcej.

Banda czworga ściśle ze sobą współpracuje i widać że tam Kaczyński teraz nie da zrobić krzywdy Tuskowi i na odwrót.

Martwi mnie to że wiele osób tego nie widzi. Media jak nazależy nie mówi o tym tylko biadoli co kto powiedział i co się nie stało i oczywiście co by było gdyby
Ela Las... Mozna wiele powiedziec o przejeciu wladzy przez PiS ale z pewnoscia nie bylo "standardowe". W koncu nie wszyscy przejmuja wladze dzieki podlsuchom rozlozonym U Sowy i w willi Premiera. Jesli chodzi o 500+, to ludzie, ktorzy te pieniadze dostaja, nie odczuwaja , ze sami za to placa, bo w istocie placa im ci, ktorzy pracuja i zarabiaja.
namzale... Przepraszamy, że dźwięk nieco gorszy niż ostatnio, ale trafiło się wyjątkowo słabe pod względem akustycznym miejsce.
namzalezy.pl ciekawostki

namzalezy.pl ciekawostki

Historia kanału namzalezy.pl zaczyna się w dniu 2012-02-05 17:50:20.
Kanał od czasu założenia nagrał już, 323 filmów przez okres działania kanału
filmy zostały wyświetlone 12995775 razy.
Aktualnie kanał śledzi ponad 82500 użytkowników.