Fundamenty Ekonomii #10 Negatywne skutki ingerencji państwa w gospodarkę namzalezy.pl


Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=3N8bJda_vnMNajlepsze komentarze:

namzale... Kanał „nam zależy” działa aktywnie od 2012 roku. W przeciwieństwie do wielu innych inicjatyw dziennikarskich nasza działalność nigdy nie była wspierana przez fundusze publiczne. Dobrowolna pomoc naszych Widzów jest bardzo istotna dla dalszego funkcjonowania i rozwoju naszego kanału. Więcej tutaj: https://namzalezy.pl/wsparcie/
Voez... Sbl ma multikonta więc nie dziwcie się że na start bywają 3 lajki XD
Roman C... Mi bardziej pasuję moja własna teoria technokracji. Mówiąca że najlepiej zarządzają najmądrzejsi a skąd się biorą to różnie bywa. Weźmy taki Singapur i to co zrobił z polityką mieszkaniową. Niby centralne sterowanie niby zaburza rynek ale efekt jest pozytywny. Fakt wynika to trochę z tego że państwo działa trochę jak firma na przykład jeśli chodzi o ściąganie najlepszych rynkowymi płacami, ale wolny rynek samych branż nie koniecznie musi być lepszy, sadze nawet że jest gorszy ze względu ile wysiłku wkłada się w walkę z konkurencją a nie w strategiczne planowanie posunięć z mniejszym buforem bezpieczeństwa na przygotowywanie się na scenariusze które nie nastąpią. Myślę też że rynek kształtuję najmądrzejszych ale dało by się ich ukształtować taniej np gdyby uczyli się od poprzednich najmądrzejszych tak jak oni chcą. Źródło: https://www.obserwatorfinansowy.pl/forma/rotator/singapur-pokazal-jak-zapewnic-obywatelom-duzo-tanich-mieszkan/
Adamus1... Liberalne dogmaty do ściany, czy panowie na prawdę nic nowego nie czytają, mamy choćby kapitalne dzieło Mariany Mazzucato "Przedsiębiorcze państwo", na które powołałem się już przy poprzednich dyskusja o roli i skuteczności interwencjonizmu państwowego. Wszystkie sukcesy w XX wieku to sensowna i pragmatyczna polityka gospodarcza daleka często od dogmatów Friedmana, gdzie ta idea wolnorynkowa, konkurencyjność była tylko jedną z idei, a nie bożkiem.
Tom Kon... kochaszkogos słowa nie rozumia pastwa (zaborca)
Marek W... Ludzie którzy tu komentują wyznają idee i nie przyjmują argumentów drugiej strony. Całkowity brak merytorycznej dyskusji.
YAZZ... Ingerencja państwa= większy burdel.
Tds Sbl... naiwniaku. nie tylko korwinowcy pewnie zasmuceni swoją utopią przegraną wobec powszechnego rozkwitu polskich firm państwowych i prywatnych też! Wielki wzrost nastąpił w niewielkim stopniu z powodu spadku kradzieży a w decydującym z powodu poprawy zarządzania i synergicznych działań państwowych i dobrych ludzi Państwa :)
Wielcy prywaciarze, jak koncerny medialne czy supersamy spożywcze czy banki międzynarodowy czy inne mażą tylko o wyzyskaniu naiwniaków niebronionych przez państwo, mażą o jak najszybszej kolonizacji w swoim interesie naszym kosztem, są drapieżniejsze od państw... Tu nie ma prostych recept jak korwiny czy bolszewia (w skutkach podobni do siebie jedni pozwalają wyzyskać do spodu każdego spoza elity rodzinek multimiliarderów a drudzy wyzyskać wszystkich spoza elity rodzinek partii).