Jeszcze jeden film, w którym facet opowiada o kobietach w Hollywood Skazany na film


Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=polWBfzP1swNajlepsze komentarze:

Kapitan... KURRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR PCMASTERRACE STFUNAKONSOLE
sebasti... Hej hej hej. A to nie działa tak, że gaże zależą od popularności? I czy dotarło już do feministów i feministek że tkz. Gender Wage Gap nie istnieje, a przynajmniej nie tak jak się wam, wojownikom wydaje. Bo jeżeli kobiety dostają mniej pieniędzy za taką samą pracę jaką mężczyźni wykonują, to dlaczego nikt nie zatrudnia tylko kobiet? Ten mit już został obalony tysiąc razy, ale ideologowie nim szafują. I to jest właśnie problem Hollywood i całego środowiska - ideologia.
Ada123... słyszałam ciekawe określenie: Born Sexy Yesterday (https://www.youtube.com/watch?v=0thpEyEwi80). Wydaje mi się że można pod to podciągnąć Wonder Woman chociaż i tak nie było źle (chociaż jako dorosła kobieta byłam rozczarowana filmem). Najtrudniejsze w filmach o kobietach jest chyba to żeby bohaterki nadal były... kobietami. Obcy z Ripley fajnie (a raczej strasznie) oscyluje wokół kobiecości, ale Bridesmaids rzeczywiście pokazuje kobiety ,wiadomo, humor i stereotypy idą w parze, ale mimo wszytko chciałabym więcej takich filmów: o kobietach... oraz Ripley walczącą o supremację z obcą królową ;)
Wielkie... Matka Chrzestna powinna powstać a już sam patriarchalny tytuł Ojciec Chrzestny powinien być zabroniony.
Qombajn... Czyli najpierw sprawdzamy czy fabuła sie sprzeda, a potem obsadzamy kobiety, żeby już nic nie mogły spieprzyc Xd
Adam Sa... Moim zdaniem problem leży w stereotypach, łatwiej przedstawić faceta, superbohatera, żołnierza, gangstera, technika geniusza. A kobietę jako, księżną, pisarkę, detektyw itp itd. Bo różnimy się jednak charakterami, zmysłami i w ogóle, dlatego robienie filmów a szczególnie remake z filmów które już były i do tego były dobre i dotyczyły ról postaci stricte przeznaczonych w naszym społeczeństwie dla mężczyzn, jest po prostu do szajsu
S?odka ... Nie na tym polega równouprawnienie...
Kasia M... Zgadzam się w 100%, serio. To odgrzewanie męskich ról jest dość żenujące i nie wiem za bardzo kogo miałyby takie produkcje interesować. Bo nie kobiety. Filmy o kobietach potrafi robić zasadniczo tylko Almodovar. O!:)
vandern... Podajcie przykłady filmów, gdzie kobieta(-y) gra(-ją) główną rolę. Pomijając biografie.
- Thelma i Louise już się pojawiły.
Moje pierwsze skojarzenie:
- seria Obcy (Alien).
Poza tym:
- Długi pocałunek na dobranoc.
Marek F... Zgadzam się z Tobą, z tym jednakże zastrzeżeniem, że nie mam nic przeciwko remake'owi z kobiecymi postaciami - byleby był to naprawdę dobry film. Z pewnością natomiast potrzebny jest zmierzch i koniec kina maczoistycznego. Potrzebne jest kino, w którym kobieta to nie piszczące, głupiutkie tło, a bohaterka z krwi i kości.
Mateusz... Pół biedy z samym trendem. Gorzej jeżeli oskarża się o dyskryminacje ludzi którzy nie pójdą na taki film, bądź go skrytykują. Tak było przy pogromcach duchów. Już momencie powstawania filmu pojawiły się komentarze osób zaangażowanych w produkcje, ze nie można mówić o nić jako o "kobiecej wersji pogromców Duchów". Tyle że każda fota czy nagranie jakie wychodziło, zaznaczało że tu są tyko kobiety. Jeżeli tylko twórcy i obsada nie potraktują filmu jako swego rodzaju "propagandy ideologicznej", nie będą oskarżać o dyskryminacje każdego kto nie kupił biletu, albo nie podobał musi film, to OK. Mnie sie takie motywy podobają, tylko trzeba jednak przeprojektować film. A jak na razie dostaliśmy kobiety które udają facetów.
Ula Kwa... Daj Kasi autograf dla mnie ❤
Blind C... To już nie pierwszy Twój film w którym się z tobą absolutnie zgadzam. Jestem zdania ze jak będziesz kiedyś w Londynie musimy się napić i porozmawiać. Pozdrawiam :)
KalekaM... kobiety do kuchni
Oldtown... #consolepeasant
BByyKK... To Ty taki z lekka konsolowy jesteś ? :)
murarz4... "władczyni pierścieni: drużyna pierścienia" , "władczyni pierścieni: dwie wieże" , " władczyni pierścieni : powrót krolowej" - pewna Hobbitka wraz z grupą przyjaciółek wyrusza na niebezpieczną misję, "Jane Borne" - agentka specjalna próbuje odnaleźć swoją przeszłość, " seksmisja: apokalipsa kobiet" - Ala i Matylda biorą udział w przełomowym projekcie badawczym ..... I tak dalej i tak dalej :D
GromKub... A może Hollywood tak bardzo nie potrafi odejść od stereotypów i schematów na temat bohaterów różnych płci, że jedyną rozsądną alternatywą "jak zrobić film z kobietami, zadowolić feministki i nie rezygnować ze schematów" wydaje się robienie w pełni kobiecych powtórek czegoś już znanego?
Piotr G... Może jeszcze wymyślą NBA z kobietami? Oh wait... ;-)