Jak przenosić, składować płyty gipsowe na budowie. #1 obróbka płyt - GipsKartonITD


Q&A jak ręcznie przenoszę i przechowywuje płyty gipsowo kartonowe. Warto dobierać formatki płyt do własnych możliwości i warunków zabudowy. Uwzględnić też trzeba ew. możliwości transportu pionowego.. Do sufitów i poddaszy sięgam po płyty 2m (noszenie so
Najlepsze komentarze do filmu "Jak przenosić, składować płyty gipsowe na budowie. #1 obróbka płyt":

czvvarty PL: jutro mnie czeka noszenie :( Dzięki za cenne rady!
nauka nauka: Jeżeli ktoś nie musi, to niech nie nosi płyt samodzielnie, szczególnie takich jak woda-ogień, bo są po prostu bardzo ciężkie, a spory rozmiar dodatkowo utrudnia pracę.
Moim zdaniem noszenie samodzielne, to po prostu konieczność, a słyszałem przechwałki ludzi, którzy noszą po dwie płyty naraz w firmie produkującej domy modułowe. Za urazy nikt nie dopłaci, ani na starość lżej nie będzie.
demoon222: Wszystko super tylko noszenie solo na obu łapach powoduje że ciągle jest się w pozycji ze skrzywionym kręgosłupem(mniej lub bardziej ale jednak). Lepsza jest jednak ta metoda że jedna ręka jest na górze-można się wyprostować i nawet podczas wiatru zachować równowagę niosąc płytę.
A filmik ogólnie super. Spotkałem masę ludzi nie potrafiących poprawnie nosić płyt w tandemie. Ja tam solo czasem po dwie nawet targam jak wygodna trasa do przejścia ;)
MrMimik1234: Ja zainwestowalem w nosidło Stanleya, dwa rodzaje a czasem na pasach sie nosi bo wygodniej. Tym co po dwie targają chce powiedziec, że kręgosłup ma się tylko jeden, jak go zajedziesz to na starość leki już ci nie pomogą.
Serio Ci Mówie: Kolejny g...filmik,już nie wiesz sam co nagrywać,teraz kolej jak nosić paczki wkrętów itp.kiedyś miałeś fajny przekaz,a teraz sztuka dla sztuki,leci unsub i unlike
Krzysztof Pisarski: Witam mam pytanie jak jako fachowiec połączył byś sufit podwieszany ze ścianą bez możliwości zastosowania udeka ( gęsta sieć elektryczna po obwodzie ) .Wiem że nie na temat ale mam problem i nie wiem jak go rozwiązać a wiem że chętnie dzielisz się takimi spostrzeżeniami . Dziękuję i pozdrawiam
FRW Sadecki: noszą w solo nawet 4 płyty. naprawdę. W Anglii. trzymają płyty na plecach
emerpe: Chłopie wez ty sie za robotę w końcu. Swiat poradzi sobie bez twoich porad ?
Jaki Kaki: Witam. Gdyby Pan widział co wyrabia się np. na Skanskiej czy Warbudzie.... Zwątpił by Pan :)
Chszuchurz: Móżesz pokazać jak sprawnie pakowac płyty do samochodu (dostawczaka). Ja jak pakuję w 2 osoby to pakujemy "na trupka" czyli stojąc po obu stronach płyty wsuwamy ja jak trumnę. A w pojedynkę... zawsze mam problem i się wkurwiam. masz jakis patent???
Grzegorz Nowak: Dla laików cenne informacje
Tomasz Nozynski: Witam Czy można szpachliwać płyty mdf ??
mroczny opiekacz: film dla lamerów
mroczny opiekacz: oglądają ludzie takie filmiki A potem dupne fachowce
Rogi miki: Gościu nieźle musi wciągać coś.
BreakSystem: Po problemach z kregosłupem i barkami do samodzielnego noszenia płyt gk lub osb polecam Gorilla Gripper . Używam pare dobrych lat i czuje ulge.
Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=7uMNwd2YAXY