BIAŁA KSIĘGA UE I DEKLARACJA RZYMSKA 2017 Program Wiedzy Spolecznej historia sztuki


Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=GHouEzO3MYcNajlepsze komentarze:

Agniesz... Archetyp koloru białego wskazuje na niewinną czystość. Nieskazitelna jakość państwa Europy.
Srednio... Szanowny Panie Krzysztofie, może odniósłby się Pan do słów tego osobnika. Bo moim zdaniem jest on albo skończonym prostakiem, albo co gorsza, marksistowskim prowokatorem. https://youtu.be/rJF4F7SwcSM
Bionico... Dziękuję Panu za objaśnienie strategii Unii Europejskiej.
Adam z ... Szanowni Komentatorzy!!! Zauważcie, że p. Naczelnik Jar. Kacz.i cała Ekipka tzw . ..Dobrej Zmiany włazi .. Komisarzom EuRO-Kołchozu ...bez mydła do....UPY ...Aj, Waaaj !!!1 A w sejmie ,wPiS--- Działa Prężnie pod .Egidą posełka Dziediczaka .Lobby Żydowskie... Inny posełek PiS.. niejaki....Jaki zgłasza do.. Laski Marszałkowsjej ...Ustawę o ..Wypłacenie Żydkom ..Wielomilionowego ..Haraczu za ....bezspadkowe mienie ... widać jak goje są dojone przez ..Starszych Braci Starozakonnych...Aj, Waaaj!!!!!!!!!!
Barbara... Świetne,dziękuje Panie Krzysztofie.Bede udostępniała te filmy w internecie.
Jan KOW... Udostępniłem na kilku portalach
AYALA63... Uchodźców do Europy ściągnął Papież i lewacka polityka kościoła. To Papież i Kościół Katolicki namawia cały czas do przyjmowania uchodźców. Można udawać że tego się nie słyszy, nie widzi, ale tak jest. Zabić zdrajcę !!!
Tomasz ... @Krzysztof Karoń.Panie Krzysztofie, a propos...Stanisława Ignacego Witkiewicza ( Witkacego )...Leży przede mną pamiątkowe wydawnictwo poświęcone spektaklowi,,SZEWCY''..., na który wybrałem się wielce świadomie przed 18 laty z okazji gościnnych występów w moim kaliskim Teatrze Wojciecha Bogusławskiego Teatru Witkacego z Zakopanego.Po spektaklu spotkałem się wówczas z dyrektorem Teatru przy Chramcówki 15 Panem Andrzejem Dziukiem prawie na całonocną rozmowę.Rozmawialiśmy o,,Szewcach'', Witkacym i Norwidzie...Na okładce pamiątkowego wydawnictwa, które zachowałem do dzisiaj widnieje...Wieża Babel...a wewnątrz na jednej ze stron cytat nie do przecenienia z Witkacego :

,,Żyjemy bowiem w epoce straszliwej, jakiej nie znała dotąd historia ludzkości, a tak ZAMASKOWANEJ pewnymi IDEAMI, że człowiek dzisiejszy NIE ZNA SIEBIE, W KŁAMSTWIE SIĘ RODZI, ŻYJE i UMIERA, i NIE ZNA GŁĘBI SWOJEGO UPADKU''. - ,,Nowe formy w malarstwie''
Tomasz ... @Krzysztof Karoń.Panie Krzysztofie czy zna pan, słyszał pan o śnie babilońskiego króla Nabuchodonozora ze starotestamentowej Księgi Daniela ? Sen - proroctwo o kolosie na glinianych nogach, który przetłumaczył największy prorok Starego Testamentu - Daniel, cytowany w Nowym Testamencie przez samego Jezusa Chrystusa...? Czy słyszał pan w ramach treści tego proroctwa, o...,,KAMIENIU''..., który znajduje się już w drodze ? Daniel opowiedział królowi Nabuchodonozorowi sen o potężnym posągu na glinianych nogach, najbardziej znany sen w historii powszechnej.Interpretując go dał jednocześnie fantastyczny wgląd w historię ludzkości... :

,,Że widziałeś żelazo zmieszane z gliną garncarską, znaczy, iż ZMIESZAJĄ SIĘ PRZEZ NASIENIE CZŁOWIEKA ( !!! ), ale NIE ZŁĄCZĄ SIĘ one JEDNO Z DRUGIM, jak NIE MIESZA SIĘ ŻELAZO Z GLINĄ.W dniach owych królów Bóg niebios ustanowi królestwo, które nigdy nie zginie, królestwo, które nie przejdzie na inny naród.Zmiażdży i zniszczy wszystkie owe królestwa, ono zaś będzie trwać na wieki''./ Księga Daniela 2,43 - 44 /.
Tomasz ... @Krzysztof Karoń.Panie Krzysztofie, czy słyszał pan o...WIEŻY BABEL...? Czy wie pan co się z nią stało ? Czy zna pan piękną balladę,,Budki Suflera'', w której autor tekstu Andrzej Mogielnicki ustami wokalisty Krzysztofa Cugowskiego śpiewa i pyta :,,Zbudowano drugą, większą (,,globalną''...- uwaga Tomasz Kurzawa ) Wieżę Babel''...,,Kto pamięta tamtej pierwszej Wież LOS ?''...,,Coraz trudniej uciec stąd''...
Karol G... Dziękuję za Pana prace! Pozdrawiam
ktossik... Witam Pana,chciałbym zobaczyć debatę pomiędzy Panem,a JKM :-) Zwłaszcza dotyczącą twórców austriackiej szkoły ekonomicznej.
synterr... @historia sztuki
Panie Krzysztofie, jak Pan sądzi, czy terror islamski w Europie, może posłużyć jako narzędzie do dokonania kolejnej socjalistycznej rewolucji?
rados12... Coś mnie zastanawia w Pańskiej definicji wolności* i dobrobytu** z wykładu o sposobach walki z marksizmem kulturowym. Wydaje mi się, że z tej definicji wynika, że nie wszyscy ludzie mogą być wolni lub wręcz większość nie może być wolna.

Większość ludzi nie jest w stanie osiągnąć takich przychodów, żeby np. swobodnie podróżować samolotem kiedy tylko będzie miała ochotę. Gdyby natomiast systemowo rozdać wszystkie bilety wszystkim ludziom po równo to każdy człowiek mógłby polecieć samolotem raz na kilkadziesiąt lat, a nie wtedy kiedy zapragnie. Czyli wolność ludzi dotychczas bardziej zamożnych by uległa ograniczeniu, a ludzi ubogich zwiększyłaby się w sposób dla nich niezauważalny.

Pojedynczy człowiek nie jest w stanie zaprojektować i zbudować bezpiecznego samolotu, lotnisk i całe życie sam nim latać. Nad samolotami pasażerskimi pracują duże zespoły ludzi. Tak więc, gdyby wolność tych ludzi nie została nieco ograniczona to nie moglibyśmy latać w takiej formie jak jest dzisiaj dostępna?

Czy wolność to jest coś co się stale powiększa? Czy człowiek, które może teraz latać gdzie i kiedy tylko zapragnie jest bardziej wolny od człowiek sprzed 10000 lat, który mógł podróżować tylko pieszo? Czy też może wolność jednostki mierzymy względem obecnie maksymalnej wolności, tak więc człowiek dawniej był tak samo wolny jak człowiek współczesny?

*wolność – prawo i możliwość działania zgodnie z własną wolą
**dobrobyt – stan dysponowania wszystkimi dobrami służącymi realizacji wolności.
Jacek P... Kiedy kolejne odcinki...?
Dagmara... Dzięki Bogu, że mamy jeszcze w naszym społeczeństwie takich ludzi jak PAN, PANIE KAROŃ! Inteligentynych, trzeźwo myślących, realnie oceniających sytuacje, ale przede wszystkim potrafiących rzetelnie i przystępnie dzielić się z innymi swoją wiedzą. CHWAŁA PANU ZA TO! ROBI PAN WIELKĄ PRACĘ NA RZECZ NIE TYLKO NASZEGO NARODU, ALE I LUDNOŚCI EUROPY! Bo wiedza się rozszerza i trafia do większych grup ludności. Ja zawsze zamieszczam Pana linki na Facebook - bo ludzie MUSZĄ WIEDZIEĆ W JAKICH ŻYJĄ REALIACH! Serdecznie pozdr. i dziękuję za rzetelną i konkretną informację :)
Grzegor... Panie Krzysztofie. Co się stało z tym filmikiem z Andy Warholem? Nie zdążyłem go niestety zobaczyć zanim zniknął z sieci.
To Ja... ANDY WARHOL KOMPLETNY - CIEKAWOSTKI PWS
???
martinu... @historia sztuki Panie Krzysztofie, jestem zafascynowany Pańskimi wykładami, które otwierają oczy na pewne kwestie. Mam kilka wątków, które nasunęły mi się słuchając Pana: 1. Powiedział Pan, że katolicyzm jest jedyną religią na świecie, która jest tak brutalnie atakowana i zwalczana. Agresorami są oczywiście przede wszystkim (neo)marksiści kulturowi. Do tego nieświadome, ciemne masy, które aktywnie uczestniczą w procesie niszczenia Kościoła Katolickiego, a które są rzecz jasna narzędziem w rękach marksistów - manipulowanym, ogłupianym i podpuszczanym. Te zewnętrzne ataki są więc powodem osłabiania katolicyzmu. Jest to jednak tylko jeden powód. Drugiego z Pana ust nie usłyszałem, a jest on przecież istotniejszy - to kryzys wewnątrz samego Kościoła Katolickiego. Opisał tę kwestię znakomicie prof. Wolniewicz (wykład na YT "Chrześcijaństwo a filozofia współczesna"). W totalnym skrócie - kryzys KK bierze się stąd, iż nie jest on na dzień dzisiejszy w stanie "dogonić intelektualnie" współczesnej nauki, która w istocie zakwestionowała, podważyła niejako nauczanie KK, (mechanika kwantowa, nanotechnologia, etc.). Kościół nie ma ideologów, którzy potrafiliby zrównoważyć, pogodzić naukę katolicką z nauką ścisłą (stąd m.in. rezygnacja Benedykta XVI z papieskiej posługi). Czy może się Pan do tej kwestii ustosunkować w kontekście sensu powrotu do ideologii "kapitalizmu katolickiego"? 2. Powiedział Pan, że niemieccy protestanci osiągali lepsze wyniki w gospodarce od niemieckich katolików (predestynacja, etc.). Czy zauważył Pan jednak dość zaskakujące zjawisko w Niemczech w ciągu ostatnich dziesięcioleci, a mianowicie takie, że najbogatszymi regionami tego kraju są jednak Bawaria, Zagłębie Ruhry oraz tereny przygraniczne z Holandią, które są w przeważającej części katolickie? Czy potrafi Pan to wytłumaczyć w kontekście nierzadko ogólnie panującego przekonania o rzekomej wyższości protestanckich ludów germańskich (w tym WASP w USA) nad innymi ludami europejskimi, ale katolickimi? Czy kwestia religii jest jedyną, którą należy brać pod uwagę, czy może jednak nie bez znaczenia są wg Pana jeszcze takie kwestie jak mentalność, obyczajowość, temperament, solidaryzm społeczny czy inne specyficzne cechy poszczególnych narodów? Michalkiewicz powód przegranej hiszpańskich kolonialistów katolickich z protestanckimi kolonialistami anglosaskimi tłumaczył "życiem ponad stan" tych pierwszych. Nie dopowiedział jednak, czy to "życie ponad stan" spowodowałoby analogicznie pewien rodzaj destrukcji również u Anglosasów, a mam nieodparte przekonanie, że przedstawiciele ludów germańskich nie doprowadziliby do takiej sytuacji. 3. Czy mógłby Pan omówić w jednym z kolejnych odcinków ideę tzw. trzeciej drogi, czyli dystrybucjonizmu, bazującą na ideach św. Tomasza z Akwinu, zapomnianą i przemilczaną, a opisaną np. w książce Adama Doboszyńskiego "Gospodarka narodowa"? Z góry dziękuję :-) Pozdrawiam serdecznie, Marcin Jagodziński
Maciek ... Komunistyczna Unia Europejska: Marks, Engels, Lenin, Spinelli!
Altiero Spinelli więźniem faszystowskiego reżimu :D Buhahahaha!!!
Po prostu czarni faszyści profilaktycznie zamknęli na wysepce pod Neapolem czerwonego trockistę (czyli na dobrą sprawę kogoś znacznie gorszego niż czarny faszysta). W drugą stronę to działało w formie Gułagu, więc niech tak tego "antyfaszyzmu" euroentuzjaści nie akcentują!
historia sztuki ciekawostki

historia sztuki ciekawostki

Historia kanału historia sztuki zaczyna się w dniu 2011-03-25 14:11:57.
Kanał od czasu założenia nagrał już, 62 filmów przez okres działania kanału
filmy zostały wyświetlone 2149583 razy.
Aktualnie kanał śledzi ponad 22200 użytkowników.