MANUSKRYPTY PARYSKIE I MARKSIZM HUMANISTYCZNY POJĘCIA PODSTAWOWE CZ. 13 historia sztuki


Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=0SkeKz4leh0Najlepsze komentarze:

histori... Uwaga: w filmie przynajmniej dwa razy podałem błędnie daty. Przy Bachofenie i Jose de Anchieta. Przepraszam. kk
Piotr T... Szanowny Panie Krzysztofie, nie ukrywam że PWS jak i HM obejrzałem już jakiś czas temu, i co jakiś czas do poszczególnych odcinków wracam, jak tylko dowiem się jakichś pokrewnych rzeczy z innych żródeł.

Piszę akurat pod tym postem, bo dotyczy on społeczeństw pierwotnych. Czy zna Pan publikację Yuvala Noaha Harari'ego "Sapiens - od zwierząt do bogów" ?
Akurat 2 dni temu zacząłem ją czytać, i jestem już po rewolucji poznawczej i aktualnie czytam o rewolucji agrarnej. Wiele informacji zawartych w książce, poznałem najpierw u Pana , w PWS - chociażby o Gobekli Tepe.

W kwestii cytowanego Marksa. Harari podkreśla, że rzeczywiście człowiek przedneolityczny musiał być o wiele bardziej wszechstronny niż dzisiejszy (umiejętność polowania, orientacji w przestrzeni, znajomości gatunków roślin i zachowania zwierząt - do tego był zdrowszy, lepiej się odżywiał i statystycznie dłużej żył i mniej czasu poświęcał na pracę niż neolityczny rolnik) , więc słowa Marksa już bardziej pasują do człowieka przed rewolucją agrarną. Mylący u Makrsa może być fragment o "wypasie bydła" . Kojarzy już się z udomowieniem zwierząt, czyli już w chwili nastania społeczeństwa rolniczego.
Ciekaw jestem Pana zdania, nt. publikacji Harar'iego.

pozdrawiam
witkoca... Potwierdzeniem istnienia i oddziaływania tych idei o "rajskim bytowaniu dzikich" może być ksiażka Thora Heyerdala "Fatu Hiva - powrót do natury". Postanowił on pożyć takim życiem, więc na kilka lat przed drugą wojną światową wyjechał wraz ze swą żoną z Norwegii i osiedlił się na tytułowej wyspie. Dosć szybko bytowanie zaczęło go wyprowadzać z iluzji. Choroby tropikalne i nieprzychylne nastawienie tubylców spowodowało że w pewnym momencie musieli oni udać się w niedostępne rejony wyspy i żyć tam dosłownie jak jaskiniowcy. Kiedy okazało się że żona jest w ciąży przyszedł moment porzucenia złudzeń. Wrócili do cywilizacji.
Marek P... Gdyby w czasach Marksa skonstruowano bombę atomową, pewnie uznał by ją za znak opaczności i narzędzie do powrotu do natury. Swoją drogą, nie jestem pewien czy nie roją tego sobie współcześni marksiści.
Towarzy... Na moim kanale są opublikowane audiobooki z omawianym tu tekstem. Zamiast słuchać bzdurnych komentarzy Pana Karonia, proponuje zapoznać się z oryginałem.
Donald ... Czy na pewno chciał Pan użyć słowa "antropolożka" w 26:38?
Hildega... "A jak się zgłodnieje" , to można zjeść sąsiada, swojego brata albo własne dziecko!!!
kryy ch... https://exignorant.wordpress.com/2015/03/07/lowcy-zbieracze-i-mitologia-rynku/ a co Pan o tym sądzi? Kolejny nawiedzony, który wierzy w mit szlachetnego dzikusa? :)
zzzz... Ilustracja do wykładu: https://www.youtube.com/watch?v=VcXTXnCiRGU
Adam z ... Mam uzasadnione .. obawy ,że .. PiS---Jarczykowsc MARKSIŚCI KulTUOWI...Zrobią, co należ ..ażeby elektorat ..PiS ---OWSKI NIE MIAŁ ...mOŻLIWOŚCI.. Słuchać ..Głosu K. Karonia....i ten program ...jako ..Socjaliści ..się UDA .....Aj,Waaaaj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
kryy ch... Polecam twórczość Antoine de Saint-Exupéry (np. "Ziemia, planeta ludzi). W jego dziełach odnajduję prawdziwy humanizm, a nie ten pseudo-marksistowski.
"Człowiek to ktoś, kto nosi w sobie coś większego niż on sam."
"Nie sądźcie o ich zdolnościach wyłącznie na podstawie przejawianych uzdolnień w określonym kierunku. Ten bowiem dojdzie najdalej i osiągnie najwięcej, kto trudził się wbrew swej naturze." " "Ten mały posterunek w Mauretanii był w owych czasach równie odcięty od reszty świata, jak wysepka zgubiona na morzu. Całą ludność stanowili stary sierżant i piętnastu Senegalczyków. Przyjął nas jak wysłanników nieba:
– Ach, to jest coś, że mogę z wami porozmawiać… Ach to jest coś!
Tak, to było coś: sierżant płakał."
Jan Leg... Jak się marksiści zmęczą młodym Marksem (manuskrypciarzem) tak, jak się zmęczyli starym, to jeszcze chyba im zostaje ten najmłodszy: Marks-satanista. Tak więc nie są pozbawieni wizji przyszłości, po następnym okresie błędów i wypaczeń - chyba, że im ten portal odbierze wszelkie nadzieje.
D.... Bonobo bo po nowo! :-)
Matias ... Bardzo jestem ciekaw, kto finansowal te liczne, absurdalne, i dla Ludzkości szkodliwe badania i prace "naukowe"?
Z Wiki: Historia
Fundatorami Frankfurckiej Szkoły Badań Społecznych byli lewicujący niemiecko-żydowscy intelektualiści wywodzący się ze średnich i wyższych klas społeczeństwa niemieckiego
...
https://marucha.wordpress.com/2013/02/14/tajni-agenci-szatana-frankfurcka-szkola-filozofii-i-jej-agenda-1/
xys007... Na jaki grunt musiała opaść ta niedojrzała idea, że zaowocowała śmiercią milinów ludzi ...
Urszula... Teraz jasne jest dlaczego lewicowe tzw. "autorytety publiczne" promują podwójne standardy, kłamstwo, nieuctwo, anarchię, dewiacje, a postawy oparte na wartościach katolickich i działaniach na rzecz dobra wspólnego traktują jako obciach i ciemnogród. Uważam, że dużym problemem jest niemal powszechne przekonanie, że po 1989 r. uwolniliśmy się od komunizmu, i brak świadomości, że tak naprawdę dżumę zamieniliśmy na cholerę. Bardzo dziękuję za wykład.
Jaksa K... Panie Krzysztofie, w najnowszym numerze "Najwyższego Czasu" pan Janusz Korwin-Mikke bardzo pozytywnie wyraził się o tym filmie nazywając Pana geniuszem. Pozdrawiam i życzę sukcesów.
Marian ... Panie Krzysztofie, brakuje szóstej części historii marksizmu. Tej która tłumaczy, dlaczego manuskrypty parsykie Marksa czy ideologia gender są dziś w oficjalnym obiegu akademickim. Chodzi mi o marksizm XXI wieku - transhumanizm (posthumanizm). Pozdrawiam
Ilonawa... Gdzie Pan byl jak ja zakuwalalam te madrosci ktore dzisiaj wydaja sie stekiem bzdur napisana przez chorych psychicznie fanatykow nieróbstwa i seksualnych frustratów-maniaków . podobno w takim mlodym wieku czlowiek jest w stanie bez odruchu wymiotnego przyswajac kazda wiedze...
George ... To tylko ugruntowuje moje przekonanie, że każdy bez wyjątku kto uznaje świadomie Marksa za jakikolwiek autorytet jest po pierwsze kompletnym idiotą lub jak kto woli niedorozwojem umysłowym, po drugie jest moim wrogiem (z definicji). Ci którzy powielają jego 'myśli i idee' nie wiedząc o tym są po prostu jedynie debilami. Sorry, ale musiałem to powiedzieć :)
n_pp'>

359.00
Sprawdź »
historia sztuki ciekawostki

historia sztuki ciekawostki

Historia kanału historia sztuki zaczyna się w dniu 2011-03-25 14:11:57.
Kanał od czasu założenia nagrał już, 62 filmów przez okres działania kanału
filmy zostały wyświetlone 2149583 razy.
Aktualnie kanał śledzi ponad 22200 użytkowników.