Przemoc w rodzinie. Portret osoby doświadczającej przemocy Sięgnij Po Zdrowie


Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=Z8XjIY7mJU0Najlepsze komentarze:

Karolin... Jest jeszcze jedna forma przemocy. Zaniedbanie.
Krystyn... Bardzo piekny i wartisciowy wyklad ..dziekuje .
Ninetai... Moj maz mial zalozone 2 niebieskie karty i sie pytam gdzie te procedury o ktorych pan mowi uslyszalam w gminie ze przysporzylam im papierkowej roboty minelo 5 lat i cisza a pan dalej rzadzi lecz juz nigdzie nie zglaszam bo po co
TIGER B... Problem jest bardziej skomplikowany niż wam sie wydaje. Uogólnianie i modelowanie komuś rodziny jest jak naprawianie świata. Dlaczego nikt nie wspomina o genach ? Z wiekiem ludzie chcą ingerować w życie innych rodzin bo co ? Bo w Norwegii zabiera się dzieci rodzinom i daje na wychowanie pedałom i lesbijkom ? Do tego zmierza ta cała polityka. Jestem dzieckiem, któro się wychowało w rodzinie w której ojciec stosował przemoc i powiem jedno. Dzisiaj moja rodzina to nie serial na wspólnej, ale jak widze ludzi dookoła w jakichś zbiorowiskach, przedszkolach etc.. to mam wrażenie że sami się oszukują i tworzą iluzoryczny obraz tego co sami zobaczyli w tv i właśnie tacy ludzie szkodzą innym. Każde dziecko czuje inaczej i jest inne, nie można komuś narzucać formy wychowania a wiele sądów to robi. Sfrustrowani kuratorzy i inni, którzy maczają w tym palce, bo chwilowo mają ku temu sposobność. Jeśli natomiast mówimy o przemocy realnej, gdzie ojciec bije i wszczyna awantury - to możecie mi wierzyć albo nie ale tłumienie zachowań też jest szkodliwe. Oczywiście nie znaczy to że trzeba się wyżywać na rodzinie ale tak jak już wczesniej wspomniałem, przenoszenie wzorców z tv seriali i programów - budzi w ludziach poczucie bezsensu bo zaczynają naśladować innych, zamiast być sobą. Kto jest odpowiedzialny za charakter ? W znacznym stopniu geny. Kto ukarze geny ? Nikt, więc lepiej wmawiać ludziom że musza być tacy, sracy - jak ci w telewizji, jak pani co napisała książkę, podczas gdy każdy ma inaczej zapisane wartości i umiejętności... Taka jest niestety prawda. Dorośli nawet nie zdają sobie sprawy z tego że popychają dzieci do spełnienia swoich niespełnionych ambicji - znam takich ludzi, a obserwatorem jestem od wielu wielu lat. Czy to zjawisko nie jest przypadkiem manipulacją ? Czy wszystko co się dzieje w tym temacie jest robione nieświadomie i wynika z ludzkiej ułomności ? Trudno powiedzieć. Na pewno po 2004 zaczęliśmy odrzucać wartości, tradycję w imię pieniądza, jeszcze bardziej niż kiedyś, a dlaczego ? A dlatego że UE zaczęła nas zalewać towarami, sklepami - konsumpcjonizmem i w taki oto sposób wiele gospodarstw wiejskich przeszło na żerowanie, tzn. na branie dotacji, zamiast uprawy pola - tego co dotychczas robili. Internet wylał na większą część świata pornografie, a wynaturzenia które nie były widoczne, stały się chlebem powszednim i powszednieją z każdym dniem.
Pozdrawiam.
Mimi ma... jak zyc z kobieta po 12 latach przemocy...bic ja dalej za to jaka jest teraz..
Mimi ma... Nasza piekna gra aktorska..nawet komentarz nie
1BEATTA... najbardziej jest przykre gdy ci "normalni" z niepatologicznych rodzin ludzie chodzący do kościoła, stwierdzają, że to musi być coś ze mną nie tak, skoro moja matka mnie wyzywa i obwinia mnie o całe zło które ją spotkało. jeżeli wyzywa mnie od q... to jest tekst "to ty musiałaś coś przeskrobać"
to jest tak jak w przysłowiu "na pochyłe drzewo wszystkie kozy skaczą"
całe nasze społeczeństwo jest patologiczne, tylko to jest taka patologia ukryta , zamaskowana, pod płaszczykiem chrześcijaństwa.
czy jeżeli ktoś olewa i bagatelizuje moje cierpienie, to nie stosuje wobec mnie zakamuflowanej przemocy...???
1BEATTA... jak byłam mała wstydziłam się mówić że w mojej rodzinie jest nade mną przemoc, a jak jestem dorosła i dalej jest stosowana przemoc słowna, to nie mam gdzie się zwrócić o pomoc, bo policja powie "jest pani dorosła i nie musi pani mieszkać z matką", zreszta to samo mi mówi matka kotra się nade mną psychicznie znęca, a ja mam syndrom wyuczonej bezradności i jest błędne koło. wg tego systemu na mnie można stosować przemoc, bo jestem osobą dorosłą
Sięgnij Po Zdrowie ciekawostki

Sięgnij Po Zdrowie ciekawostki

Historia kanału Sięgnij Po Zdrowie zaczyna się w dniu 2010-06-09 22:29:35.
Kanał od czasu założenia nagrał już, 183 filmów przez okres działania kanału
filmy zostały wyświetlone 4284256 razy.
Aktualnie kanał śledzi ponad 18100 użytkowników.