Lutownica kolbowa z chin MT223 POKAŻ KOTKU ... HardeN - Elektronika


Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=cofIGhuZgDcNajlepsze komentarze:

MrRekss... Czy do tej lutownicy pasują groty od stacji WEP?
?ukasz ... Czy trzeba trzymać cyne przez izolacje podczas lutowania tą lutownica? W celu uniknięcia porażenia?
?ukasz ... Na strumyku. Hehe. proponuję zrobić pomiar temperatury grotu czy się zgadza ze skalą. Jako update.
Charles... patrz się na obiektyw, a nie na podgląd ;)
BoWi Bo... Na alledrogo sprzedawane są rzeczy które kupowane są na aliexpress. Tak nas naciagaja z zawyzonymi przesylkami gdzie na AliExpess masz zadarmo i też towar groszowe sprawy. Fakt że trzeba czekać czasem miesiąc ale Po co przeplacac jak to jest ten sam towar ;-) Dla porównanie...
Chciałem kupić parę rzeczy do mojego akwarium i sprawdziłem jak wyjdę cenowo na alledrogo i na AliExpress. Na allidrogo zaplacilbym 278zł a na AliExpess 165zł dodam że to są te same rzeczy... Więc wolę poczekać te 2..3..4 tygodnie niż dac się naciągnąć naszym..
Piotr K... Zgadzam się w 100%. Sam posiadam stację lutowniczą i swego czasu z ciekawości zakupiłem na aliexpress właśnie taką kolbę i muszę powiedzieć że do dziś jestem pozytywnie zaskoczony stosunkiem ceny do jakości. Lutowniczka do prac doraźnych wręcz idealna. Dodatkowo jest na te same groty co kolba ze stacji lutowniczej. Jest mała, lekka i stosunkowo szybko się nagrzewa. Fakt że grot zapewne szybciej się wypali ale to zasługa niestety braku nadzoru nad temperaturą. Ale za takie pieniądze jest to wybór dużo lepszy niż zwykła kolba na 230V bez regulacji, których często jakość wykonania wręcz przeraża.
Co do samego regulatora jest to standardowy układ regulatora triakowego, w którym to obniżenie napięcia (a zatem również mocy) uzyskujemy poprzez opóźnienie fazy otwierania triaka - tzw regulator fazowy.
Marcin ... Mam stację lutowniczą i mam tą zabawkę i od kiedy ją kupiłem to jeszcze stacji nie załączyłem. Mój grot już pewnie jest sporo przepalony bo kilkukrotnie zostawiłem ją podłączoną nawet na kilka dni ale ona ciągle działa i całkiem wygodnie da się nią lutować. W chińskiej stacji wymieniałem już 2 razy cała kolbę z kablem bo gdzieś tam coś nie łączy i nie dogrzewa w tym maleństwie tego problemu nie mam :P
AltF4... chyba kupię, niestety na allegro kosztuje 45zł + Przesyłka
SnipeR-... 5:32 triak :)
Red Dog... ten odcinek zmotywował mnie do kupna tej lutownicy
Konserw... Czy mógłbyś powiedzieć coś więcej na temat tej stacji lutowniczej z filmiku? Z góry dziękuję :)
Mistrz ... Ten tranzystor to triak
HardeN - Elektronika ciekawostki

HardeN - Elektronika ciekawostki

Historia kanału HardeN - Elektronika zaczyna się w dniu 2015-03-16 21:17:54.
Kanał od czasu założenia nagrał już, 430 filmów przez okres działania kanału
filmy zostały wyświetlone 1572293 razy.
Aktualnie kanał śledzi ponad 13200 użytkowników.