Globalny inwestor: jak inwestować na całym świecie? ETF, akcje


Teksty na ten temat znajdziecie na blogu: ► ► A jeśli interesuje Was dom maklerski DeGiro, który pokazywałem w video, to tutaj jest mój link partnerski ► DARMOWY EBOOK o oszczędzaniu ► Facebook ► Twitter ► Kontakt (Pytania/propozycje współpracy) ► Treść wpisów i analiz publikowanych na niniejszym blogu jest wyłącznie wyrazem osobistych poglądów Autora i nie stanowi rekomendacji w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Autor bloga nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne decyzje inwestycyjne podejmowane na ich podstawie.Globalny inwestor: inwestować całym świecie? akcje

Najlepsze komentarze:

Hey Mat...Jesteś na kapitalni.org
Jan Kis...Co do dywidend, ostatnio czytałem na bankier.pl o próbie wycofania się z dywidend. Moim zdaniem mogli by się wycofać z podatku Belki. Pytanie, czy inne rynki nie są też tak obwarowane "podatkami".
Natanie...Brawo, fajny materiał. Niestety w tym momencie jest kiepski moment na wchodzenie w dolara i amerykańska giełdę.
potencj...Jak na zamówienie :D Wczoraj napisałem o tym w komentarzu dzisiaj film :D Jak zawsze świetna robota. Pozdrawiam ;)
Higuras...Na początku mojego inwestowania byłem zły na siebie, że nie doczytałem i otwierając rachunek maklerski okazało się, że nie mam dostępu do rynków zagranicznych, aktualnie jestem już utwierdzony w przekonaniu, że nasz rynek mi w zupełności wystarczy, a tym filmikiem to przekonanie jeszcze mi podbudowałeś.
GitGo??...Sam od niedawna inwestuję w  USA. W związku z tym musiałem kupić trochę dolarów - nie jest tak jak niektórzy mówią że teraz nie czas na dolara czy amerykański rynek. Ryzyko kursowe można zniwelować sprzedając kontrakty na USD na GPW (sam osobiście dokonałem sprzedaży kilku wrześniowych kontraktów). Można również kupić opcję na spadki USD ale mało kto chyba będzie miał do tego dostęp. Tak więc zabezpieczyłem swój wkład w USD a we wrześniu jak będzie potrzeba to się kontrakty zroluje. Dawniej myślałem że GPW mi wystarczy, poza tym kocham Polskę i niechętnie słucham jak to za granicą jest lepiej (bo przeważnie nie jest:)). Jednak jeśli chodzi o inwestycję, niestety nie ma porównania. Mnogość instrumentów (sam codziennie filtruje ponad 8000 walorów na NYSE i NASDAQ) i możliwość gry na spadki sprawia że nie można narzekać na brak okazji (wręcz na ich nadmiar). W takich warunkach nie ma też znaczenia koniunktura - spada? Więc krótka sprzedaż. W Polsce w takim czasie można jedynie czekać i (jak pokazało to wideo) nie wykorzystywać okazji.

PS. Dzięki Tomek że odpisałeś na mail i zająłeś się tym tematem!
Wojetek...Materiał sponsorowany ale jednak nie poruszyłeś podstawowej ich wady. To nie jest polski dom maklerski więc nie podlega KNF. Co więcej nie wyśle nam PITu więc rozliczenie podatkowe bedzie stosunkowo trudne w porównaniu z tym znanym z polskiej giełdy (dochodzi np. przeliczanie kursów walut). Dochodzą jeszcze kwestie ochrony pieniędzy które tam się deponuje. DeGIro nie ma też najlepszej prasy w internecie: np. https://forum.gazeta.pl/forum/w,24,159497436,159497436,Uwaga_na_DeGiro_.html czy https://www.bankier.pl/forum/temat_uwaga-na-degiro,19039135.html . Odnośnie inwestycji zagranicznych - podsumuję to tak - jeśli nie umiesz zarabiać na naszej giełdzie - to na zagranicznej tym bardziej nie będziesz umiał :P I to proponuję każdemu początkującemu inwestorowi do zapamiętania. Jeśli jednak ktoś na polskim rynku sobie dobrze radzi - niech śmiało próbuje innych, bo warto. Osobna jeszcze sprawa - ETFy, wszystko jest jak mówisz, ale ryzyko walutowe jest mocno niedoceniane przez inwestorów a istnieje !
Cz?owie...Czy mógłbyś w jednym z odcinków przedstawić dokładny proces towarzyszący zakupowi określonego waloru?
Chciałbym zobaczyć co konkretnie analizujesz, jakich wskaźników używasz i jakie dane gromadzisz przed podjęciem decyzji.
Pozdrawiam
Aleksan...1. Wytłumaczyłbyś dokładniej dzwignie w ETFach?
2. Wypowiesz się na temat kryptowalut? :)
Wojtek ...Mam pytanie odnośnie wypłaty dywidend w Degiro z rynku amerykańskiego. Jaki podatek jest pobierany przy wypłacie dywidendy i gdzie ?
Kornel ...Przy etf'ach warto wspomnieć o contango by potem nie było zdziwienia.

Piszesz również ze szukasz etf na złoto i srebro- jeśli będziesz robił materiał o tym , to warto wyróżnić te, które inwestują w fizyczne złoto- a to zdecydowana mniejszość.
Ropuch ...Panie Tomaszu imponuje Pan wiedzą i doświadczeniem w dziedzinie inwestycji ja mam takie pytanie dość bezpośrednie, jaka stopę zwrotu średniorocznie Pan osiągnął w ciągu ostatnich 2, 3 i 5 lat jeśli chodzi o inwestycje (realnie zaangażowane środki) ?
fankuje...Jesteś mega gościem!
Tomasz ...Pokażesz może gdzie i jak inwestować np. na rynek rosyjski na konkretne spółki?
Dopowie...Mam pytanie odnośnie etfów, biorę udział w szkolnej grze giełdowej i mogę inwestować w wig20, mwig40 i podane tu przez pana 3 etfy. Konkurs trwa miesiąc, czy mam rację twierdząc, że etfy nie będą dobrą inwestycją w tak krótkim czasie? I czy ma pan jakieś rady odnośnie inwestowania w kontekście tego konkursu? Charakteryzuje się bardzo krótkim czasem, prowizją 0,39%, brakiem ewentualnego prawa poboru, lecz prawem do dywidendy. Może pan choćby z ciekawości poczytać o tym konkursie na stronie sigg gpw.
Nicolas...Czy jak wezmiemy ETF w formie (cfd) to tez dostajemy tyle samo dywidendy jak bys my trzymali aktualny ETF?
Doradca...Może przy okazji zróbmy sondę: czy ten temat Wam się podoba i chcielibyście od czasu do czasu jakieś video o rynkach zagranicznych lub instrumentach ETF?

np. teraz prywatnie szukam sobie ETF na srebro i złoto z perspektywą ok. 3-5 lat. Czy video/tekst o tym byłby Ciekawe?
Najłatwiej ogólnie odpowiedzieć łapką w górę, ale wszelkie komentarze z pomysłami mile widziane :)
Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/channel/UChseY2p3PZTVVg9SrQPRHog


DoradcaTV ciekawostki

DoradcaTV ciekawostki

Historia kanału DoradcaTV zaczyna się w dniu 2013-03-24 22:40:45.
Kanał od czasu założenia nagrał już, 157 filmów przez okres działania kanału
filmy zostały wyświetlone 1414137 razy.
Aktualnie kanał śledzi ponad 20098 użytkowników.