Korekta w trendzie na PKN Orlen #Portfel10k odc.14


Zapraszam też na na blogu ► A Portfel10k można podglądać na bieżąco na BiznesRadar ► portfel10k http doradca tv youtube Artykuł z bloga AppFunds, o którym mówię w odcinku ► Odcinek 14: • kupiłem akcje PKN Orlen • jak wygląda korekta w trendzie wzrostowym • książkowa sytuacja na PKN Orlen • jak unikałem liderów hossy Spółek Skarbu Państwa A jak się komuś spodoba rachunek maklerski z tej serii, to na wszelki wypadek zostawiam link partnerski: ► DARMOWY EBOOK o oszczędzaniu ► Facebook ► Twitter ► Kontakt (Pytania/propozycje współpracy) ► Treść wpisów i analiz publikowanych na niniejszym blogu jest wyłącznie wyrazem osobistych poglądów Autora i nie stanowi rekomendacji w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Autor bloga nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne decyzje inwestycyjne podejmowane na ich podstawie.Korekta trendzie Orlen Portfel10k odc.14

Najlepsze komentarze:

appfund... Cześć Tomek,

Dzięki za miłe słowa i link do wpisu na blogu.

Powodzenia z portfelem 10k!

Pozdrawiam

Zbyszek Papiński
Tylko P... Witam, jestem przed obejrzeniem odcinka, zwracam się do ciebie z małą prośbą, nie wiem czy pamiętasz kiedyś pisałem tu gdzieś w komentarzach odnośnie mojej ogromnej straty na cigames i jeszcze na poprawkę na echo, doradziłeś mi żeby zrobił sobie przerwę no i zrobiłem, tylko że tak zaraz kupiłem synthos ustawiłem stop lossa z którego mnie wywaliło i poszło zaraz trochę na góry później kupowałem jeszcze 2 spółki, i znów strata nie potrafię sobie z tym psychicznie poradzić, fajnie jak byś mógł coś doradzić wiem że to trudne, ale już nie wiem jak sobie radzić z nieodpartą chęcią szybkiego odrobienia straconych pieniędzy, pozdrawiam i kibicuje twojemu portfelowi żeby rósł i rósł :)
Aleksan... Kryptowaluty? :)
autoiro... hm mam czasem wrażenie, że korekta i konsolidacja są używane trochę zamiennie, jaka jest między nimi różnica?
Higuras... Mam już orlen 6dni, kolejny odcinek który mnie umacnia w decyzji ^^
Jeremi ... Mam pytanie co do biznesradaru widzę twój portfel ale nie mogę bo wyszukać, nie mogę bo dodać do mojego portfela żeby go obserwować.
pawel k... hej A co myslisz o LOTOSIE? czy warto go teraz kupic?
vhikary... A może kiedyś kryptowaluty? PPC? RDD? DOGE? VTC? Jest to raczej kupno i czekanie "a może skoczy jak BTC, ETH czy LTC" ale zysk może dojść nawet do 1000% czy nawet więcej :) oczywiście w perspektywie kilku lat. Dla przykładu LTC/USD w 2015 było po 1.6-1.7$ aktualnie jest po 29$ a najwyżej było po 38$ więc szybko licząc 29/1.7=17 czyli 1700% zysku w oko 2lata.
111jank... Jak planujesz zarządzać pozycją Polimexu? Wiem, że kupiłeś spekulacyjnie, ale czy jest sens trzymania spółki, na której teraz już masz ponad 40% straty?
sinful2... Nie widzę w tym portfelu tego czym ja się kieruję w doborze spółek. Dla mnie ważne są fundamenty i otoczenie gospodarcze i warunki do rozwoju dla spółki. Kupiłem PCC Rokitę bo działa na bardzo dynamicznie rozwijającym się rynku i inwestuje w technologie które znacząco zwiększają jej zysk ( ponad 10 zł przy cenie 88 zł). Kupiłem Budimex bo fundusze unijne zapewniają ogromne nakłady na budowę dróg i linii kolejowych, a ta spółka jest potentatem na rynku i notuje dzięki temu największe zyski w historii. Kupiłem AC SA bo są liderem w swojej branży i notują co roku świetny zysk. Kupiłem LENĘ bo ta spółka płaci bardzo wysokie dywidendy w stosunku do ceny akcji i ma duży potencjał rozwoju, a po nowej inwestycji kończącej się w lipcu jeszcze bardziej zwiększy swój zysk. Kupiłem NEUCE bo prowadzi skup akcji własnych, notuje coraz lepsze wyniki i wraz ze zmianami w prawie o aptekach ma możliwość do zwiększenia pozycji na rynku, na którym i tak już jest głównym graczem. Kupiłem DomDev bo developerzy mają bardzo dobry okres przed sobą, a jeszcze po połączeniu z Euro Stylem DomDev znacząco zwiększy przychody i zyski. Reasumując- właściwy moment na kupno, przemyślana inwestycja i czas, to są elementy które są potrzebne żeby portfel zyskał 51 % na czysto na wartości włączając dywidendy. Nie inwestuję bo wykres mi się podoba, czy jest trend czy go nie ma, nie bawię się w żadne stoplossy, nie inwestuję pod poszczególne wyniki i na pewno daleki jestem od spekulacji. Nie zainwestował bym złamanego grosza w taki Polimex bo te pieniądze mogą zostać zainwestowane w coś innego co przyniesie zysk więc masz podwójną stratę bo to jest utracony zysk którego nie będziesz miał plus strata. Mam jeszcze małą uwagę, gdy masz tylko 10 tys. zł w portfelu to nie inwestuj 50-60 % tej kwoty, a 90 %. Dlaczego? Ponieważ Twoje założenie to zysk i tylko zysk więc gdy inwestujesz tylko połowę pieniędzy reszta nie pracuje i o tyle zmniejsza Twój zysk. Te 10 % są to wolne środki gdybyś znalazł ciekawą spółkę. Ogólnie portfel bez ładu i składu, mam nadzieję że autor filmu przy doborze spółek spojrzy nieco szerzej, nie tylko na wyniki historyczne, wykres, ale na perspektywy danej spółki i jej plany rozwoju i otoczenie. Życzę powodzenia.
Krzyszt... Podoba mi sie ze otwarcie mówisz o tym co i jak inwestujesz i jesli mnie idzie to o tym mówisz a nie tak jak większość tych co zachęca do grania na giełdzie mowi o tym ze każdy moze zostać milionerem itd . Oczywiście każdy moze ale nie każdy sie nadaje.
Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/channel/UChseY2p3PZTVVg9SrQPRHog


DoradcaTV ciekawostki

DoradcaTV ciekawostki

Historia kanału DoradcaTV zaczyna się w dniu 2013-03-24 22:40:45.
Kanał od czasu założenia nagrał już, 157 filmów przez okres działania kanału
filmy zostały wyświetlone 1412575 razy.
Aktualnie kanał śledzi ponad 20076 użytkowników.