32 Pytania, Na Które Musisz Znaleźć Odpowiedź The WOLF 2017 1z3]


Sprawdź koniecznie: Jest to nowe nagranie, które powstało w ramach projektu The Wolf. Zawiera 32 pytania, które boi się sobie zadać każdy mężczyzna. Obejrzyj, zapisz każde z nich i szczerze przed sobą na nie odpowiedz.Pytania, Które Musisz Znaleźć Odpowiedź

Najlepsze komentarze:

20maste... boszszsz nie kupie de łolf bo mam dopiero 17 lat :/
lol 123... Panie Pawle jak moge mojemu ojcu wybaczyc gdy zostalem, duszony i bity w mlodosci. Codziennie gdy rozmawiamy to jestem ponizany, czuje gniew i smutek. Slysze ze nigdy nie bede kims i nie znajde kobiety. Nie mam rzadnej relacji z ojcem gdy mowilem mu ze go kocham i chce go przytulic. To slysze ze tylko pedaly sie przytulaja. Moja matka jest ponizona i wyzywana, traktowana przedmiotowo przez ojca. W domu nie mam miejsca bo nie mam wplywu na nic. Kazdego dnia ucze sie biznesu i relacji, jest mi ciezko zeby wypracowac swoja osobowosc ale wciaz nad nia pracuje
Grzesiu... Wow, dzięki zagłębieniu się w te pytania wiem lepiej skąd u mnie pewne cechy, sposoby myślenia.
Dla przykładu:
Z rzeczy pozytywnych od ojca: Samodzielność - większość wiedzy i umiejętności które posiadam nabyłem samodzielnie, nie poprzez szkołę, nauczyciela, mój tata też zawsze sam szuka rozwiązań.
Ciężka praca - ojciec zawsze stawia ją na pierwszym miejscu. Jednak za tym idzie druga strona medalu - brak umiejętności odpoczywania, ciągle odczuwam poczucie winy, gdy pozwolę sobie nic nie robić.
No i odkrycie główne z tego odcinka:
Wcześniej byłem świadom, że mam myślenie perfekcjonistyczne (jak coś nie jest najlepsze, to jest złe, słabe), a co za tym idzie - bycie swoim największym krytykiem, lecz nie miałem pojęcia, że może to wynikać na przykład z karania za nieco słabiej wykonane polecenia w dzieciństwie i co ważne - braku pochwał za wykonane czynności.
To taka garstka tego co wypisałem w trakcie tego filmu :)

Jedno mnie ciekawi: Skoro już wiem o tych osobowościach, jak teraz poskromić te mniej pozytywne?
Sama świadomość wydaje się niewiele dawać, a czasem mam wrażenie, że jest odwrotnie.
Świetny film, dzięki!
Don Art... Gdy miałem 6 lat mój ojciec trafił do więzienia za znęcanie się nad matką i siostra,codziennie wracał do domu pijany, groził jej nożem wyrzucał nas z domu w środku nocy. Teraz mam 19 lat i od tamtego momentu go nie widzialem. Nie miałem żadnego wzorca męskości i przez to jestem bardzo zamknięty emocjonalnie.
Eljot79... Paweł, szacun za ten materiał. Bardzo dojrzały i wartościowy. Mój ojciec był z jednej strony bardzo dobrym człowiekiem (troszczył się, dzielił, nie myslał o sobie), a z drugiej niesamowicie toksycznym (ciągle mnie poniżał, krytykował, wrzeszczał na matkę, wyzywał ją od najgorszych). Myślę że mnie to bardzo ukształtowało, latami byłem niepewny siebie i dostawałem regularny łomot od szkolnych dresów, co totalnie mnie pozbyło poczucia bezpieczeństwa. Efekt: leczę się na fobię społeczną. Mam normalne życie, znajomych, pracę, ale boję się przestrzeni, boję się ludzi (na szczęście nie utrudnia mi to funkcjonowania, jeśli mam iść na koncert to idę, ale ciągle szukam tam zagrożenia).
Safirek... Mocne, sporo sobie uswiadomilem na swoj temat.
slomar0... Jedna rzecz mnie uderzyła najbardziej, gdy zadawałem sobie te wszystkie pytania, na tyle, że poczułem potrzebę napisania dłuższego komentarza.

Nie wiem jakie wzorce męskości i kobiecości ma mój ojciec. ZUPEŁNIE.

Nigdy o nich ani nie wspominał, ani nie dawał o nich do zrozumienia w żaden sposób. Zawsze był dość wycofanym, niezwykle obrażalskim człowiekiem podatnym na uzależnienia. Tematów jakichkolwiek ideałów w rzadkich skądinąd rozmowach nie było. Ojciec troszczył się niewątpliwie o podstawowe potrzeby swoich dzieci (jedzenie, picie, robienie zakupów, chodzenie na wywiadówki i inne tego typu rzeczy), jednak sfera emocjonalna była kompletnie kulawa. Sam miał zresztą bardzo ciężkie dzieciństwo (skrajna bieda, konieczność pracy od dziecka i kompletna ignorancja ze strony rodziców, szczególnie ojca), ale o tym wszystkim wiem oczywiście od mojej mamy - ojciec nigdy w życiu by mi się do tego nie przyznał. Być może przez to do dziś mam problem z nawiązywaniem relacji, zwłaszcza damsko-męskich. Wszystko obarczone jest strachem przed odrzuceniem i wstydem. Do dziś zdarza mi się na przykład obrazić na cały świat nawet o bzdury, czy nie zdołać opanować emocji w kryzysowych sytuacjach, co skutkuje gniewem a w skrajnych przypadkach przejmującym smutkiem czy płaczem (tak, napisałem to.).
Muszę jednak przyznać, że lata korzystania z różnych materiałów self-helpowych i ciagłych prób usamodzielnienia się (ogromnie pomogło rozpoczęcie studiów w innym mieście) i dążenia do szczęścia dały rezultaty. Dalej nie jest idealnie ale widać ciągłą poprawę, choć wśród problemów ma się tendencję do ignorowania dobrych rzeczy, które nas spotkały (o tym warto pamiętać). Jeżeli chcesz lepszego życia, będziesz do niego dążyć - najgorszą opcją jest zamknięcie się w sobie i zaprzestanie walki. Od nas zależy więcej, niż się może w danym momencie wydawać. Walczmy więc mimo trudności, bo warto, i szukajmy ideałów męskości w sobie - wierzę, że one są gdzieś w środku każdego mężczyzny i czekają na odkrycie!
plejadj... Ojciec zmarl jak miałem 7 lat. Niewiele pamiętam.
Przemo ... Bardzo uswiadamiajacy materiał , nie zdawałem sobie sprawy że przejęłem tyle cech po ojcu
DisCoun... Z wielu rzeczy nie zdawałem sobie sprawy.
WŁAŚNIE SIĘ DOWIEDZIAŁEM skąd jest mój nie najlepszy stosunek do kobiet:

7. Jaki był ideał męskości twojego ojca? Również matki?
(...) Była, i nadal jest święcie przekonana, że dziewczynki jest łatwiej wychować niż chłopców. Nie jestem pewny skąd się wzięło to uprzedzenie, ale widziałem że bardzo się nim kierowała.
8. Jaki był ideał kobiecości twojego ojca? Również matki?
(...) Mój ojciec traktował matkę jako kogoś głupszego komu trzeba dawać pieniądze i słuchać jednym uchem, a wypuszczać drugim. W stosunku do innych kobiet był bardzo nieśmiały, więc najwyraźniej traktował je jako kogoś kto jest wyżej od niego i był rad gdy mógł im "dokopać" i ponazywać pustymi lalami. (...) W stosunku do matki był złośliwy, nie umiał się spokojnie komunikować, nie był z nią blisko ani fizycznie, ani emocjonalnie. (...) Matka była podobnie nastawiona do niego oraz do mnie. (...) Nasłuchałem się od niej wielu pierdół w stylu: "gdyby do mnie ktoś podszedł na ulicy to bym się bała że będzie chciał mnie okraść i zadzwoniła na policję." itp. (...)

Dobrze jest sobie uświadomić skąd przed podejściem do obcej kobiety pojawiają się myśli w stylu: "a co jeśli powie że mam spie... ?", "A co jeśli mnie wyśmieje?", "A co jeśli będę nie wystarczająco dobry i mnie skrytykuje?"
Teraz widzę jak na dłoni kto nam wbija takie gałgaństwo do głów.

PS: Czekam na kolejne części, a jak będę mógł sobie pozwolić to kupuję całego wilka. Dzięki Paweł! Kawał zajebiście odwalonej roboty!
Kim Dzo... Czego ty masz tak mało subów
Grzegor... Dzięki za materiał. Za to Co robisz mistrzu. Odpowiedziałem dopiero na kilka pytań. Jestem w szoku i podekscytowany ile już rzeczy sb uświadomiłem. Efekt wow :) planuję zakup The Wolf to będzie miazga dopiero.
Dzięki rób dalej co robisz. Nie znam lepszego. Pozdrawiam
slawolo... Czy będą kolejne części na yt czy tylko płatne ?
Hakun M... Zrobiłem to- zajebista sprawa. Dziwnie sie czuję, ale myślę, że to początek czegoś dobrego w mojej głowie:)
Radko C... Ale mocne. Jedne z najlepiej wykorzystanych 25 minut w ostatnim czasie.
xcaja D... Nie myślałem że aż tyle mam z własnego ojca. Tym bardziej, że nie miałem jakiś szczegulnej więzi z nim. Dzięki Paweł za materiał
Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/channel/UCnwMsx1Rl5a2t6a4mU2OCvg


Paweł Rawski ciekawostki

Paweł Rawski ciekawostki

Historia kanału Paweł Rawski zaczyna się w dniu 2011-10-01 21:18:47.
Kanał od czasu założenia nagrał już, 111 filmów przez okres działania kanału
filmy zostały wyświetlone 2912389 razy.
Aktualnie kanał śledzi ponad 29155 użytkowników.