Porównanie kasków Shoei NXR i HJC RPHA 11 Motosapiens.pl


HJC RPHA 11 zerwało ze sportową, bezkompromisową konstrukcją jak w przypadku HJC RPHA 10 Plus dedykowanych do jazdy po torze wyścigowym. HJC RPHA 11 jest kaskiem wycelowanym w użytkownika, owszem maszyn o sportowym zacięciu, ale i nakedów. To kask dla tych, którzy codziennie posługują się swoimi jednośladami i cenią sobie komfort płynący choćby z zamykanej wentylacji i braku ryzyka wpłynięcia deszczówki oraz myślą o możliwości zamontowania systemu słuchawkowego. Nie ma co ukrywać HJC RPHA 11 jest bezpośrednim konkurentem Shoei NXR. Podobieństw jest wręcz więcej niż różnic. To genetyczni bracia. Japończyk (Shoei NXR) powstał wcześniej i odniósł niewątpliwy sukces na rynku. HJC wzięło jego geny i zaszczepiło do swojej nowej konstrukcji tworząc kask który konkuruje nie tylko ceną ale i właściwościami których nie powstydziłby się Shoei, Schuberth, czy Arai. Tak, brakuje mu tego dopasowania jakim dysponuje NXR (wynika to z tego że do produkcji 11 wykorzystano 3 wielkości skorupy a do NXR 4). Tak, jest większy od Shoei i nieco cięższy. Tak, ma prostszy mechanizm wizjera ale PinLock też nie wchodzi w pole widzenia. Wygląda na to że HJC RPHA 11 wysoko podnosi głowę startując do Shoei NXR, a na pytanie "który wybrać" możemy odpowiedzieć tylko jedno WYGODNIEJSZY :) Cena w dniu emisji filmu: HJC RPHA 11 monokolor ok. 1600 zł malowanie ok. 1900 zł 2400 zł Shoei NXR monokolor ok. 1850 zł malowanie ok. 2200 zł 2500 zł Strona: Koszulki: Facebook: Muzyka "Motosapiens" Kamil Kucharczyk i Krystian Kołacz

Najlepsze komentarze:

MCSTX... Siemano - a jak z wyciszeniem?
Jeździliście?
Pozdro :)
Zium Mo... Zakupiłem właśnie HJC dokładnie w tym malowaniu co na filmie.... Niedługo przekonamy się co ten kask jest wart... 1600 pln które za niego zapłaciłem jest wart sam wygląd, po prostu mnie urzekł ...
Mathias... Mam pytanie jak to jest w końcu z RPHA 11 on jest klasyfikowany jako kask na nakeda czy na sporta?
Roberto... ENGLISH? at least subtitles?
Aleksan... Nolan jest lepszy
Kelvin ... hello, i want to know which is better HJC RPHA 11 or shoei RF 1200?
STR Rid... Please English
Cezary ... jak sie ma do nich shark race-r pro jestes w stanie powiedziec cos o nim
BRUDNY ... szukam kasku do typowej turystyki na długie trasy (DL 650) mam budżet 1600zł , musi byc blenda i mozliwosc zamontowania intercomu, co polecacie ?
Marcin ... Czy taki kask nadawałby się do motocykla ADV (Honda CB500X), głównie miasto, ale i dłuższe wypady? Nie zależy mi na beldzie (zawsze szybko można wymienić szybę, albo okulary). Zależy mi na lekkości i dobrej wentylacji, a i z tego co się orientowałem nie są męczące pod względem hałasu. Ktoś może jeździ w bardziej wyprostowanej pozycji z którymś z tych kasków i ma wyrobioną opinię ? Pozdrawiam :)
pont0n... Który jest cichszy?
Oskar J... Shoei NXR można spokojnie wyrwać w internetach za 1750zł a RPHA 11 1550zł więc trochę z najniższymi cenami przeszarżowałeś ;)
Bednar ... hjc...te rozwiązania za te pieniądze, zwycięzca jest jeden ;-)
DonQuij... A zrobilibyście filmik "Szkoła spadania". Tak wiem, że Bagiński już zrobił, ale chodzi mi o to żeby umieć wykorzystać ochraniacze i maksymalnie bezpiecznie to robić. Wielu początkujących i pewnie nie tylko, nie umie tego robić, co owocuje bardzo bolesnymi i długimi rekonwalescencjami. W imieniu swoim i wszystkich początkujących PROOOSZĘĘĘ:)
Keksiu... mam NXR a w malowaniu z miniaturki ^^ Ant 93
Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=xnhBcYxK2M8


Motosapiens.pl ciekawostki

Motosapiens.pl ciekawostki

Historia kanału Motosapiens.pl zaczyna się w dniu 2011-07-03 00:39:48.
Kanał od czasu założenia nagrał już, 336 filmów przez okres działania kanału
filmy zostały wyświetlone 4047317 razy.
Aktualnie kanał śledzi ponad 13200 użytkowników.