Porównanie kasków Shoei NXR i HJC RPHA 11 Motosapiens.pl


HJC RPHA 11 zerwało ze sportową, bezkompromisową konstrukcją jak w przypadku HJC RPHA 10 Plus dedykowanych do jazdy po torze wyścigowym. HJC RPHA 11 jest kaskiem wycelowanym w użytkownika, owszem maszyn o sportowym zacięciu, ale i nakedów. To kask dla tych, którzy codziennie posługują się swoimi jednośladami i cenią sobie komfort płynący choćby z zamykanej wentylacji i braku ryzyka wpłynięcia deszczówki oraz myślą o możliwości zamontowania systemu słuchawkowego. Nie ma co ukrywać HJC RPHA 11 jest bezpośrednim konkurentem Shoei NXR. Podobieństw jest wręcz więcej niż różnic. To genetyczni bracia. Japończyk (Shoei NXR) powstał wcześniej i odniósł niewątpliwy sukces na rynku. HJC wzięło jego geny i zaszczepiło do swojej nowej konstrukcji tworząc kask który konkuruje nie tylko ceną ale i właściwościami których nie powstydziłby się Shoei, Schuberth, czy Arai. Tak, brakuje mu tego dopasowania jakim dysponuje NXR (wynika to z tego że do produkcji 11 wykorzystano 3 wielkości skorupy a do NXR 4). Tak, jest większy od Shoei i nieco cięższy. Tak, ma prostszy mechanizm wizjera ale PinLock też nie wchodzi w pole widzenia. Wygląda na to że HJC RPHA 11 wysoko podnosi głowę startując do Shoei NXR, a na pytanie "który wybrać" możemy odpowiedzieć tylko jedno WYGODNIEJSZY :) Cena w dniu emisji filmu: HJC RPHA 11 monokolor ok. 1600 zł malowanie ok. 1900 zł 2400 zł Shoei NXR monokolor ok. 1850 zł malowanie ok. 2200 zł 2500 zł Strona: Koszulki: Facebook: Muzyka "Motosapiens" Kamil Kucharczyk i Krystian KołaczPorównanie kasków Shoei Motosapiens.pl

Najlepsze komentarze:

Keksiu...mam NXR a w malowaniu z miniaturki ^^ Ant 93
DonQuij...A zrobilibyście filmik "Szkoła spadania". Tak wiem, że Bagiński już zrobił, ale chodzi mi o to żeby umieć wykorzystać ochraniacze i maksymalnie bezpiecznie to robić. Wielu początkujących i pewnie nie tylko, nie umie tego robić, co owocuje bardzo bolesnymi i długimi rekonwalescencjami. W imieniu swoim i wszystkich początkujących PROOOSZĘĘĘ:)
Bednar ...hjc...te rozwiązania za te pieniądze, zwycięzca jest jeden ;-)
Oskar J...Shoei NXR można spokojnie wyrwać w internetach za 1750zł a RPHA 11 1550zł więc trochę z najniższymi cenami przeszarżowałeś ;)
pont0n...Który jest cichszy?
Marcin ...Czy taki kask nadawałby się do motocykla ADV (Honda CB500X), głównie miasto, ale i dłuższe wypady? Nie zależy mi na beldzie (zawsze szybko można wymienić szybę, albo okulary). Zależy mi na lekkości i dobrej wentylacji, a i z tego co się orientowałem nie są męczące pod względem hałasu. Ktoś może jeździ w bardziej wyprostowanej pozycji z którymś z tych kasków i ma wyrobioną opinię ? Pozdrawiam :)
BRUDNY ...szukam kasku do typowej turystyki na długie trasy (DL 650) mam budżet 1600zł , musi byc blenda i mozliwosc zamontowania intercomu, co polecacie ?
Cezary ...jak sie ma do nich shark race-r pro jestes w stanie powiedziec cos o nim
STR Rid...Please English
Kelvin ...hello, i want to know which is better HJC RPHA 11 or shoei RF 1200?
Aleksan...Nolan jest lepszy
Roberto...ENGLISH? at least subtitles?
Mathias...Mam pytanie jak to jest w końcu z RPHA 11 on jest klasyfikowany jako kask na nakeda czy na sporta?
Zium Mo...Zakupiłem właśnie HJC dokładnie w tym malowaniu co na filmie.... Niedługo przekonamy się co ten kask jest wart... 1600 pln które za niego zapłaciłem jest wart sam wygląd, po prostu mnie urzekł ...
MCSTX...Siemano - a jak z wyciszeniem?
Jeździliście?
Pozdro :)
Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/channel/UCu5QmJsGUjkbmZQ1wPA-WxA


Motosapiens.pl ciekawostki

Motosapiens.pl ciekawostki

Historia kanału Motosapiens.pl zaczyna się w dniu 2011-07-03 00:39:48.
Kanał od czasu założenia nagrał już, 302 filmów przez okres działania kanału
filmy zostały wyświetlone 3734739 razy.
Aktualnie kanał śledzi ponad 11798 użytkowników.