Moment zapłodnienia, czyli kiedy zaczyna się życie?


Czy zapłodnienie to na pewno "moment", czy da się zidentyfikować dokładnie, od kiedy mamy do czynienia z nowym życiem i co na ten temat ma do powiedzenia nauka? FACEBOOK: INSTAGRAM: BLOG: Muzyka w tle: Sneaking on September Otis McDonald

Najlepsze komentarze:

TheImag... Kiedyś miałem dyskusję, kiedy zegarek staje się zegarkiem. I w sumie nie wiadomo.
Kinga P... Puścili to na wdż u mnie w klasie ?
Najdeli... Jak ty układasz te włosy widziałam tak już u kilku dziewczyn próbowałam ale szybko robił sie przedziałek i to zepsuty. :C
Adam Mu... Dawid Myśliwiec z Naukowego Bełkotu miał rację. Świetny kanał.
Adam Mu... @Kasia Gandor: Dziękuję za profesjonalny materiał. A czy znana jest Pani postać prof. Fijałkowskiego, lekarza ginekologa-położnika, twórcy polskiego modelu Szkoły Rodzenia?
W.... Tak, tylko w "ustalaniu odkąd zaczyna się życie" wcale nie chodzi o określenie konkretnej nanosekundy. Tak właściwie wszystko sprowadza się do praktycznego: "Kiedy można przerwać ciążę?". Moim zdaniem, skoro zygota ma inny materiał generyczny niż matka (i ojciec) i taki sam, jak będzie mieć po urodzeniu i na końcu swojego życia (nie uwzględniam małych mutacji, zegara biologicznego itp., bo takie różnice są zbyt mało znaczące), to jest to "nowe życie". Określenie w jaki sposób i w jak bardzo matka może wpływać na życie swojego potomstwa jest już nieco odrębną kwestią.
?Zipp... Moim zdaniem życie to pojęcie względne - jesteśmy zlepkiem materiału w którym w określony sposób zachodzą reakcje chemiczne, w którym dochodzi do podwojenia zlepka materiału.
adam rz... Dziękuję za ten materiał bo jest to dla mnie bardzo ważna kwestia. Na początku sceptycznie podszedłem do twojej narracji ale z czasem rozwiałaś moje wątpliwości. Częściowo znałem ten proces ale poszerzyłaś moją wiedzę o nowe zagadnienia ( etapy "podróży po życie" :) ). Zgadzam się z tobą, że wielu ludzi dość pochopnie podchodzi do tego tematu. Moim zdaniem dotyczy to obu stron sporu. Ten materiał może nie wyjaśni nurtującej kwestii o początek życia ale z pewnością pozwoli zawęzić temat do niezbędnego minimum. Świetny kanał, który odkryłem dzięki linkowi Dawida Myśliwca. (Koniecznie mu podziękuj :) )
Pozdrawiam.
templar... uwielbiam te rysunkowe animacje :)
Dirtowa... 3:44 aż mnie dreszcze przeszły ?
cz?owie... Życie-Coś co poruszało się gdzieś odbijając światło które to światło zostało zarejestrowane na serwerze YouTube.
ChS Ano... Złoty medal za profesjonalny obiektywizm, podoba mi się ten materiał ?.
Luka G... A ja wiem kiedy zaczyna się życie! Twoje Moje i wezystkiego zaczęło się się jakieś 3,7 miliarda lat temu. Trudno mówić o tym że zygota to coś oderwanwgo od całego procesu zapoczątkowanego w poprzednich eonach. Kwiestia początku życia pojedynczego czlowieka to bardziej kwestia filozoficzna- no chyba, ze chodzi o piniądze wtedy to juz kwestia prawna ;)
Misiok8... A czy na którymkolwiek z omawianych momentów omawiany obiekt można powiedzieć że nie był żywy? Ja w całym tym wywodzie słyszałem o nie mniej żywych obiektach niż dowolna bakteria.
Jan Kow... A dlaczego ty jesteś taka irytująca?
Marcin ... Wygląda że życie ludzkie zaczyna się jeszcze przed ciążą ..... nie spodziewałem się ;)
Jarek S... Zombie jakieś?
(...) "plemnik w oocycie, ale ... to jeszcze nie życie" (...) - dwie żywe komórki nie są żywe? (ilość materiału genetycznego pomijam). Może nie mamy do czynienia z nowym organizmem, ale z życiem ... ?
Arkadiu... a teraz powiedz to swoimi slowami :)
Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=AJ9RA52D3Nw


Kasia Gandor ciekawostki

Kasia Gandor ciekawostki

Historia kanału Kasia Gandor zaczyna się w dniu 2017-07-02 13:52:09.
Kanał od czasu założenia nagrał już, 105 filmów przez okres działania kanału
filmy zostały wyświetlone 10867914 razy.
Aktualnie kanał śledzi ponad 188000 użytkowników.