Kasia Gandor ciekawostki

Kasia Gandor ciekawostki

Historia kanału Kasia Gandor zaczyna się w dniu 2017-07-02 13:52:09.
Kanał od czasu założenia nagrał już, 105 filmów przez okres działania kanału
filmy zostały wyświetlone 10867914 razy.
Aktualnie kanał śledzi ponad 188000 użytkowników.

Homeopatia: co i jak?


Czym jest homeopatia, skąd się wzięła, czy działa oraz w jakiej kondycji jest obecnie rynek tego typu preparatów? Poprawka: w 3:46 ze stwierdzeniem, że zawsze jest ekstremalnie mało prawdopodobnym, by znaleźć w homeopatycznym preparacie substancje lecznicze trochę się zagalopowałam. Ekstremalnie nie jest (przynajmniej nie zawsze), ale zawsze rozcieńczenia są bardzo duże. Najbardziej stężony preparat, jaki znalazłam miał rozcieńczenie 2C, czyli 10 000x. Innymi słowy 1ml substancji leczniczej rozpuszczony w 9999ml wody. ► SUBSKRYBUJ: ► BLOG: ► INSTAGRAM: ► FACEBOOK:

Najlepsze komentarze:

Tomasz ... świetny kanał , gratulacje sub i czekam na więcej
MistrzB... Hmmm gdzieś to już słyszałem


(Adbuster kiedyś o tym nagrał nie chodzi mi o kopiowanie)
Krzyszt... Kasiu, muszę się przyczepić do metodyki Twojego eksperymentu. Zapomniałaś o dynamizacji ^^ może wtedy rozcieńczenie będzie bardziej smakowało sokiem :P.
Poza tym ciekawostka - gdzieś czytałem artykuł, który udowadniał, że efekt placebo działa nawet jeśli pacjent wie, że jest oszukiwany :D Niestety nie przytoczę źródła ponieważ pamięć ludzka jest zawodna
Andrew... Ciekawe, ze większość tutaj komentatorów ma fake profile.
adoptio... Sprzedam cukier z pamięcią powietrza i sól z pamięcią światła
Marcin ... Czyli czysta wódka to lekarstwo homeopatyczne :) Oj chyba zacznę się leczyć.
Dr Bocz... Jak ktoś zwali gruchę w łebie to czy jakas Szwedka zajdziemy ciąże?
Tomasz ... Dzisiaj odpaliłem parę twoich materiałów i kurcze, muszę powiedzieć, że robisz świetną robotę! Pokazanie rozcieńczania pokazuje tylko jak bardzo należy unikać homeopatii jeśli nie chcemy wydawać hajsów na cukier i wodę w cholernie wysokiej cenie.
W.... To nieprawda, że od wodnych syropków i cukierków nikomu nic się nie stanie!!! Jeśli ktoś będzie stosował to homeopatyczne gówno ZAMIAST leków, choroba dalej będzie się rozwijać, a to niebezpieczne!
Kajka e... Znam pediatrów (nie znachorów, lekarzy którzy skończyło medycynę), którzy na wszystko przepisują homeopatię.
Jak żyć, Kasiu? Jak żyć?
Smoke W... homeopatia śmierdzi
Liv •... To co to jest te homepotatyczne?
Kawia... Homeopatia - woda po kisielu
PixePas... Ojaaa dodałaś to w moje urodziny
Tomasz... Nibty tyle mowi na plastnik a wszystki kubeczki sa plastikowe
tgstudi... Do wszystkich piszących o wyświetlaniu reklam środków homeopatycznych, macie takie a nie inne, bo algorytmy YouTube zczytały tytuł filmu i dostosowały wam reklamy do niego;)
anabell... Ja kiedyś dostałam od mamy lek homeopetyczny na chrypkę. Śpiewałam wtedy w chórze i miałam chore gardło. Lek faktycznie na parę godzin pomagał, mogłam mówić i śpiewać normalnie (choć po tych paru godzinach nadal gardło było w stanie jak przed wzięciem tabletki). Nie wiem jak i dlaczego, bo z racjonalnego punktu widzenia się z Tobą zgadzam, że homeopatia to bzdura. Ale pomagał. Nie podejrzewam też efektu placebo, bo ja wtedy myślałam, że to zwykły lek na gardło, a nie na chrypkę. Być może podziałał tak cukier, z którego wykonana była tabletka, ale mimo wszystko dziwne. Hm.
rybula5... Nie wiem czy to przypadek, ale film o homeopatii poprzedziła reklama z Kasią Maciąg zachwalającą homeopatie jako cudowny lek :)
Chwila ... Przed tym filmem wyświetliła mi się w reklamie Agnieszka Maciąg chwaląca homeopatię. Argumentacja? Dowody anegdotyczne:|
Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=ibV3Io__UKo