Damian Orzechowski ciekawostki

Damian Orzechowski ciekawostki

Historia kanału Damian Orzechowski zaczyna się w dniu 2013-01-07 18:06:44.
Kanał od czasu założenia nagrał już, 115 filmów przez okres działania kanału
filmy zostały wyświetlone 1556273 razy.
Aktualnie kanał śledzi ponad 14100 użytkowników.

DIY] Jak zrobić wzmacniacz do subwoofera samochodowego 100W...


► Możliwość wsparcia kanału: ◄ ► Schemat blokowy: ► Subskrybuj kanał: ◄ ► Facebook: ► Kontakt: ►Muzyka: ◄ ► ► ►Zaufane sklepy z elektroniką: ● ● ● ●

Najlepsze komentarze:

Karol M... Mam pytanie odnośnie poloczenia smartfona z tubą blow dynamic ma on zmaczniacz w tubie montowany podłączam dżek słuchawki i cincze gra ale cicho co mam zrobić żeby głośno grało kupić jakiś zmaciacz audio do smartfona
DOMINIK... Ok zajefajny wzmacniacz też sobie zrobię ale takie pytanie jaką obudowę masz
Darksta... Możesz zmierzyć jego realną moc jeżeli masz generator, oscyloskop i sztuczne obciążenie.
Steven ... Mam pewną zagwostkę, posiadam subwoofer 3 Ohm, jeśli bym odtworzył twój wzmacniacz, czy to będzie miało racje bytu?
Bogu? S... Mógłbyś pokazać jak zrobić wzmacniacz o mocy min. 400w? Mój szwagier ma mocną (bo aż 620w) tubę samochodową i chciałby ją użyć (żeby wnerwiać moją siostre xDD)
Zyziole... Jeśli dobrze myśle to lepiej by było zrobić filtr na wejściu do wzmacniacza a nie wyjścia do głośnika bo wtedy wzmacniacz wzmacnia tylko niskie tony, jak się myle to niech ktoś mnie poprawi.
koperre... Złożyłem ten układ i pojawił się problem, po jakimś czasie działania około 10 minut głośność gwałtownie spada, pojawia się szum i po 3 sekundach zestaw całkowicie cichnie. Kiedy dotknę ścieżki odchodzącej od pinu 3 wzmacniacza, czyli wejściowego znowu zaczyna działać. Może jakiś kondensator się ładuje i blokuje sygnał?
koperre... Czy mieszanie sygnałów wejściowych przed filtrem jest dobrze wykonane? Nie powinny być tam dwa rezystory na każdym z kanałów zamiast jednego wspólnego (R4) ?
koperre... Ważne pytanie: Jaką wartość powinien mieć potencjometr od głośności na płytce filtra? (nie ma na schemacie) Czy może być 50k logarytmiczny?
mr.sds... Czy taki wzmacniacz zagra 2-3godz. na max mocy?
Leszek ... w car audio bezpiecznik montuje na aku bo zawsze po drodze na przewodowe może dojść do zwarcia
mikolaj... Ten drugi potencjometr to też 100k? Tak poza tym to mogłeś użyć bananów głośnikowych, takich z dziurką. W kolumnach się takich używa
Lablado... mam pytanie czy można dać głośnik 100w 8ohm zamiast 4ohm
Elektry... Jaka to obudowa?
Young L... co to za muzyka w intro i podczas filmu?
Mega ba... słabo ja jak miałem 6lat to zbydobałem wzmacniacz 500 wagowy a teraz mam10 lat
Vizi_... Jakiego zasilacza użyłeś? 100W 8.5A 12V , w skrócie zasilacz led się nada czy muszę ogarnąć coś innego?
jan tak... Błagam, bo pomysły masz fajne i ciekawe, ale proszę zwroć uwagę na odpowiedzialność swoich słow 100w dla 12v to ponad 8A uwzgledniając to że wzmacniacz będzie w bagarzniku to mamy ok 5 metrów przewodu to spadek napięcia wyniesie ok 1v czyli ponad 8W!!! Cała ta energia idzie w ciepło konsekwencji nie muszę tłumaczyć... 6mm^2 to naprawdę nasze bezpieczeństwo.
KOKSIK ... ile dałeś za zrobienie tego wzmacniacza
Artur S... a jaką moc ma ta przetworniczka? 60W? jak chcesz zrealizować remote?
Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=dtjvipSUIM4