Włącz Filmy na pełnym ekranie

Kwantowe Pigułki #1: Jak umiera gwiazda? cz.1 Kwantowe pigułki


Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=FoKVPtz2pCUNajlepsze komentarze:

Kamil D... Ufff jak dobrze. A już bałem się że będziemy żyć wiecznie
Marek M... Dzięki za ten materiał.
KozakFu... Co mnie ku*wa straszysz!
Teraz spać nie mogę.
MrVerso... Smutłem [*]
albert... A na końcu C.D.N. :D
TheSkas... sprawdź ten film /watch?v=c4_mpdloGxo
Agharta - Żyjemy wewnątrz czy na zewnątrz Ziemi ? -część I I I
Mac Tra... Fantazje to Ty masz.
Kwantow... Olbrzym przed samą śmiercią odrzuca swoje wierzchnie warstwy, pozbywając się tym samym części materii. Sam karzeł to w zasadzie jedynie nagie jądro martwej gwiazdy.
Kwantow... Patrz na blogu.
Towarzy... Nie jest przypadkiem tak, że biały karzeł zachowuje masę niemal całej gwiazdy z której powstał? Jeśli tak, to planety niepochłonięte przez czerwonego olbrzyma chyba nie zmienią specjalnie swojej orbity?
Towarzy... Czemu założyłeś nowy kanał?
Kwantow... Bo to jest sprzeczne. Nawet nie wiadomo co stanie się z samą Ziemią. Istnieje możliwość, że zostanie pochłonięta przez pęczniejącego olbrzyma, ale również, że orbity nieco się poluźnią w związku z częściową utratą masy naszej gwiazdy. W tym wypadku trudno przewidzieć konsekwencje.
omnipot... Czy po przekształceniu się Słońca w białego karła planety naszego układu będą dalej w okół niego krążyć, czy też odlecą sobie w przestrzeń kosmiczną, a może też rozpadną się razem ze Słońcem? Oglądałem wiele filmów dokumentalnych i żaden nie wyjaśnił do końca tej kwestii (było to olane, albo podawano sprzeczne informacje w różnych filmach)