Seat Leon Cupra 290 | TEST | TopGear Polska - Top Garage


Seat świętuje w 2016 r. 20 lat linii Cupra. Z tej okazji hiszpańska firma wprowadza do sprzedaży swój najmocniejszy jak dotąd, seryjny samochód osobowy – 290 konnego Leona Cupra. WIĘCEJ O TOPGEAR POLSKA:
Komentarze:

conorwaswrong: dwu drzwiowa cupra, golf gti czy Megane sport. hmm, wszystkie szybkie, zalezy od komfortu jesli bydziemy uzywac tego samochodu codziennie na nie rownych drogach..
patryqR9A4P: Jedno pytanie... co tu robi ten ohydny lakier! To jakieś nawiązanie do Trabanta?
Jakub Tujaka: v6 czy vr6?
CitralPL: Te informacje na temat Cupry R to sprawdzone info?
LuckyJozef: Generator dźwięku można odłączyć. Ja to zrobiłem w GTI bo mnie denerwował. Żadne błędy na wyświetlaczy nie pojawiły sie. W tym celu należy zdemontować lekko podszybie od strony silnika i odłączyć kabel. Wtedy dźwięk jest bardziej naturalny.
Simon Templer: jak dla mnie super nawet 10000 koni tylko dlaczego de debile nie robią samochodów z tylnym napędem można na palcach 1 ręki policzyć samochody z tym napędem nie mowie tu o samochodach z typu ferrari itp.
lucek385: W 2008 roku byla limitowana seria Leona cupry o seryjnej mocy 310 km
Samurai Marcin: Nie wiedziałem że Cupra ma 20 lat a ile ma GTI , S / RS od Audi ?
Samurai Marcin: Mam pytanie da się jeździć Seatem Leonem lub Ibizą Cuprą na co dzień ?
Samurai Marcin: W Hiszpanii policja używa Seatów jako radiowozy a samochody taxi to są Seaty Alhambry.
Samurai Marcin: A ta Cupra R będzie dostępna jako kombi czy tylko 5D?
ElMosqito: Szkoda, że auto nie było wyposażone w opcjonalne heble Brembo
Krzysiek szok: Te syntezatory sztucznego dźwięku,to jest ostatni badziew!
Michal Bond: Ja tego nie rozumie. Mamy niezmieniające się garaże, parkingi i ograniczenia prędkości od lat w Polsce, a oni (producenci) zwiększają i zwiększają z generacji na generacje maksymalną moc w silnikach spalinowych oraz wymiary nadwozi.
Oskar Ballaschk: Super (: nagrywajcie więcej!
ProdiZ3R0: Najmocniejsza była wersja Cupra R310 poprzedniego modelu. Miała jak nazwa wskazuje 310 koni i była limitowana.
Ostatni Fazownik Jelcynogrodu: Skąd ta informacja o rzekomej Cuprze R w drugiej połowie tego roku? Nigdzie, ani producent, ani żaden wydawca motoryzacyjny nie poinformował oficjalnie (nieoficjalnie też) o tym, że Cupra R wyjdzie. Wątpię by w obecnej sytuacji, kiedy Golf jest już na rynku ponad 4 lata i czeka go FL, VAG decydował się na wypuszczenie tak zmieniającej układ sił w tym segmencie Cupry R. Ta 'nowa' 290 z tego roku modelowego też nie miała by za bardzo sensu, jeśli za pół roku mieli by wypuścić kolejną, 300 konną odmianę. Cupry 265, 280 i 290 różnią się marginalnie i osiągają zbliżone moce wbrew informacjom producenta (285 do 310 KM). Jedyną zmianą w 290 było puszczenie straight pipe'a dzięki czemu teraz wydech brzmi lepiej, ale taką zmianę można dokonać bez problemu w parę godzin w każdym serwisie. Całkowita zmiana układu przeniesienia napędu, modyfikacja skrzyni i całej reszty, która musiała by zostać dopasowana pod haldex wydaje się drastycznie bardziej pracochłonna niż dotychzasowe zmiany, w związku z czym nie wróżę powodzenia temu projektowi. Ale pożyjemy zobaczymy.
january020482: Wczoraj miałem przyjemność przejechania kilka kilometrów Cuprą z DSG powiem krótko petarda na drodze ,a ten ryk i strzały przy zmianie biegów coś pieknego.
Zbieram 100 subów: Niewiem czemu ale zakochałem się w nowej cup'rze
Hot Hatch Riders: Chcesz poznać zalety i wady codziennej jazdy takim autem? Zajrzyj tutaj: /2017/10/witam-na-blogu-hot-hatch-riders.html
Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=K6ApyR2Iteo