Domowy Survival ciekawostki

Domowy Survival ciekawostki

Historia kanału Domowy Survival zaczyna się w dniu 2010-12-18 13:11:40.
Kanał od czasu założenia nagrał już, 252 filmów przez okres działania kanału
filmy zostały wyświetlone 7886639 razy.
Aktualnie kanał śledzi ponad 46056 użytkowników.

Artur, paranoja, piece kaflowe, "Freestyler" i mobilizacja,...


Jak wysyłać pytania w formie materiałów wideo? Za pomocą serwisu wetransfer.com na adres Prawdopodobnie najlepszy sklep dla Preppersów w Polsce: Nasz blog: Fanpage: Facebookowa grupa dla fanów: Instagram: Dotacje w Bitcoin: 18Mk6j2mFcky1vJeiqxrZteEeuhthvRd9Artur, paranoja, piece kaflowe, "Freestyler" mobilizacja, czyli Q&A

Najlepsze komentarze:

Freezer... Co do Zombi. Pomyślcie co by się stało gdyby wirus wścieklizny zmutował lekko. Apokalipsa zombie jak znalazł.
pektoso... Myślę że Twój kanał ogląda dużo studentów... Może challenge dla nich ?... Warto by spróbować zrobić generator gazu drzewnego (lub zgazowanie węgla) który by zasilał samochodowy silnik spalinowy, a dalej alternator, akumulator, przetwornicę...lub bezpośrednio prądnicę 400V... Natomiast ciepło tracone do chłodzenia silnika i zawarte w spalinach było by odzyskiwane do ogrzewania budynku mieszkalnego. Myślę że takie wyzwanie dla studentów którzy zastanawiają się nad tematem pracy dyplomowej/magisterskiej/inżynierskiej mogło by rozwinąć ciekawy sposób wytwarzania energii cieplnej i elektrycznej. Może rzucisz im wyzwanie?
sq9uu... Panie Krzyśku ciekawe materiały pan przedstawia ,życzę powodzenia .A co do argumentów ludzi ze np ich dziadek palił papierosy i dożył 90 to żaden argument , kiedyś robiono badania z bliźniakami jednojajowymi ( to jak by kopia tej samej osoby ) i typowano bliźniaków tych którzy palili i drugi bliźniak nigdy nie palił zebrano kilkadziesiąt czy kilkaset takich par bliźniaków gdzie jeden jest palaczem drugi nie poddano ich badaniom by ustalić stan zdrowia i jednego i drugiego wyniki były jednoznaczne w całej grupie badanych .Czyli palący mieli gorszy stan zdrowia od swojego bliźniaka nie palącego i co najważniejsze przedstawiono kilka zdjęć par bliźniaków nie podpisując który pali a który nie i od razu można było prawidłowo typować ci palący byli wyraźnie jak by o 10 lat starsi z wyglądu od swojego bliźniaka nie palącego Tak ze bez badań po samym wyglądzie szło typować który pali a który nie pali .Wiec niech nikt nie wciska kitu ze palenie nie szkodzi bo jego dziadek palił i umarł mając 90 lat a inny sąsiad nie palił i umarł mając np 52 lata ,bo to nie jest naukowe podejście do sprawy i złe porównanie dwóch skrajnie innych osób .Pozdrawiam
Bronis?... Tak mi się przypomniało: "Ogry mają warstwy."
RANGER ... To i ja coś od siebie dorzucę. Piec kaflowy, bardzo fajna sprawa, inwestowanie w niego może niekoniecznie, ale jak ktoś już ma, to idealne rozwiązanie. Standardowe wiadro ocynkowane węgla, wystarcza na 24 godz ciepła w pomieszczeniu ok 20m2 ( przy ok -15stopniach za oknem) temperatura komfortowa ( chodzenie w krótkich spodenkach i t shircie ok 18 godz), temperatura pomieszczenia niezmierzona. Niestety temperatura w kuchni odległej od pokoju z piecem o 1,5 metrowy przedpokój, oraz łazienkę ( dwie ściany) przy maksymalnym nagrzaniu w pokoju wynosiła maks 18 stopni, a przy normalnym nagrzaniu pieca ok 15 stopni. Paląc w piecu rano, na drugi dzień rano w pokoju temperatura wciąż komfortowa, w kuchni najniższa jaką zanotowałem to +11 - brrrr ( wentylacja niestety robi swoje). Podsumowując wiadro węgla na 24 godziny komfortowej temperatury to niezły wynik. Palenie zajmuje ok 2 godziny, znaczy dwa razy dołożyć do pieca i czekać az się wszystko spali, później bezobsługowe. do minusów należy fakt, że drewnem nie da się uzyskać takiego komfortu. Wiadomo jest ciepło, ale trzeba dokładać przez pół dnia do pieca, a tej temperatury nie osiągnąłem.

Co do muzyki, to dobrze mieć oprócz filmów, jak wspomniał Krzysztof, jakąś muzykę. Znacząco podnosi morale, nawet jeśli podczas jakiś prac muzyka leci w tle, pracuje się przyjemniej. A po to się przygotowujemy, aby było nam jak najprzyjemniej....
Obywate... 4:59 - ja tam zawsze jak wsiadam do samochodu to wpierw sprawdzam czy na tylnim siedzeniu nie ma zombie :-D
Krzysie... kaflowy piec kuchenny to jest najlepsze ale pod warunkiem że jest dużo paliwa wkoło domu
Quick S... Zombie to dobra sytuacja treningowa. Pandemia, kryzys, stan wojny, atak ABC. Te sytuacje maja przynajmniej jeden element podobny do zombie-apo.
Radzio ... super, super :) przypomniałem sobie temat
Justyna... Piec kaflowy może komuś chodziło o kuchnie kaflową? taka kuchnia to super sprawa na trudne czasy. Kuchnia daje ciepło, można na niej gotować, piec w niej chleb, proziaki (takie bułeczki pieczone na blaszce specjalność podkarpacia) nad kuchnią można suszyć zioła, grzyby, owoce, ubrania no i grzać wodę na kąpiel. Mam zamiar zbudować taką własnie kuchnie w pomieszczeniu gospodarczym .
bazlisz... czy warto kupić motor na trudne czasy ?
Co? tam... To mniej więcej jak robienie backupów danych. Mogą się nigdy nie przydać a mogą uratować "życie". Jednak standardem biznesowym jest ich wykonywanie. Słyszałem też, że ludzie dzielą się na tych co robią backupy i na tych co będą robić :)
Prepper... Wszedłem właśnie na karalucha--patrzę jaki fajny toporek, ten sam co mam. Patrzę na cenę-260zł, a ja mój kupiłem za 169... Ciekawe...
Ov-Ro-L... Jesli bardzo chcecie nagrac jakis film to prosilbym o film jak pobierac platki "kory" z brzozy. Jest z tego co wiem bardzo dobra do rozpałki ale dzisiaj jak probowalem to zrobic to na samym pniu jest ona bardzo twarda. Jakimi narzędzami to robic i skąd dokładnie ją pobierać. Ps. Moze rozszerzycie temat do porostu huby w razie skaleczenia drzewa.
eaxnml... Chętnie zobaczę ten wiatrak...
m?ody s... co sądzisz na temat filtrów słomkowych do wody ?
co sądzisz o przydatności maczeta w naszym otoczeniu?
czy wg cb zestawy survivalowe są przydatne?
(pytania do q&a )
ps spoko kanał uwielbiam twoje filmy myślałeś o pracy w radiu
Daniel ... w 2008 roku na internetach byly artykuły o mini reaktorze atomowym ale temat ucichl niestety
straszn... Oglądam Wasze filmy z ciekawością. Niestety, ciekawe poglądy i pomysły to tylko jedna strona medalu.
Bo coraz bardziej przekonuje się, że całe to przygotowywanie się mieści się gdzieś pomiędzy paranoją a fantazją. I widzów dałoby się zmieścić w tych granicach.
Infantylne pytania w stylu " czy warto mieć dwa schrony", "jak walczyć z nudą" zadają ludzie, których całe przygotowania ograniczają się do wydania pięciu dych na nóż "taktyczny" i czytania o "taktycznych" saperkach, namiotach, nerkach i namiotach.
Do tego te wszystkie głupie pytania o rowerowe drezyny, taktyczne samochody, tratwy, zabójcze bronie, trucizny, pirotechnikę, okraszone alkocholem, skurą, tratfą i wziąść...
Każdy rolnik będzie lepiej przygotowany do mitycznych trudnych czasów, niż przeciętny "preppers". Tylko że on nie wyda kasy na drogie, bzdurne gadżety.
Domowy Surwiwalu, nie poniża Cię taki poziom widzów? Serio trzeba tłumaczyć, czym jest piec kaflowy i lampa naftowa?

Może lepiej okażemy troskę o bezpieczeństwo naszych rodzin, dbając o dobrą edukację, kontakty z ludźmi i atrakcyjną pracę? Nie stać Cię na samochód, działkę i rower? To weź się do roboty, bo na razie zajmujesz bzdurami z nudy i nie polepszasz swojego bezpieczeństwa. Na razie grozi Ci opieka społeczna, a nie zombie...
pigiele... z tą ziemianka to i tak źle i tak niedobrze jak będziesz miał pozwolenie to będziesz musiał zawiesić wielka żółtą tablicę wszyscy z okolicy zaraz bedą chodzić "witam somsiada co wać pan tu odpierdalasz" a jak wpadna ruscy to "panie władzo a sąsiad ma swoją ziemankę i sie chowa o tam za lasem o tam un"a nawet jeśli nie mamy sąsiada to i tak będą plany w urzędzie więc z góry wiadomo gdzie cie szukać jesli nie ma ciebie w domu jeśli robisz nielegal to masz większe szanse że utrzymasz to w tajemnicy
woda s?... I znów "Zombi realny jak św. Mikołaj". Znów te fobie ateistyczne. I to jest jedyna fobia, której Szanowny Pan nie może się wyzbyć. Pan jest ciekawy i dobry w dziedzinie survivalu. Szczerze podziwiam zdrowy rozsądek i racjonalizm, a także szeroki horyzont podejmowanych tematów. Ale w filozofię to lepiej Pan nie wchodź. A posądzeniami o paranoję nie ma co się przejmować. Ma Pan takie hobby, może i kasę (nie wiem) i z czego tu się tłumaczyć?
A zapomniałem. Daję łapkę w górę dla zachęty, choć nie zgadzam si e chyba, że z natury państwo jest takie bezużyteczne w dziedzinie przetrwania. Nasze może i jest bezużyteczne, bo OC praktycznie nie istnieje (poza OSP). I dlatego właśnie Pana inicjatywę bardzo cenię.
Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/channel/UCtgwI4OVMGw_deAYE7pqcww