Ad Hog] Otwieramy się na świat! : ImTalkingJBrooch


Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=3DiNiqpKulINajlepsze komentarze:

Krzyszt... I ja sie wypowiem. Mieszkalem przez prawie 2 lata w Madrycie, stolicy Hiszpanii. Tam, o dziwo, znajomosc polskosci jest zerowa. Dla nich jestesmy ciezko pracujacym narodem. Wszyscy chetnie zwiedziliby Krakow. Do czasu, jak poszedlem w przerwie na posilek do praku. I tam spotkalem sie z prawdziwymi "Polakami". Cytuje - "o Polak, mieszkasz w parku czy pracujesz na budowie?" Reasumujac, Polak Polakowi wilkiem, ale obcokrajowcy zawsze podchodza uprzejmie. To my, nas musimy zmienic, nie my ich. Jestesmy na rowni, albo nawet do przodu, bo znamy jezyki, bo jestesmy narodem wyksztalconym. Angielski w stopniu komunikataywnym zna prawie kazdy. Lec do stolicy Hiszpanii i sprobuj sie porozumiec po angielsku, good luck
ewa now... Gdzie jesteś ? Wracaj na you tuba
Anatoly... Думаю, что россияне могут тоже самое сказать о своих впечатлениях от пребывания в иностранных государствах (например, в Польше). Румынки (из Тимишоары) тоже самое рассказывают. :-)
niunka1... bedziemy mocarstwem, tylko musimy powywieszac tych szubrawcow co nami rzadza
VVojenk... Polacy powinni budować swą potęgę w Polsce! :O
Yaroooo... 7:33-Kreml to są te podświetlane wieżyczki na prawo od tego małego czerwonego neonu na budynku.
Yaroooo... To wynika z tego,że świat jest mały.Np.niektóre miasta mają charakterystyczne ,znane w Europie cykliczne imprezy(np. my wystawę psów na które zjeżdża cała Europa).
Budowa autostrady sprawiła,że nazwa ta pojawia się na głównych tablicach więc wpada w oko wielu ludziom(a autostradą A4 jeździ cała Europa).Albo tak jak Kraków znane są jako ośrodek akademicki.

Weźmy taką miejscowość Janów Podlaski.Metropolia? Nie.Ale tę miejsowość znają nawet arabscy szejkowie(stadnina i targi najlepszych koni).
Yaroooo... Inną sprawą jest,że często zadziwia mnie fakt,że tak jak mówisz-znają lepiej nasz kraj.Kilkanaście lat temu,nie umieli mojego miasta-Opola-znaleźć na mapie i najbliższym odnośnikiem był Wrocław,a nawet Kraków.A teraz wymieniam nazwę i jakiś np.Rusek,Anglik,czy inny często nawet nie pyta gdzie to bo wie.
Kraków-wiedzą bo do niedawna latali po nim nago,ale inne miasta?Po zastanowieniu stwierdziłem ,że winna jest globalizacja,industrializacja.
Yaroooo... Mnie też zadziwia,jak obcokrajowiec się uczy polskiego,który wcale nie jest przecież łatwy.Sam się zastanawiałem z czego to wynika.Czy u nas nadal kuleje znajomośc języków i po prostu polski jest dobrze znać ,czy może to z wrodzonej ciekawości i chęci poznania.W Anglii jeden policjant sam się nauczył polskiego tylko dlatego,że w jego rejonie dużo Polaków mieszkało.Nawet chyba nagrodę jakąś dostał za to.
Też się zdziwiłem,że mu się chciało-i dobrowolnie do tego.
Ciastec... Masz małą racje, że nie chcesz uczyć dzieci skoro mój kolego sądził, że ride a bike oznacza motocykl
Koralgo... *z logo JAKIEGOŚ centrum...
Się rozpędziłam, jak to pisałam -.-'
Koralgo... A jedna Chinka (wykładowca na uniwersytecie) zapytała, czy mówimy w Polsce po rosyjsku x]
Koralgo... Indiwidua? :P
Mnie bardzo pozytywnie zaskoczyli wykładowcy z Wolnego Uniwersytetu w Berlinie, gdzie byłam na kursie niemieckiego, że co nieco o Polsce wiedzieli, a jeden miał nawet torbę tekstylną z logo jakieś centrum sztuki albo nauki (nie pamiętam dokładnie) w Toruniu.
I jeszcze Niemiec spotkany w Anglii, który jest fanem Marka Fisa i ma nawet ochotę nauczyć się polskiego :D Za to Angole mnie raczej nie zaskakują, wiele o Polsce nie wiedzą.
ThePatr... W Rosji jest mało ludzi, którzy znają język angielski biegle. Dlatego zatrudniają osoby z innych krajów, które umieją ten angielski ;)
Piotr ?... Kurde ucz w mojej szkole proszeeeeeeeeeeeeeeeee
Kerbi25... No i jak? Jakie dostałaś klasy? :)
Tyler B... Mieszkam w UK i chodzę do tutejszej szkoły. Jak ostatnio gadałem z grupką dosyć "rozgarnietych" ludzi to stwierdzili, że Polska i Litwa to to samo i uwaga.. Naszym ojczystym jezykiem jest niemiecki.. po prostu padłem |D
mgzelu... Broszka, mnie ciekawi, co sami Rosjanie myślą o Polakach. Wszak nasze relacje w historii nie zawsze były dobre ;P
P.S. Zazdroszczę Ci pobytu w sercu Rosji.:)
Anna Ja... Moja siostra była w Holandii w te wakacje no wiadomo zarobić sobie i jej szef łamaną polszczyzną potrafił ładnie powiedzieć: "dzień dobry", "Co tam?", "Wiadro!". Szybko załapuje ponoć język polski...No ale wiadomo, że umie też nasze przekleństwa...No cóż.
Zatem no jednak niektórzy Holendrzy są na nas otwarci.
Pozdrawiam
Pewna P... Prawda jest taka,ze jezyk odgrywa diametralna role w komunikacji. 99% obcokrajowcow w Polsce nie mowi biegle po Polsku ,90 % pokolenia naszych rodzicow nie mowi biegle po Angielsku, Polska ma dwa oblicza, 1. prawdziwe dla nas; 2. Fasada, dla przyjezdnych. Z drugiej strony Polacy zagranica operujac obcym jezykiem sa rowniez zupelnie inni niz w kraju. socjolingwistyka... W efekcie obockrajowcy mysla ze Polska jest pelna pozytywnych, kochanych, zamoznych ludzi, Coz.....nie do konca ;-)
ImTalkingJBrooch ciekawostki

ImTalkingJBrooch ciekawostki

Historia kanału ImTalkingJBrooch zaczyna się w dniu 2010-04-06 21:19:05.
Kanał od czasu założenia nagrał już, 193 filmów przez okres działania kanału
filmy zostały wyświetlone 1506063 razy.
Aktualnie kanał śledzi ponad 10800 użytkowników.