O służbie zdowia, zimie i życiu : ImTalkingJBrooch


Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=KPX88ONbYVENajlepsze komentarze:

0ffie... Antybiotyki nie powinny być na receptę. A koszty leków są sztucznie naliczane tak jak koszty leczenia.
VVojenk... Tarara? Czy to nie dziwne że w czwartej minucie swojego filmiku, na początku roku 2013 wypowiadasz tarara, a w wydanym początkiem roku 2014 (z Isaac'a), filmiku Kiny, Madzi i Viriousa pada również, bardzo wyśmiewane tarara. Czy to oznacza że tworzysz  trendy? Co przeniesie się z twoich filmików w 2013r. do reala w 2014r.? Możliwe że żyjemy wszyscy w jakiejś pętli, koncepcji które cyklicznie się powtarzają co roku. :D :O
Sylwia ... aha ja tez mieszkam w Moskwie jakies 4 lata i poddalabym w watpliwosc oryginalnosc tych szczepionek ze wzgledu na ich niska cene.
Sylwia ... a powiedz jak dlugo jestes w Moskwie?
matiuuu... hahaha filmik zatrzymał mi się na 1:34 Pięknie wyglądasz Brosiu :D
gocha g... w polskiej sluzbie zdrowia za darmmo jest jedynie wyrywanie zeba przez dentystke, która ewidetnie ma pmsa. wszyscy dentysci i lekarze w publicznych przychodniach maja pmsa.
Wojtek8... Ja też się stęskniłem za Brosią :]
I dlatego przestałem zaglądać na ten profil Vlog.
Yaroooo... Do tego ten telewizor jest tej Białorusince dotowany z pieniędzy polskich podatników,bo ona go weźmie na fakturę,pójdzie po pieczątkę celnika i zapłaci nie dość,że o połowę taniej niż u siebie to jeszcze od tej połowy będzie miała 23% zniżki dzięki Tax Free.
Yaroooo... Jakies jest tylko nikt nie wie dlaczego,choć teorii jest wiele,poczynając od zmowy cenowej,po nadmierne koszty własne(mnóstwo ludzi którym trzeba dac w łapę).
Temat dla ekonomistów fascynujący-wystarczy wpisać w google np. takie tagi.

"Rosjanie,zakupy w Polsce" i poczytać artykuły.Iżeby tylko Ruscy - Białorusini robią to samo i w necie piszą,że gdyby nie zakupy u nas nie mieliby łatwego życia.I pisze ci babka,że ten sam wypasiony telewizor kosztuje u nas 1500 euro a u nich 3000.
Yaroooo... W ten sposób uda ci się to,czego nawet ich władze nie rozumieją i nie umieją wyjaśnić.Sam gubernator kazał swoim urzędnikom jechać do Polski ,do Biedronki i porównać ceny,bo on też nie rozumie jak przy niższych kosztach są takie ceny.
Yaroooo... Rosji nikt nie rozumie.
Jesteś taki prosty ekonomista,tak?
To wytłumacz mi bo ja nie rozumiem,dlaczego ceny żywności w takim Obwodzie Kaliningradzkim są 2 do 3 razy niższe,mimo tego,że VAT tam to chyba jest jakieś 8% a nie 23% a cena paliwa wynosi jakieś 3 złote z groszami czyli koszty transportu mają o WIELE razy niższe niz u nas?? BTW:Dla Twojej wiadomości nawet ich gubernator nie potrafi tego wyjaśnić,ale taki biegły wysokiej klasy ekonomista zapewne zrobi to bez problemu.
Yaroooo... Oczywiście teoria jest jak najbardziej słuszna,tylko z praktyka gorzej.
A to,że szczepionka jest tańsza tam niż w Polsce niczego nie oznacza.Musi być bo inaczej wszyscy by wyzdychali.Musisz wiedzieć,że do Rosji ma wstęp cała masa ludzi-głównie z byłych republik ZSRR bez praktycznie żadnej kontroli.Nawet paszportu mieć nie muszą-wjeżdżają "na dowód osobisty" czyli tzw.paszport wewnętrzny.Często z państw z gorszą opieką zdrowotną.Np.Uzbekistan itp.Często wjeżdżają chorzy np. gruźlicy(istna plaga)
Yaroooo... Co do mierzenia temperatury z czym się w Polsce nie spotkałaś-chodzi o to,że szczepić ABSOLUTNIE NIE WOLNO ludzi chorych z osłabioną odpornością.CHOREMU NIE WOLNO DAWAĆ SZCZEPIONEK!!
Dlatego dają termometry-chcą wiedzieć,że bierze je człowiek zdrowy.U nas sie tego nie robi-polega się na tym,że o tym wiesz i skoro przyszedłeś/aś się szczepić-znaczy jesteś zdrowy/a. A nawet jak nie to twój problem-było się upewnić.
Yaroooo... Raczej wzrosły.W Kaliningradzie na przykład leki PODOBNO są droższe niz w Polsce od 3 do 5 razy i nawet ich gubernator Cukanow jeździ do Polski kupować leki dla siebie w Polsce w aptece.Z dwóch powodów:
Po pierwsze-o wiele niższe ceny
Po drugie-niektóre leki nie są u Ruskich certyfikowane a zatem dostępne więc kupują je u nas.
Kajmal5... Brazylia, Namibia, Południowa Afryka ? :)
Katarzy... Kenia
!!!
Kina Cię sprzedała!! :D
Alfred ... Grecja, Turcja, Tunezja, Maroko. :D
Disappe... Żółta febra w Australii? Malaria? Chyba nie:)
Zakładam, że to jakaś Afryka, może Etiopia?
?aneta ... myślę że australia
alt='A-Data dysk zewnętrzny SE760 256GB, czarny (ASE760-256GU32G2-CBK)' />
336.00
Sprawdź »
ImTalkingJBrooch ciekawostki

ImTalkingJBrooch ciekawostki

Historia kanału ImTalkingJBrooch zaczyna się w dniu 2010-04-06 21:19:05.
Kanał od czasu założenia nagrał już, 193 filmów przez okres działania kanału
filmy zostały wyświetlone 1506063 razy.
Aktualnie kanał śledzi ponad 10800 użytkowników.