Letnie buty motocyklowe Motosapiens.pl

Letnie buty motocyklowe poza tym, że przewiewne, powinny też spełniać homologację, czyli mieć certyfikat EN13634 dzięki temu wiemy że są bezpieczne (i motocyklowe). Twarda podeszwa, wzmocnienie kostki i pięty to minimum tego czego powinniśmy oczekiwać od bezpiecznych motocyklowych kamaszy. Brak ochraniacza goleni łatwo zrekompensować długim ochraniaczem kolana który przysłoni dużą część kości piszczelowej. Szukając butów na upały mamy do wyboru kilka rozwiązań: perforowaną skórę lub jej sytnetyczne odpowiedniki (Lorica), albo materiały typu mesh (czyli siatki). Pamiętajcie że nie sztuką jest ubrać się kiedy jest zimno prawdziwa sztuka to ubrać się w upał. W filmie udział wzięły: Dainese Street Biker Air 499zł Dainese Asphalt 670zł TCX X Square sport 459zł SIDI Streetburner 859zł (ceny w dniu emisji filmu) Strona: Koszulki: Facebook: Muzyka "Motosapiens" Kamil Kucharczyk i Krystian KołaczLetnie motocyklowe Motosapiens.pl


Najlepsze komentarze:

Micha? ... A ja się cieszę, że nie mam żadnych spośród omawianych butów. 3 tygodnie temu miałem dzwona, w dowolnym modelu z powyższych po kontakcie moich nóg z samochodem miałbym złamane obie piszczele i strzałki. W alpinestar gran torino skończyło się na częściowym złamaniu kości strzałkowej prawej nogi i siniakach na wysokości górnej krawędzi ochraniacza. Buty dają radę w kilkugodzinnym obfitym deszczu oraz w upałach (najwięcej to chyba ok 40 w Turcji). Oczywiście może w jakiś wypasionych Daytonach wstałbym i podniósł motocykl, ale może też bym miał to złamanie.
izdebo2... Dodajcie jeszcze Shima SX2 do tego testu. Bardzo fajne buty na miasto/lato.
Krystia... Chciałbym się dowiedzieć, co sądzicie o TCX X-Rap.
Czy to dobry wybór?
Mam dylemat właśnie między nimi a Dainese Street Biker Air
Pozdrawiam ; )
Maario ... Na upały moge polecić buty Alpinestars Smx3 ze skóry perforowanej.Smx 3 to bardzo dobry kompromis pomiędzy butami wysikimi a niskimi.Prerforowana skóra naprawde daje ogromny przepływ powietrza w bucie.
Używam i polecam.
Pozdrawiam.
Honda C... Od kilku tygodni miałem dylemat jakie buty kupić. (min też na lato) Wiele godzin spędziłem na oglądaniu i czytaniu o krótkich butach.. A w sumie wyszło że dołożyłem i kupiłem Alpinestars s-mx6  Bezpieczeństwo wygrało, a stopy żeby się nie pociły są na to inne sposoby.. ;)
Radek M... Witam co sądzicie o tych butach Adrenaline RYO ONE ? 
Pozdrawiam :)
Piotrek... fajny material ladne buty :D
MindBlo... Ojciec ma te TCX, ale i tak noga zagotowana (Możliwe że przez motocykl - FJR pierwszej generacji, której wadą jest gotowanie "motosapiensów" :P Powietrze leci na uda i kostki prosto z silnika, problem nawet powyżej 140kmh występuje, taki klimat tzn. design. Ja kupiłem ostatnio TCX XRide, nie są to buty na upały, ale myślę, że lepiej takie na trasę 500km, niż nic.
Keksiu... Dla mnie but motocyklowy jest butem jesli chroni mi noge do kolana, kiedy usztywnia i sprawia ze czuje sie bezpiecznie, a tego typu buty ktore nawet kostke maja ledwo zakryta nie wchodza w gre, przynajmniej w moim mniemaniu :)
danielc... Co sądzicie o butach krótkich Modeka Lane ?
Piotr P... Pierwszy! :-P
Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/channel/UCu5QmJsGUjkbmZQ1wPA-WxA