Cyniczny Brutal ciekawostki

Cyniczny Brutal ciekawostki

Historia kanału Cyniczny Brutal zaczyna się w dniu 2012-10-06 15:15:33.
Kanał od czasu założenia nagrał już, 34 filmów przez okres działania kanału
filmy zostały wyświetlone 951869 razy.
Aktualnie kanał śledzi ponad 10800 użytkowników.

Bóg i religia moim zdaniem #7]


Wyjaśniam dlaczego młodzi ludzie odwracają się od kościoła oraz opowiadam o moich poglądach religijnych. Christopher Hitchens i jego książka "Bóg nie jest wielki. Jak religia wszystko zatruwa" jest bez wątpienia człowiekiem który wywarł największy wpływ na mój sposób myślenia na temat religii. Tu link do interesującego eksperymentu Jacobsa który postanowił żyć przez rok zgodnie z zasadami zawartymi w Biblii. Richard Dawkins o absolutnej moralności. George Carlin to facet który się nie opierdala jeśli chodzi o wyrażanie swoich opinii.

Najlepsze komentarze:

Krzyszt... Gadasz „wierzę” w cośtam, a potem „ale z całą pewnością”... ja prdl, logika powinna być ładowana łopatą do łba już od przedszkola. Posługując się pojęciem „religia”, masz świadomość chociaż znaczenia słowa, którego używasz?
Irek Ma... Nie mam 10 lat tylko 48. Nie myślałem że są ludzie którzy myślą dokłanie tak jak ja. Nie ochrzciłem moich dzieci. Dałem im wybór. Ja takiego nie uświadczyłem. I jeszcze jedno- jeśli adam i ewa zaludnili świat to ich dzieci popełnili kazirodztwo...
? ?? ??... Nie mam chrztu, ponieważ moja mama myślała podobnie
JAM ?as... Bzdury synu. Więcej krwi przelano w imię ateistycznych ideologii. I kto ci powiedział, że średniowiecze to były wieki ciemności i zacofania? Było wręcz odwrotnie. Sam widzisz, że dysponując fałszywymi danymi wyciągasz błędne wnioski i budujesz błędny światopogląd.
Jan Bis... Hej Brutal i co masz żonę, dzieci?
Bad Boi... Świetnie się ciebie słucha jestem w 100% ateistą i wierzę że człowiek jest ewolucją małpy i wszechświat był stworzony przez wielki wychuch skomętuję twój film jednym zdaniem
Dobrze gada polać mu !
Justin ... Ktoś tu mówi, o ludziach z "wypranymi mózgami" przez sekty. Ateizm to też sekta w takim razie :) wszyscy należymy do jakiejś sekty! pozdrawiam wszystkich przyjaciół sekciarzy ;)
VOLVIX ... Racja ale nie zgodze sie z jednym ,
Spowiedź " Komu grzechy odpuścicie , sa mu odpuszczone , komu zatrzymacie są mu zatrzymane" . W tej sprawie ksiądz jest potrzebny by mieć pewność , iż jesteśmy czyści. Ale hmm jakby to dokladnie zbadac , to spowiedź daje oczyszczenie tu i teraz a kara i tak Cię po śmierci czeka. Wojny pomine , bo to oczywiste , pol cywilizacji upadlo przez dociekanie czyj Bóg jest leprzy. A przykazania hmm no to jest temat jak stąd do USA i z powrotem.To takie drogowskazy cos ns desing znaków drogowych. I chcąc nie chcąc musimy tego przestrzegać. ( Katolicy). Bierzmowanie , nie jest wymagane ani do zbawienia , ani do ślubu. nawet ksiądz w mojej parafii mówił " jak dziecko nie chce to rodzina nie ma prawa go zmuszać" to tyle ode mnie :)
TTT... ,,stworzę człowieka z grzechem pierworodnym""? na pewno biblie czytałeś?
ShOud... Pierdolisz jak niezdrowa dupa
Gregori... 5:10 - podzielam Twoje opinie, ale tutaj akurat jesteś w błędzie. Jezus po to umarł na krzyżu, żeby (zabrzmi kościelnie) odkupić grzech pierworodny całej ludzkości (wszystkich dusz wstecz od stworzenia człowieka). Pozdrawiam ogarniętego światopoglądowo myśliciela ;)
FreshuP... Ja wierzę w Boga ale nie takiego jaki jest w religii. Masz tu dużo racji. Moim zdaniem, bez sensu jest atakowanie ateistów i chrześcijan. Bo po co? każdy ma odmienne zdanie ty tym filmem dużo ukazałeś. Po za tym ateista, może pomagać biednym, oddać nerkę potrzebującemu itp, a chrześcijanin może rozpocząć wojnę przeciwko niewierzących. I kto tu jest tym dobrym?
Pozdrawiam.
Robert ... Co za pierdolony pech aby trafić na twojego bloga tak późno. czuje się jakbym cię znał od zawsze i słuchał od bardzo bardzo dawna. Mam nadzieję że nigdy nie przestaniesz dzielić się z nami swoimi przemyśleniami
Black H... Wiadomo że coś stworzyło cały wszechświat ale co stworzyło to coś co stworzyło wszechświat,takim łańcuszkiem na religii w szkole można tylko wpienić księdza.Nie wiadomo w końcu co jest prawdziwe i w jaka teorie wierzyć, po przemyśleniu wszystkiego można zacząć od początku z wielkim WTF w głowie
TheIgor... Drogi kolego. Niczego nie rozumiesz, ale przyjdzie dzień w którym zrozumiesz i Ty i cały ten świat że Bóg jest Prawdziwy i Doskonały... Opamiętaj się człowieku póki jeszcze masz czas...
zaika19... zajebisty monolog...
Andrzej... bzdury gadasz człowieku
Chris C... Esencja prawdy zawarta w 12-minutowym materialne audiowizualnym.
Sam Harris słusznie swego czasu zauważył, że Chrześcijaństwo to nic innego jak "kult ofiary z człowieka". Podpisuję się obiema rękami pod tym nadzwyczaj trafnym stwierdzeniem. Dodałbym tylko jeszcze od siebie, że jest to kult ofiary z człowieka - połączony z kanibalizmem. Symbolicznym co prawda, no ale jednak.
Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=YKwEk2j_npM