Tragedia na Przełęczy Diatłowa W mroku historii


Chcesz bym trafił do większej ilości osób? Zostaw lika i komentarz oraz poleć film znajomym. :) Czym jest creepypasta? – Creepypasta to krótka opowieść krążąca po internecie mająca na celu wywołać u czytającego uczucie strachu. Opowieść taka może przybrać formę legendy miejskiej. Link do wersji tekstowej: Strefa Grozy: grupa na facebooku: Facebook: Ask:

Najlepsze komentarze:

Kolor... Spadła lawina dlaczego nie wrócili do obozu - dezorientacja, uciekali szybko bo nie wiedzieli co sie dzieje, to było gdy oni spali.
Stanisl... Powiedzial bym ze chodz jeden zetelny badacz gdyz podal pare niewyjasnionych lecz podobnych wydarzen.
Szymon ... Moim zdaniem to była lawina. Jest to mimo wszystko najbardziej logiczne wytłumaczenie. Mogło być tak, że lawina zasypała im namiot, powodując obrażenia na ciałach niektórych z ofiar, spodziewali się, że lada chwila zejdzie kolejna lawina, dlatego uciekli w popłochu, rozcinając namiot, chcieli iść tam gdzie zostawili część sprzętu i jedzenia, ale pomylili kierunki i poszli w drugą stronę, po przejściu kilometra stwierdzili że nie dadzą rady iść dalej i rozpalili ognisko, pięć osób miało ogrzewać się przy ognisku, a Диатлов, Слободин i Колмогорова mieli zaryzykować i wrócić się do namiotu po pozostałe rzeczy i wrócić później do ogniska. Nie poszli wszyscy, ponieważ ranni nie daliby rady tyle chodzić, Юрий Дорошенко i Юрий Кривонищенко mieli opiekować się rannymi i dorzucać gałęzi do ogniska. Plan się jednak nie udał, bo mróz okazał się zbyt silny i wszyscy zamarzli, następnie wiatr spowodował, że część zwłok stoczyła się z górki do jaru. Śladów lawiny nie stwierdzono, ponieważ nie była ona duża, a poza tym dotarto tam dopiero po miesiącu i śnieg zatarł już wszystkie ślady. A wojsko swoją drogą mogło testować broń w tych okolicach i kiedy zorientowali się, że studenci poszli w tamte rejony, grupa wojskowych poszła tam ich szukać, zobaczyli rozcięty namiot, poszli w stronę lasu, nie znaleźli jednak ciał, ponieważ były przysypane śniegiem. Wrócili więc z powrotem. To oni zostawili ślady w tym miejscu, ślady studentów już zasypał śnieg. Do namiotu jechali na nartach, dlatego nie zostawili śladów we wcześniejszym miejscu i później nie stwierdzono że ktoś tam był. Po drodze zgubili część rzeczy oraz zostawili parę nart, gdyż uznali że im się nie przydadzą. Wszczęli śledztwo w tej sprawie, jednak w obawie odkrycia tajnego testowania broni nie powiadomiono o tym innych.
Stop Te... Obrażenia nie pozwoliły stwierdzić co stało sie na przełęczy? poważnie przecież ciała były zamarznięte źle ubrane każdy myślący wie, że zamarzli
flawles... polecam obejrzeć jakieś lepsze filmiki na ten temat bo ten jest naprawdę słaby..zajrzyjcie sobie na "stanowo.com" ona to dopiero się przygotowała!
PolishB... To musi być yeti . To nie lawina bo nie wyrwała by języka i wydłubała by oczu . Psychopata to też nie będzie bo poradzili by sobie z nim.
Promieniowanie na ich ciałach mogła zrobić ta ognista kula.
Studeni uciekli z namiotu aby uciec przed yeti. Czytałam że detektywi znaleźli coś na wzór okna zrobione w ścianie śnieżnej
Przez to okno ktoś wyglądał na ich namiot a potem ich zatakował .
Wojsko chyba też nie bo nie zrobiło by coś takiego ludziom . Rakiety nie bydłubały by oczu i wyrwały języka.
Pan Cyt... Szczerze? Nie piszcie że to lawina. Byli doświadczeni i wiedzieli jak wygląda teren, na który może zejść lawina. Byłoby ok, gdyby nie zwłoki. Jeden z nich nie miał oczu, ktoś nie miał języka, czemu?
estee99... Po co te bzdury? Bujanow to bardzo logicznie wyjasnia.
Mal Cin... Zagadke rozwiazano, zabila ich lawina. Wiem, ze to sie wam nie spodoba :D
Piotr N... Niedźwieć ich przestraszył, w międzyczasie śnieg ślady zasypiałem. Jedną nadgryzł, resztę zmasakrował. A druga grupa zmarła z wychłodzenia.
Eklerek... Brak śladów zwierzęcia. Połamane żebra, brak części twarzy, wytargany język i wyjęte oczy z oczodołów. Teoria z lawiną byłaby prawdopodobna, gdyby nie te bestialskie obrażenia. Niedźwiedź? Brak śladów. Ktoś albo coś ich zaatakowało. Potem zmarli w wyniku wyziębienia, zamarzli na śmierć. Jest to jedna z ciekawszych prawdziwych historii w dziejach świata, a wydarzyła się nie tak dawno, bo w 59 roku i nie tak daleko, bo w Rosji. Zresztą - ekipa Diatłowa nie była ostatnią grupą ludzi, która zginęła w tamtym rejonie. Góra, pod którą obozowali, nazywa się Górą Śmierci albo Nie wchodź tam w wolnym tłumaczeniu. Legenda jest wciąż żywa.
electri... tajemnicze urządzenie to były części starej stacji radarowej, może rzeczywiście wojsko zaczęło ostrzał artyleryjski a połamane żebra to ślad po wybuchu bliskiego ładunku? czy krwiak powstanie zaraz po zamrożeniu ciała?
Lulek P... To na pewno Gargamel.
Woo Hoo... Czemu wszyscy zaczęli to dodawać w 2015r? Raczej nie jest to prawda bo bylo by o tym głośniej
Blaaaka... Masz bardzo przeszywający głos, mimo to słucha się miło.:>
nubijcz... przeważnie to ludzie zabijają ludzi, tym razem też pewnie tak było
Dunin 1... Moim zdaniem namiot po śmierci grupy Diatłowa został przeniesiony.
Poprzednio namiot był tam gdzie ognisko. Gdy oni zauważyli jakieś dziwne
zjawiska, czterech z nich poszło sprawdzić co się dzieje. Wtedy zginęli
a pozostali usłyszawszy dziwny hałas uciekli z namiotu i zamarzli po
drodze. Prawdopodobnie był tam wybuch, osmalone drzewa i obrażenia
uczestników wyprawy na to wskazują. Tu jest zdjęcie namiotu w lesie. https://i.ytimg.com/vi/v2wogBJ0TPs/maxresdefault.jpg https://cs10863.vkontakte.ru/u9266920/141301054/y_16c069c5.jpg Tu rysunek orientacyjny. https://4.bp.blogspot.com/-ocK8qrcSCak/UgM2ZG0cmoI/AAAAAAAAGuQ/XfcDyPopFug/s1600/07.JPG
Tu następny rysunek. https://cs631216.vk.me/v631216711/2c20f/GSfIMHJFAKU.jpg
A ten namiot jest trochę mały jak na 9 osób. Wygląda jakby nie był
rozcięty nożem, tylko poszarpany przez odłamki. Czy na pewno wszystkie
zdjęcia i zapiski grupy Diatłowa zostały ujawnione?
Kuba Ka... Ja to widze tak. Wiem że 1 osoba chciała pójść bo się źle czuła.Może jak spali to ta osoba ich tam zamordowała a reszta którym udało się uciec zamarzli. To pierwsza teoria.Druga to taka sama tyle że jedna osoba która spała w namiocie rozdupiła nożem i reszte zyg zyg :/ . Trzecia to tubylcy .Czwarta to no tak jak wy mówicie "Yeti" No ale jak to wyjaśnia że ci studenci byli napromieniowani ?! :/
ciapcia... Narrator przeszedl samego siebie,jakbym sluchal relacji z plenum KCPZPR ,jakby tlumaczyl filmy to pozostalbym przy sluchowiskach radiowych
Xifo 14... To napewno był Yeti
Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=yErnhIjnIZ8


Esawerr ciekawostki

Esawerr ciekawostki

Historia kanału Esawerr zaczyna się w dniu 2012-11-19 06:42:43.
Kanał od czasu założenia nagrał już, 104 filmów przez okres działania kanału
filmy zostały wyświetlone 2417306 razy.
Aktualnie kanał śledzi ponad 11000 użytkowników.