Mateusz Donajski ciekawostki

Mateusz Donajski ciekawostki

Historia kanału Mateusz Donajski zaczyna się w dniu 2013-08-21 18:35:22.
Kanał od czasu założenia nagrał już, 28 filmów przez okres działania kanału
filmy zostały wyświetlone 191984 razy.
Aktualnie kanał śledzi ponad 9860 użytkowników.

O rozciąganiu słów kilka. Jak, kiedy i po co rozciągać całe ciało.


Rozciąganie, czy stretching to dość ciekawy temat. W związku z wieloma mitami chciałbym wam go nieco przybliżyć. ►►►Dla najlepszych widzów info niżej ►Wspomóż naszą działalność: patronite.pl/WiedźminDonaj ►Fanpage: ►Blog: ►E mail: kontakt@mateusz donajski.pl ►Skype: mateusz.donajski ►Spis zagadnień: 1) Rozciąganie statyczne 00:32 2) Rozciąganie poizometryczne 02:20 3) Rozciąganie poizometryczne karku ćw. nr 1 02:45 4) Rozciąganie poizometryczne karku ćw. nr 2 04:00 5) Rozciąganie statyczne/mobilizacja stawu barkowego 04:35 6) Rozciąganie statyczne mięśni naramiennych oraz piersiowych 05:48 7) Historia o bąkach na siłowni 07:39 8) Rozciąganie statyczne prostownika w części lędźwiowej oraz mięśni czworobocznych lędźwi 08:28 9) Rozciąganie statyczne mięśni biodrowo lędźwiowych (psoas) oraz mięśni pośladkowych 09:44 10) Rozciąganie statyczne mięśni pośladkowych 11:14 11) Rozciąganie statyczne taśmy tylnej (głównie m. półścięgnisty, półbłoniasty oraz dwugłowy uda) 13:09 12) Rozciąganie statyczne mięśni czworogłowych uda 14:31 13) Rozciąganie statyczne trójgłowego łydki oraz ścięgna Achillesa 15:50 14) Rozciąganie statyczne mięśni biodrowo lędźwiowych / otwieranie miednicy 17:09 15) Mobilizacja, zwiększanie zakresu ruchu stawy barkowego 18:45 ►Jak widać streching to dość obszerne zagadnienie, pamiętajcie aby statycznie rozciągać się w osobnych jednostkach treningowych oraz w razie problemów doraźnie rolować się oraz stosować poziometrykę. Mam nadzieję że film wam pomógł. Jeśli macie jeszcze jakieś pytania walcie śmiało w kometach. ►Przypisy: ► Kelly Starrett: "Becoming a supple leopard" ► Bogusław Marecki: "Anatomia funkcjonalna w zakresie studiów wychowania fizycznego i fizjoterapii" ► Jane De Burgh: "Ludzkie ciało".

Najlepsze komentarze:

Tenbo1... hmmmm Wpuścił Pan na You Tube bardzo wartościowy materiał ale i tak mam pewne pytania do Pana. Czy po ciężkim treningu można zrobic przynajmniej rozciąganie dynamiczne( np wymachy nóg itd) a przed treningiem siłowym można zrobić krótką rozgrzewkę i krotkie rozciąganie statyczne. Czasem nie ma sie czasu żeby zrobić z rozciągania odrębną jednostkę treningową. Pana komentarz że rozciąganie powinno się robić na zimno bardzo mnie zdziwił. Zawsze wydawało mi się że rozciągamy się po minimalnym rozgrzaniu.
serdecznie pozdrawiam
Aleksan... trochę błędów.
Przede wszystkim, poizometryczne rozciąganie mięśni polega na IZOMETRYCZNYM napięciu mięśnia przez ok. 8 sekund, a następnie rozciągnięciu danego mięśnia aż do granicy bólu.
Andrzej... Co powiesz na temat rozciągania się przed treningiem o duzej intensywnosci ( trening footbolowy) ?
Przemys... Hej. Możesz mi wytłumaczyć o co chodzi w tym ćwiczeniu z kettlem, tzn ja mam tego ketla wypychać za pomocą barku do góry, bo nie bardzo rozumiem
Daniel ... Witam, czy rozwiazniem tego rozciąganie moze byc to, że jak cwicze danego dnia górna część ciala to moge po treningu porąciagać nogi a w dzien treningu nóg rozciągać gorę i dodatkowo w dzien wolny porązciagać całe ciało ?
Koras... Czyli kiedy wykonywać rozciąganie statyczne??
Jeżeli np. ćwiczę o 12 w południe a mam do dyspozycji cały dzień?
Co z zakwasami, które się pojawią natępnego dnia, odczekać aż miną?
Borys W... Czy ćwiczenie z ketlem które prezentujesz można także wykonać z hantlem ?
Przemek... Siema, gdy mówiłeś o rozciaganiu w 14 minucie, to na pewno rozciagamy taśmę tylną? Przyczepy czworoglowego sa w znacznym stopniu wtedy oddalone, generalnie to mnie zdziwiło i chciałbym abys rozwial wątpliwości
Chmielu... Panie Mateuszu co do nadmiernej rotacji zewnetrznej kolan przy przysiadzie pana opinie znam co mnie bardzo cieszy a jak sytuacja ma sie przy martwym ciagu w wersji sumo, jak one i biodro to znosza?
Weronik... To znaczy, że po treningu siłowym można się rozciągać poizometrycznie?
polak w... Fajny material, przyda sie. Pytanie nie w temacie, gdzie kupiles pizamke ;) Zart oczywiscie. Pozdro
Chszuch... 7:40 - kamerzysta puścił bąka
gruby K... lepiej dwa razy w tygdniu całosc rozciagac czy codziennie inne patrie //?? :D
rodzynk... Donaj,aby prawidłowo (efektywniej) rozciągnąć większy piersiowy (ok 6 min filmu) łokieć nie powinien być wyżej ramienia? Opieramy
przedramię o futrynę, łokieć powyżej ramienia (kąt ok 45 st. pomiędzy pachą a ramieniem)
jon arr... Lapka w dol i uciekam. Pozdrowienia od Patryka2307
moren11... Nio zawsze można dowiedzieć się czegoś innego niż no :)
toobiii... Serwus
Pytanko odnosnie rozgrzewki , chodzi o rozgrzewanie stawów ruchami okrężnymi o ile krążenie kolan jest nie naturalne (choc popularne) bo kolano pracuje przód tył a nie na boki, to jak ma sie rozgrzewka ruchami okrężnymi do szyi , stóp i bioder?
Uri Boy... Wiadomo, że po treningu mięśnie są bardzo spięte (napompowane krwią), a więc logicznym wydaje się je rozciągać w celu ich rozluźnienia i usunięcia napięć mięśniowych. Sam na sobie doświadczyłem, że omijając rozciąganie po treningu znacznie łatwiej o uraz, naciągnięcie i nie czułem się komfortowo, bo byłem cały spięty. Dodatkowo po treningu siłowym, gdy mięśnie są napompowane krwią i dochodzi do większego przepływu krwi przez nie poluźniając powięzi dochodzi do zwiększania ich poprzez lepszy rozrost. Jak byś się do tego odniósł?
Bartosz... dobry materiał pozdrawiam dałbym suba ale poszedł już za przedramiona ;)
Mateusz... Dzieki Donaj. odmieniles moje zycie. Chodzi mi tu o aspekty zdrowotne. Szacun mistrzu!!!
Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=vro0IxTfy1o