wideoprezentacje ciekawostki

wideoprezentacje ciekawostki

Historia kanału wideoprezentacje zaczyna się w dniu 2008-12-05 11:49:28.
Kanał od czasu założenia nagrał już, 6410 filmów przez okres działania kanału
filmy zostały wyświetlone 204954244 razy.
Aktualnie kanał śledzi ponad 408872 użytkowników.

Protest Lekarzy Rezydentów Mocna Szczera Analiza Komentator► Cała seria ► ► Inne serie filmów ► + + ► Daj lajka na "Fejsie" ► + + Darowizny (wsparcie dla twórcy) związku z ograniczaniem możliwości zarabiania przez YouTube: Bank (koniecznie wpisz DAROWIZNA w tytule przelewu): 85 1560 0013 2243 3952 8000 0006 Paypal (koniecznie wpisz DAROWIZNA w tytule przelewu): Kontakt biznesowy: ► Czytaj codziennie ► ► Źródło ► 75398,22495300,henryk kowalczyk lekarze rezydenci zawiesili protest glodowy.html Protest Lekarzy Rezydentów Mocna Szczera Analiza Komentator

Najlepsze komentarze:

Robert ... Nich rezydenci wypierdalają za granicę zobaczą jak się żyje zagranicą, niech Polsce odadza za bezpłatną edukację
Piotr X... to ze śniadaniem przy kolejce pacjentów nie było trafne
Lekarze często są zapracowani i nie mają czasu, a przecież muszą coś jeść. Jestem studentem i widziałem już sytuacje, że lekarz przez cały dzień na obiad tylko chapnął dwa gryzy jabłka bo na więcej nie miał czasu
Więc tak, jest kolejka, trudno. Lepiej żeby lekarz był najedzony bo głodny może coś zrobić źle
Ants Fa... Jaki ty śmieszy jesteś. Nie wypowiadaj się na tematy o których pojęcia nie masz. Proszę...
Nikt... rozwrzeszczanych studentów? xD Ale pierdolenie, ten film.
Piotr K... Pewnie i tak nikt już tego nie przeczyta, ale... Minimalny poziom stypendium doktoranckiego jest uzależniony od minimalnej pensji nauczyciela akademickiego na stanowisku asystenta, a to z kolei wynika z ustawy... Podsumowując - obecne minimalne stypendium doktoranckie musi wynosić w przybliżeniu 1500zł.
Hek Tor... Protest głodowy Rezydentów trwa w godzinach 8-16 później wyżerka by nabrać sił na kolejny dzień w głodzie hahaha Śmieszni są... Niech wezmą się do roboty a później mówią o pieniądzach...
S?awomi... dorobty huje lenie
mieczys... Nie zycze sobie aby uczestniczacy w tzw strajku glodowym powolywali sie ze strajkuja ,, dla dobra pacjentow "!!!. Jestem zarejestrowany w Szpitalu Uniwersyteckim we Wroclawiu na operacje nowotworu na druga polowe 2019 roku. Z pokora oczekuje tego terminu . Szlag mnie trafia ze smarki lekarskie zachowuja sie gorzej niz dzieci z przedszkola ! Przez 8 lat milczeli, teraz jak DOBRA ZMIANA ma rewolucyjny program naprawy Sluzby Zdrowia - smarki lekarskie - jak dzieci placza ze to be. Owszem sa idioci tacy jak Jankowski czy Bilinski z komitetu strajkowego . Ludzie ci maca w glowach podobnych sobie idiotow. Jestem przekonany o tym ze jest to protest POLITYCZNY niz jakikolwiek inny ! Zwracam sie do Rzadzacych aktualnie w Polsce , NIE DAJCIE SIE NABRAC NA TA PROWOKACJE ! Rzad przedstawil tak ambitny program na naprawy sluzby zdrowia ze jedynie wrog naprawy tego sektora, wrog POLSKI bedzie go negowal.
MaXimus... Za leczenie niech się wezmą konowały mało im .żeby mieć godnej leczenie trzeba płacić a wziasc pały i lać bydło.
Andrew ... Niby protest głodowy a jeszcze nikt z głodu nie umarł.. chyba ktoś tu oszukuje..
8navarr... Wystarczy proste obliczenie: Przy założeniu że budżet państwa będzie się zwiększał co roku w tempie wzrostu PKB tzn. o 3,5%, to powiększając nakłady na służbę zdrowia w tempie proponowanym przez ministerstwo (2023 - 5,6%, 2024 - 5,8%, 2025 - 6,0%), to w 2023 r osiągnie się o 6,6% większe nakłady niż w 2018, w 2024 r o 7,1% a w 2025 r o 7,6% większe niż w 2018.
alll fm... Strasznie manipulujesz faktami, porównując prace lekarza rezydenta i doktoranta, nie uwzględniłes. ilość przepracowanych godzin, tego ze lakarz za wiekszosc kursów musi płacić z własnej kieszeni i ma większą odpowiedzialność .
Piotr K... A gdzie byli te rezydenci za czasów PO, a tu raptem pisowcy trochę zdobyli pieniędzy a tu już P-Eowcy podpuszczają do strajku a w rzeczywistości chodzi o wywołania chaosu.
Jan Kob... Wzrost do 6,8% PKB nie mowi wiekszosci ludziom nic. Wzrost o x% jest lepsza forma komunikacji.Zadamy zminejszenia kolejek wp rzychodniach, to posutlat na poziomie 8-mio latka - w jaki sposob milaoby sie to dokonac? O wiem! Wprowadzic, przepis ogranicajacy ilosc pacjentow na dzien... genialne!Indeksowanie placy do sredniej krajowej, to argument wynagrodzenia wg sukcesu innych ludzi. Moze bardziej logicznym zadaniem byloby umozliwienie rezydentom (studentom) ukonczenia edukacji medycznej przez zapewnienie (lub raczzej pomoc) w ponoszeniu kosztow utrzymania na czas rezydencji -  a wiec uzycie indeksu kosztowego nie zarobkowego (jak w wielu innych krajach).Czy naprawde spoleczenstwo musi placic lekarzom za studia?Kazde porownanie zarobkow lekarzy w Polsce do Europy Zachodniej to irrytujaca dziecinada. Polska to nie Europa Zachodnia, pacjenci nie zarabiaja tyle samo. Strach, ze lekarze uciekna powinien byc zalatwiony w Polsce lub nawet w Brukseli (choc nie cierpie "rozwiazan" rzadowych). Jezeli polski lekarz ucieka, to nawet nie chce myzlec o Kazachstanie.... W ielu krajach, jak USA, jest zalecenie ograniczonego zatrudniania lekarzy z krajow o deficycie lekarzy. Unii jakos sie nie spieszy z takim zaleceniem. Ciekawe dlaczego?Powiecie, to nie jest fair? O, proponuje wydoroslec - zycie nie jest fair. Nie bylo i nigdy nie bedzie.Mam nadzieje, ze to nie jest niespodzianka dla nikogo. Kazdy,kto twierdzi, ze wie jak to naprawic, to albo glupiec, klamca albo ...polityk.
Kacper ... Wiem, że film jest z 12.10, ale jako, że nie widzę żadnych odnośników, to zakładam, że Twoje zdanie pozostaje takie samo. Tak więc mam kilka uwag:
1. Brak słowa "pacjent" to nieprawda, bo pierwszy postulat można równie dobrze zakończyć słowem, aby. To znaczy, że te 6,8% to narzędzie, aby móc spełnić kolejne postulaty, aby to pacjenci nie stali w kolejkach, aby to dla pacjentów lekarz miał czas, oby to pacjenci mieli dostęp do wyedukowanego, wypoczętego lekarza i do godnych warunków leczenia w szpitalu.
2. Twoje słowa o tym, że po specjalizacji lekarz zarabia dużo więcej nie oparłeś żadnymi liczbami, co jest krzywdzące, gdyż w publicznej ochronie zdrowia nie jest to takie oczywiste.
3. Żaden z protestujących, czy innych lekarzy nie mówił, że ktoś jest "gorszy" co jasno sygnalizujesz w 25:20 i co jest bardzo krzywdzące.
4. Lekarz rezydent to pełnoprawny lekarz, często wykorzystywany jako tania siła robocza. Jeżeli uważasz, że przez to, że nie ma tytułu specjalisty powinien zarabiać mniej, to polecam poczytać co to jest "Indeks Doskonalenia Zawodowego Lekarza". Lekarz uczy się całe życie (przynajmniej zawodowe). Nie mówię tutaj, że to przymusowe doskonalenie się jest złe, wręcz przeciwnie. Zaznaczam tylko, że takie podejście nie ma sensu w przypadku, gdy lekarz rezydent pracuje już w zawodzie z pełną odpowiedzialnością.
5. Ta pula i zaznaczam to- pula wynagrodzeń zwiększona o 40% to pula z której skorzystaliby też lekarze którzy zaczęliby rezydenturę, których polska ochrona zdrowia desperacko potrzebuje i musi zwiększyć ich ilość. Można to porównać do takiej sytuacji: "Rodzina Kowalskich żyje w rodzinie 2+1. Jakoś wiążą koniec z końcem, ale nie cierpią na nadmiar pieniędzy. Jedna z pracujących osób ma dostać podwyżkę o 40%. Wszystkim wydaje się, że owa rodzina będzie miała pieniędzy tyle, że starczy im na wszystko, jednak nikt nie zauważa, że dziecko wysyłają na studia poza swoją miejscowością, a żona jest w ciąży z bliźniakami." Wtedy już to nie wygląda tak obiecująco, prawda?
6. Średnia zarobków lekarzy oprócz rozbieżności na różnych szczeblach kariery zależy też od prywatnych gabinetów. Znów w publicznej ochronie zdrowia nie wygląda to tak różowo.
8. Postulat o 6.8% jest konieczny. Polska ochrona zdrowia jest niedofinansowana. Szpitale stają co chwila na skraju bankructwa i zaciągają kredyty na to, żeby funkcjonować. Rozumiem strach i podejście z dystansem, jednak rozwiązaniem mogłoby być rozliczenie tych pieniędzy. Bez twardej deklaracji i projektów wygospodarowania tych pieniędzy nic się nie zmieni.
9. Odpłatność za studia w innych krajach jest też na innych kierunkach. Darmowe studia w Polsce jest też na innych kierunkach. Wiem, że to zauważyłeś, ale nie sądzę, żeby wyciąganie tego w analizie problemu związanego z kilkoma jedynie kilku kierunków jest przynajmniej nieprofesjonalne.
10. Często lekarz pracuje kilkadziesiąt godzin bez przerwy i ja wiem, że boli, gdy widzimy jak lekarze, czy pielęgniarki jedzą coś, a my, czy nasi bliscy cierpią, jednak myślę, że powinniśmy brać uwagę obie strony. Ponad to często może być spóźniony ze względu na to, że przy poprzednim pacjencie, czy na operacji, z której bezpośrednio idzie do kliniki nastąpiły komplikacje. Nie mówię, że wszyscy lekarze są święci, ale sądzę, że bardzo często można takie sytuacje interpretować niewłaściwie, co jest krzywdzące dla personelu medycznego.
Miszczu... https://www.youtube.com/watch?v=5eITQoDQGuM
A tak odnośnie prywatnej służby zdrowia (którą wprowadzono w "kraju trzeciego świata"), na którą, to cię nie będzie stać, która będzie żerować i dorabiać się na ludzkich chorobach/nieszczęściach... Ach ten paskudny kapitalizm, ach ten paskudny wolny rynek, cieszcie się tym co macie Polacy bo macie służbę zdrowia ZA DARMO, a tak to by was ci kapitaliści z prywatnych placówek wydoili. Polecam zapoznać się z tym filmem obrazującym, jak wygląda ta prywatna służba zdrowia w praktyce.
szkudni... Murarz też od urodzenia nie umie murować. Musi się nauczyć. Takie porównanie jest do kitu. Może porównajmy doswiadczenie i wtedy oceńmy zarobki. Ludzie myślą że murować może każdy wiec niech lekarze się za to zabiorą jak chcą więcej zarabiać. Murarz ma brać odpowiedzialnosć za robote. Lakarze każą podpisać oświadczenie że jak niewyjdzie to nie ich wina. Lekarze celebryci. Maja ludzi za nic i zdzieraja z nas krocie i im mało. Lekarz, sedzia, komornik itp. Sami siebie sądzą i sami siebie nie skrzywdzą. Ludzie przejrzyjcie na oczy.
Justyna... Po pierwsze gdzie widziałeś biednego lekarza? Każdy zaczynał od czegoś! Rezydenci zaczynają od zera, tak jak każdy po studiach i bez doświadczenia, rezydenci w szpitalu pytają się pielęgniarek co zlecić i spijaja cała śmietankę, skoro mają takie wielkie referencje to niech pracują samodzielnie. Żaden lekarz nie bierze odpowiedzialności za zlecenia, jeśli coś stanie się pacjentowi, odpowiedzialność ponosi pielęgniarka
2. Kolejki były, są i będą dobrze Pan Krzyś powiedział, jeśli zlikwidują kolejki padnie wielki biznes prywatny lekarzy
3. Zarobki rezydentów wahają się między 3100 a 3800, a co z resztą społeczeństwa? oni po latach się wdrapia na najwyższy szczebel zarobków ( znam takich lekarzy co zarabiają po 70tys, miesięcznie bez szczególnego zaangażowania) a emeryci??? za 800 zł jak mają opłacić czynsz i za co przeżyć?
4. Niekażdy absolwent studiów medycznych musi mieć predyspozycje do zawodu, Ministerstwu Zdrowia proponuje zaostrzyc rekrutację na studia na kierunek medyczny o wlączenie testów psychiatrycznych.
Pracuje w służbie zdrowia, z wyższym wykształceniem, odpowiadam za zdrowie i życie drugiego człowieka i nie zarabiam nawet połowy średniej krajowej!
Jaki Ni... Dla przeciętnego Polaka co na rękę zarabia mniej jak 2 tysie to żądania rezydentów są po prostu śmieszne a tym bardziej tłumaczenie że sie tyle lat uczył , co za pokrętne podejście do sprawy . Pomyślcie troszkę i zadajcie sobie pytanie - skąd jest kasa na służbę zdrowia ? czy przypadkiem nie ze składki zdrowotnej którą wszyscy płacimy poza sędziami oczywiście czyli z nas co zarabiamy na rękę mniej jak 2 tysie więc by na służbę zdrowia było więcej to wystarczy by ci szaracy co zarabiają 2 tysie zaczeli zarabiać 4 tysie no i tym sposobem będzie o 100% więcej kasy na służbę zdrowia - czy sie myle jak tak to poprawcie mnie w którym miejscu sie myle.
Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/channel/UCViVL2aOkLWKcFVi0_p6u6g