Fakty RMF FM ciekawostki

Fakty RMF FM ciekawostki

Historia kanału Fakty RMF FM zaczyna się w dniu 2013-08-27 15:26:07.
Kanał od czasu założenia nagrał już, 2716 filmów przez okres działania kanału
filmy zostały wyświetlone 30495170 razy.
Aktualnie kanał śledzi ponad 45990 użytkowników.

Radziwiłł o udziale w debacie z młodymi lekarzami: Nie uchylam...„Chciałbym, żeby było możliwe spełnienie bardzo wielu postulatów dot. służby zdrowia, zarówno wzrost nakładów, jak również wzrosty wynagrodzeń. Myślę, że robimy to konsekwentnie, natomiast są pewne określone możliwości” – mówił w Popołudniowej rozmowie w RMF FM minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.Radziwiłł udziale debacie młodymi lekarzami: uchylam możliwości spotkania

Najlepsze komentarze:

franol7... Najdłuższy płot świata stoi (w każdym razie stał jeszcze w 1985 r.) w Australii i jest zaporą przeciw wyżerającym wszystko królikom. Mnożą się one tak szybko, że – jak pisze Lucjan Wolanowski – w pewnej okolicy „było ich tyle, iż gdy traperzy chcieli zastawić sidła, to musieli rozepchnąć króliki, aby zrobić miejsce”. Przeciętna samica królika w jednym miocie (a ma ich w roku cztery-pięć) rodzi do 12 młodych, które dojrzewają do rozpłodu w wieku sześciu miesięcy i od razu ruszają do erotycznego dzieła. Nasza przykładowa królica ma więc rocznie ok. 50 dzieci i 50 x dwa mioty (pół roku odpada na dojrzewanie) x 12 = 1200 wnucząt.

Jest w tym coś niestosownego. Można bowiem się domyślić, że w takim tłoku budowanie podstawowej komórki społecznej staje się z gruntu niemożliwe, a królica w konsekwencji natury – wyrodną matką. Szerzą się anarchia i libertynizm. Zrozumiał to papież Franciszek, oznajmiając, że „ludzie nie zostali stworzeni po to, by naśladować króliki”. Gdyby słowa te wypowiedział Jan Paweł II, uznane zostałyby za obowiązujący szczyt mądrości i ryto by je na dumnych tympanonach kościołów. Franciszka ośmiela się lekceważyć byle minister Radziwiłł, którego ministerstwo rozpoczęło właśnie kampanię zalecającą Polakom naśladowanie Oryctolagus cuniculus.

Minister Radziwiłł nie zdawał sobie najwyraźniej sprawy, wyłączając nawet kwestie watykańskie, ile za jednym zamachem popełnił nietaktów. Zacznijmy od klasyfikacji. Gdzież karzełkowi polskiemu (istnieje także średni polski, co nie może zaspokajać narodowej ambicji) do olbrzyma belgijskiego, barana francuskiego, srebrzystego szampańskiego, romantycznego – od pięknego, modrego Dunaju – niebieskiego wiedeńskiego czy zeszłego ze szczytów rosyjskiego himalajskiego. Jedno tylko, co łączy wiernie polskiego karzełka z jego belgijskim krewnym, to sposób kopulowania. W tym miejscu jednak obruszyć się winny feministki. Nie może być chyba bardziej uprzedmiotowionego stworzenia niż samica rodząca corocznie 50 i więcej dzieci, zajęta przez siedem miesięcy tegoż roku ich odkarmianiem, a w wolnych chwilach zaspokajająca nieustanne samcze chucie.

Najważniejsza i – nie bójmy się słów – najbardziej obleśna jest tu jednak sprawa inna. Otóż samców królików owoc ich działalności w ogóle nie obchodzi, a samice ledwie przez pierwszych sześć-osiem tygodni. Nie ma u królików nie tylko możliwości (o czym już wspominaliśmy), ale i elementarnej chęci życia rodzinnego. Małe są zaledwie produktem ubocznym nieustającej orgii, a nie jej szlachetnym celem. Nie mamy więc u królików do czynienia z żadną prokreacją, lecz jedynie z niskim zaspokajaniem pierwotnego instynktu. Jeżeli więc Ministerstwo Zdrowia chce choćby częściowo skróliczyć naród polski, powinno zapewnić jego męskim przedstawicielom odpowiednią liczbę łatwo dostępnych i tanich domów publicznych.

Z kobietami będzie jak zwykle trudniej. Zacząć trzeba od nieuniknionej realizacji programu izba położnicza w każdym domu. Następnie, po nawiązaniu kontaktów z zagranicznymi placówkami adopcyjnymi, upłynniać nadwyżkę noworodków do innych krajów. Może to być trudne, gdyż tak jak my boimy się uciekinierów z objętych wojnami krajów Bliskiego Wschodu, za granicą mogą się obawiać istot potencjalnie zarażonych wirusem fundamentalizmu katolickiego, grasującego i bardzo rozpowszechnionego między Odrą a Bugiem. Tymczasem w przypadku niechęci Europy do przyjmowania Polaczątek populacja obywateli (przyjmując za punkt wyjścia obecną liczbę kobiet w wieku rozrodczym) w mgnieniu oka zrówna się z chińską i indyjską razem wziętymi. Można być pewnym, że w takiej sytuacji kraje Wspólnoty Europejskiej zaczną naciskać na zliberalizowanie w Rzeczypospolitej prawa aborcyjnego, czyli w najbezczelniejszy sposób będą się mieszać w nasze wewnętrzne sprawy, usiłując rzucić nas na kolana wbrew temu, że dopiero przed dwoma laty osiągnęliśmy postawę Homo erectus. Obawiać się należy, że w tym prestiżowym konflikcie cofną nam wsparcie nawet Słowacy i Węgrzy, co oddali w niepamięć nasze podniosłe projekty wielomórz.

Tak oto minister Radziwiłł pod pretekstem „zabawnego spotu” uderza w samo sedno polityki narodowej. Z całą głęboką perfidią, gdyż zlekceważenie jego wezwania, w końcu minister to rząd, byłoby sprzeciwianiem się władzy i sytuowaniem po stronie totalnej opozycji, Tuska, parasolek, ulicy i lewactwa, innymi słowy – przekreślaniem idei dobrej zmiany. Dodajmy na koniec, że tak jak farmerzy australijscy, brodząc w królikach, nie mogli dobrnąć do swoich sideł, tak i armii Macierewicza chcącej uderzyć na Putina uniemożliwią koncentrację zwały niemowląt odrzuconych przez Europę. Biada Rzeczypospolitej. Biada!(Ludwik Stomma-Przeglad )
Headres... Co z tego ze wiecej studentow medycyny skoro nie zwiekszyla sie ilosc miejsc na specjalizacje? Wiecej osob wyjedzie,proste.
Headres... Ale pisowscy trolle sa zalosni, hejtuja prowadzacego dyskusje a jak ktos z opozycji przyjdzie to wtedy dobrze jak prowadzacy zadaje niewygodne pytania?;) zero obiektywizmu,ale coz,taki byl nakaz i tak pisza
podlasi... Przydałaby się debata o stanie zdrowia psychicznego Stefana Niesiołowskiego - odbija mu coraz bardziej.
marekfr... A córunia lewaczki kopaczówny wyjechała na staż
Jarek W... prowadzacy jest zalosny :) do Mazurka to mu daleko
Damian ... Ty zdrajco...rece precz od naszych dzieci. Za przymus szczepień powroz
twojala... fajnie to sobie cwaniaczki wymyślili 6% pkb dla dobra pacjentów, tylko słabo już to wygląda jak krzyczycie o podwyżki , Polska wykształciła was za darmo a słyszę tylko kasa kasa kasa, chętnie krawcowa czy murarz zamienią się z wami na pensję, kogo się nie spytać to nie zna biednego lekarza zdążycie jeszcze nachapać się tych kopert, jeżeli faktycznie chcecie dobra pacjentów to zrezygnujcie z podwyżek które i tak dostaniecie jako nieliczni w tym roku :P , a na straszenie że wyjedziecie jest sposób płatne studia jak na zachodzie, Panie ministrze popieram reformę szkolnictwa, straszcie dalej to będziecie bulić :P
Janusz ... jak tym kurwom rezydentom zle to do niemiec do norwegii niech ta kurwa arlukowicz i kopacz im da oni nakradli miliony
richard... ALE TEN TOTALNY BANDYCI Z PO ARUKOWICZ; SMIEC Z ULICY JAK NARKOMAN WYGLADA;KOPACZ I KAMYSZ BUTUJA MLODYCH LEKARZY;RZAD MA PIENIADZE; TO TERAZ MACIE SZASE IM JE WYCIAGNOC JE!!!ALE JAK BANDYCI BYLI PRZY RZADZIE PO;PSL NIC IM NIE DALI;BYLO CICHO;ALE TOTALNA BANDA TYLKO WALCZY ULICA I ZAGRANICA!!!
Adam No... Dziennikarz agresywny.
wojtasw... Radziwił to kurwa, szczepi ludzi jak zwierzęta, kasa od bigfatmy się zgadza. Skurwysyn powinien być lżony i opluwany na każdym kroku.
wojtasw... Jak mało zarabiają to niech idą do pracy gdzie zarobią więcej. Nigdy nie rozumiałem strajkujących, jak mi nie odpowiadało zmieniałem pracę.
Artek R... Ja moge tych lekarzy przyjac do pracy. 4 tys za 12h dziennie na budowie.
sligoma... minister koryta+ jak każdy inny pisiak. mówi o niczym, reszta go nie interesuje. cham i prostak
84Nietz... Radziwiłł do dymisji. My chcemy Krzysztofa Bukiela!!!
snp213... "Niech jadą" - Posłanka PiS Józefa Hrynkiewicz odnosnie lekarzy rezydentow rozwazajacych wyjazd z Polski.
Dobra zmiana :D
Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/channel/UCkC9YgH_FlqOhOIoTDFt4CA