Jedź bezpiecznie HD TVP ciekawostki

Jedź bezpiecznie HD TVP ciekawostki

Historia kanału Jedź bezpiecznie HD TVP zaczyna się w dniu 2014-08-27 16:39:05.
Kanał od czasu założenia nagrał już, 245 filmów przez okres działania kanału
filmy zostały wyświetlone 9285999 razy.
Aktualnie kanał śledzi ponad 25764 użytkowników.

Jedź bezpiecznie odc. 667 przejście dla pieszych z azylem


Reguły na przejściu dla pieszych z azylem na podstawie spornej sytuacji nagranej przez widza. Również o pogromie pieszych w Krakowie w dniu 10 października 2017.Jedź bezpiecznie przejście pieszych azylem

Najlepsze komentarze:

Janusz ... 6:35 Owszem, facet wyprzedza stojący przed przejściem dla pieszych samochód, ale przechodząca jeszcze nawet nie doszła do wysepki rozdzielającej pasy ruchu, a kierowca miał doskonałe pole widzenia. Piesza do jezdni miała jakieś 8 metrów! Bus na lewym pasie zatrzymał się ewidentnie przedwcześnie.
Seweryn... A czy pan z okolicy minuty 7 nie powinien jeszcze dostać mandatu za wyprzedzanie prawym pasem w terenie zabudowanym??
Albert ... 9:19 brak pokory w zyciu i niska socjalizacja, takim z wnkioskiem do sadu o nalozenie mandatu powinien byc zlozony wniosek o pozbawienie prawa jazdy.
Tacy kierowcy zagrazaja zyciu i zdrowiu ludzkiemu.
Rafa? M... Ten pieszy z przejściem wysepką zawsze może być "chory" i przez to jest w sytuacji bardziej uprzywilowanej.
D... No brawo choć nie zgadzam się z wieloma pana objaśnieniami to jak to mówię nie chętnie ale przyznaję panu rację Ten ostatni zatrzymany kierowca chyba nie zapłacił mandatu jeśli jechał tym srebrnym , to nie powinien się martwić rowerzysta to uczestnik ruchu a nie pojazd .
Patryk ... 9:02 idiota z niego XD nieznajomość przepisów zawsze boli ?
Bart Z... co za bzdura panie prowadzacy - sytuacja z lublina. SAM POWIEDZIALES ze pieszy ma azyl i rozlozyc na raty. kierowca ma PRAWO ZAKLADAC ZE LUDZIE BEDACY W RUCHU MIEJSKIM - w jakiejkolwiek formie, znaja i przestrzegaja przepisy. Czyli wg ciebie wina kierowcy - jak to okresliles. DOBRZE, ZGADZAM SIE. Teraz sytuacja kiedy masz zielone na skrzyzowaniu, ktos ci wjezdza na czerwonym i w niego jebles. Rozumiem ze TWOJA WINA bo powinines zachowac szcezgolna ostroznosc, zwolnic na zielonym swietle i jeszcze bardziej spotegowac ruch na drogach.
Wasile ... Nie zgodzę się co do obowiązku przepuszczania pieszych którzy czekają aby wejść na przejście dla pieszych, jestem zarówno pieszym jak i kierowcą i nigdy nie czułem potrzeby aby już w tym momencie jak zbliżam się do przejścia musiał przebiegać komuś przed maską bo zbawi mnie 30sec oczekiwania. Apeluje do ludzi którzy taki przepis by popierali:
Aby poruszać się pieszo po drodze nie wymagane jest prawo jazdy ani wyobraźnia odnośnie tego co może się stać, nakładając taki przepis zdejmiecie z Karny I Sebixów obowiązek uczenia swoich dzieci że przed przejściem trzeba się rozejrzeć. Powodujecie że ludzie bezmyślnie będą wchodzić na przejścia bo będą myśleli że w momencie naciśnięcia hamulca auto się zatrzyma, zwyczajnie zakładacie jak by wszyscy piesi mieli prawo jazdy a tylko wtedy wasza idea miała by prawo bytu. Sam zanim dostałem prawo jazdy zostałem potrącony przez swoją nieuwagę i teraz kiedy prawo jazdy posiadam, dopiero zrozumiałem swoją winę, w przypadku gdyby wasz przepis był w użyciu ukarany został by kierowca i uważam że został by ukarany niesłusznie.
Jan?sik... Na azylu są dwa (żółte) pasy antypoślizgowe a nie kontynuacja "zebry".
BeeresL... Koleś w bluzie z kapturem z końca filmu miażdży wszystko. Mam nadzieję, że sąd mu zabierze prawko, bo gościu nie ogarnia w ogólw co się dzieje xD i tacy ludzie jeżdżą po drogach to jest masakra jakaś.
dj Tawi... Oczywiście jest to karygodne . Tylko czemu grafitowy Opel Insignia, nr rej. KR 887GK , srebrny Opel Insignia, nr rej. KWI 01TX
Gwałtownie hamują przed przejściami dla pieszych aby ci na drugim pasie ich wyprzedzili. NADMIENIAM ZE TE AUTA TO RADIOWOZY POLICYJNE ! I to nie jednorazowo byłem świadkiem takich sytuacji, widzac te rejestracje odrazu wiem co bedzie grane.
Arturo ... A może by tak w Polsce wprowadzić takie napisy jak w Wielkiej Brytanii: https://www.google.pl/maps/@51.5424824,-0.0763142,3a,60y,88.33h,57.98t/data=!3m6!1e1!3m4!1sFfHp3KQ_gxJqVzkmb9jfNA!2e0!7i13312!8i6656 Oczywiście u nas by było w prawo :-)
Damian... 2000 zamiast 200 zł za taki manewr i gwarantuję, szybko się nauczą.
Lukasz3... Ile metrów oznacza "przed przejściem dla pieszych" ? Dla mnie oznacza to wtedy kiedy zaczyna się ciągła przed przejściem lub ok 50 m.
darek w... Ten ostatni typowy głupi sebix
Próg w... Nie prościej tam światła zrobić? XDDD
gameove... 9:23 ała takiego facepalma zrobiłem że aż mnie zabolała ręka i czoło.
Lycras... Po pierwsze:
Dz.U. 1997 Nr 98 poz. 602
Art.13
8. Jeżeli przejście dla pieszych wyznaczone jest na drodze dwujezdniowej, przejście na każdej jezdni uważa się za przejście odrębne. Przepis ten stosuje się odpowiednio do przejścia dla pieszych w miejscu, w którym ruch pojazdów jest rozdzielony wysepką lub za pomocą innych urządzeń na jezdni.
Art.14. Zabrania się:
1)wchodzenia na jezdnię:
a)bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych,
b)spoza pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność drogi;
2)przechodzenia przez jezdnię w miejscu o ograniczonej widoczności drogi;
3)zwalniania kroku lub zatrzymywania się bez uzasadnionej potrzeby podczas przechodzenia przez jezdnię lub torowisko;
4)przebiegania przez jezdnię;
5)chodzenia po torowisku;
6)wchodzenia na torowisko, gdy zapory lub półzapory są opuszczone lub opuszczanie ich rozpoczęto;
7)przechodzenia przez jezdnię w miejscu, w którym urządzenie zabezpieczające lub przeszkoda oddzielają drogę dla pieszych albo chodnik od jezdni, bez względu na to, po której stronie jezdni one się znajdują.
Po drugie:
Dz.U. 1997 Nr 98 poz. 602
Art.26.
1. Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu.
2.Kierujący pojazdem, który skręca w drogę poprzeczną, jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa pieszemu przechodzącemu na skrzyżowaniu przez jezdnię drogi, na którą wjeżdża.
3.Kierującemu pojazdem zabrania się:
1) wyprzedzania pojazdu na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim, z wyjątkiem przejścia, na którym ruch jest kierowany;
2)omijania pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu;
3)jazdy wzdłuż po chodniku lub przejściu dla pieszych.
NIEZNAJOMOŚĆ OBOWIĄZUJĄCEGO PRAWA NIE ZWALNIA OD JEGO PRZESTRZEGANIA!!!
MrPierd... Problem? Bezpieczeństwo na drodze.
Rozwiązanie? Lepsza edukacja.
Edukacja się zmienia, śledzę "origramy nauczania" i jak dla mnie wszystko jest OK.
Edukacja odpada, zostają kary.
Lecą mandaty, a na drogach jak było, tak jest...
To może wyższe mandaty? Ale jak to, przecież to wyciąganie pieniędzy...
Więc jak to jest, że ludzie przez całe życie potrafią nie dostać mandatu, a inni tracą prawko i potem jeszcze bez tego prawka są zatrzymywani?
Polak po dobroci się nie nauczy. Musi go to ZABOLEĆ!
Multiki... hehehe lubie jak w programie wystepują policjanci i nakladają te wysokie mandaty ;D A w ogole jak np. 500 lub 700 zł komus dowalą to normalnie az sie człowiekowi humor poprawia :)
Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/channel/UCDCSeaWgTrFMhoAydNTEnqA