Q&A: BADANIA KRWI, STUDNIÓWKA, SPOSOBY NA STRES


Badania krwi, które wykonuję: morfologia ferrytyna homocysteina i/lub witamina B12 profil lipidowy (cholesterol całkowity, hdl, ldl, trójglicerydy) CRP witamina D 25(OH)D TSH, FT3, FT4 Hemoglobina glikowana HbA1c insulina na czczo ALT (aminotransferaza alaninowa) Badania, których nie warto robić: żelazo, magnez, wapń POLECAM OBEJRZEĆ: *WEGANIZM: *MINIMALIZM jak to się zaczęło: *MOTYWACJA: *KOSMETYKI WEGAŃSKIE *POKOCHAJ SIEBIE: Q&A: BADANIA KRWI, STUDNIÓWKA, SPOSOBY STRES

Najlepsze komentarze:

Sylwia ... Ja jestem tegoroczną maturzystką i nigdy nie chciałam iść na studniówkę i nie poszłam i w ogóle tego nie żałuję,bo wiem, że nie byłabym zadowolona z tej imprezy
Aliche... Marzę o przespaniu całej nocy bez pobudek. Odkąd mam córeczkę, już ponad dwa lata, nie udało mi się to. Zgadzam się Maju co do tego, że sen to regeneracja i dłuższy niedobór prowadzi do obniżenia nastroju. Uściski
Lady Bu... Też nie poszłam na studniówkę i też nie żałuję :)
MeggGuc... Czemu tych badań nie warto robić? :)
Marlena... Moje wyniki krwi już od wczesnego dzieciństwa nie były dobre. Nawet moja mama będąc w ciąży ze mną nie mogła jeść mięsa bo było jej nie dobrze, mówi że przez to byłam nie dożywiona i podduszona jak się urodziłam (ostatnie jest akurat prawdą). Odkąd przeszłam na weganizm (tzn. od 1,5 roku) moja rodzina jeszcze bardziej niż w tedy kiedy jadłam (chociaż nie dużo, ale jadłam mięso i inne produkty odzwierzęce) żebym je jednak jadła. Niedawno poszłam na gastroskopie skierowaną przez gastro-endokrynologa co miało być dalszym diagnozowaniem w kierunku celiakii (podejrzenie z jeszcze innych powodów). Na badaniu oznaczającym przeciwciała nic nie wyszło chociaż jak powiedziała p. doktor skierowuje mnie na nie tylko dlatego, że jestem taka miła. Teraz czekam na wyniki analizy wycinka z dwunastnicy. Nie wchłanialność jelit może wynikać z różnych przyczyn i chociaż badanie było nie przyjemne, to nie żałuję, tego, że się zgodziłam bo gdybym nie przeszła na weganizm to nigdy do niego by nie doszło a ja i tak miałabym złe wyniki krwi prawdopodobnie do końca życia. Tka właśnie jest z tymi zespołami złego wchłaniania. Nie chcę się poddawać nie tylko ze względu na moje zdrowie, ale właśnie dla tego, że chcę pokazać że weganizm ma sens i robię to również dla dobra innych istot. Pozdrawiam serdecznie Pani Maju :)
Aga... Też jestem rannym ptaszkiem. Nie wyobrażam sobie siedzieć po nocach i potem spać do południa :)
A co do badań to oczywiście bardzo ważna kwestia, zwłaszcza na weganiźmie. Samopoczucie to żaden wskaźnik, bo ja cały czas czuje się świetnie, a robiąc badania miesiąc temu okazało się, że mam ferrytynę dużo poniżej normy :/ zdziwiło mnie to, zwłaszcza że staram się odżywiać bardzo zdrowo. Dlatego nie wolno bać się badań ani suplementów :)
anna- r... Haha, mnie też nie ma w ogóle na mojej taśmie ze studniówki ;)
nesticz... Wreszcie moje pytanie o studniówkę! W tym roku szkolnym mam właśnie studniówkę i postanowiłam na nią nie iść, co oczywiście według innych oznacza zerwanie z tradycją i jest nie do przyjęcia. No cóż, mentalność mentalnością, ale to ja mam się dobrze czuć ze swoimi wyborami!
Aleksan... Też nie poszłam na studniówkę mimo, że ludzie patrzyli na mnie jak na dziwadło. No bo jak to tak?! Przecież studniówka tylko raz w życiu :) Nigdy nie żałowałam swojej decyzji :)
RatedTh... Maju napisz proszę czy wybierasz jakiś "lepszy moment w życiu" na te badania krwi (bo od tego też zależy na pewno wynik). Czy idziesz obojętnie w jakim okresie ?
Somethi... ja bym jak najbardziej chętnie zobaczyła film o mitach związanych z weganizmem. nie wszystko musi być poważne :D a czasem takie teorie słyszę, że nie wiem czy śmiać się czy płakać. najgorszy min to chyba to, że nic nie trzeba suplementować. i ludzie tak żywią swoje dzieci...
Ania z ... Zgadzam się co do badań, warto je robić chociaż raz w roku. Chociaż jestem na diecie standardowej, właśnie w trakcie takich badań okazało się, się że jakaś jedna jednostka dzieli mnie od dolnej granicy normy b12. Musiałam innych wyprowadzić z błędu, bo dużo osób myśli, że tylko weganie mają niedobory. Wręcz przeciwnie! ;)
yuzu te... Maju, korzystasz ze sklepów typu no-waste? :) Wiem, że w Warszawie jest "Nagie z natury", ale może znasz jeszcze jakieś?
omo1287... Polecisz miejsce w Warszawie, gdzie robisz badania? Bo lekarze mi nigdy nie chcą dać skierowania, bo przecież jestem młoda, szczupła i nic specjalnego mi nie dolega ?
paulade... Nie idę na studniówkę i nie żałuję :)
Domi Ka... Widzę,że prowadzisz zdrowy tryb życia, podzielisz się może swoją opinią na temat past do zębów? Zdradzisz jakiej pasty używasz ?
Magdale... Rozumiem niechęć do imprez, ja podobnie nie znoszę wesel... ☺
Magda M... Ja nie bylam na studniowce i nie żałuję:)
Nessie... Czy lekarz bez problemu wypisuje Ci skierowania na powyższe badania ?Ja niestety zaczynam wątpić w ludzi, ponieważ od jakieś czasu zmagam się z pewnymi dolegliwościami i musiałam aż "wymusić" skierowanie na zwykłą morfologię czy też USG, gdyż lekarz stwierdził, że nie widzi podstaw a moje dolegliwości będą mi towarzyszyć do końca życia. Odpłatnie wykonałam badania ( jak się okazało była to słuszna decyzja). Kolejny przypadek w mojej rodzinie pokazujący postawę lekarzy i podejścia do naszego zdrowia- po poproszeniu skierowania na prześwietlenie klatki piersiowej po przebytym zapaleniu płuc lekarz powiedział, że "nie zarobiliśmy jeszcze na panu, żeby dać skierowanie na to badanie"
(byli to dwaj różni lekarze). Jak widać przeprowadzanie kontrolnych badań pod opieką takich "lekarzy ignorantów" jest chyba niemożliwe.
plantba... Ja na studniówce nie byłam i jestem zadowolona z mojej decyzji ;) Na początku nie byłam pewna czy to dobry pomysł aby ją opuścić, bo myślałam że przecież skoro to taka tradycja to muszę iść, ale ostatecznie cieszę się że nie zrobiłam niczego tego na przekór sobie ;)
Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/channel/UC7Cvj6tvte_t4fnvb_oqR7A


MayaTheBee ciekawostki

MayaTheBee ciekawostki

Historia kanału MayaTheBee zaczyna się w dniu 2011-11-14 22:53:40.
Kanał od czasu założenia nagrał już, 0 filmów przez okres działania kanału
filmy zostały wyświetlone 0 razy.
Aktualnie kanał śledzi ponad 0 użytkowników.