Jakim ja jestem Polakiem? ZERO IBU]


Tomasz Kopyra () w serii [ZERO IBU] o patriotyzmie, Polsce i Polakach.

Najlepsze komentarze:

Robert ... No! Kurdowie i Nepalczycy też chętnie pogadają o swoich kraftach. Nie?! Hmm.. ciekawe czemu. Może nie czują takiego związku ze swoimi "kolegami" jak Ty? Jak myślisz? Co im przeszkadza? Przecież kraje narodowe to przeżytek :)
Emil Ko... Ja już łapki w górę nie dam, nie można po paru piwach "pieprzyć "o polityce czytając obowiązkowe lektury.
?ukasz ... Panie Tomku, Pana wywody o piwie chętnie posłucham,a ale jak zaczyna Pan wchodzić na grunt historii to zęby bolą.
yanekc... A to lewak nie może być patriotą?
jaronym... Strasznie Pan pomieszał w tych stosunkach społecznych. W XIV wieku ciężko mówić o szlachcie i pańszczyźnie
Sebabex... Wieloletnia germanizacja zrobiła swoje...niestety
Micha?... Patriotyzm nie Polega Tomek na tym ze Ci lepiej browara wypic z Niemcem jak Polakiem, prostaku. Pyzo weź sie za robotę a nie browary łoisz.
The Koz... A'propos "Grabarza" wczoraj byłem na koncercie w Palladium z okazji 30 PP, było super, a Dezerter za tydzień. P.S. Narodowiec to nie znaczy patriota, a puenta powinna być mottem.
Micha?... Panie Tomku Kopyra, najpierw przeczytaj czym ten patriotyzm jest. Patriotyzm to gotowość obrony własnego kraju a tym samym dobytku , poco to wywody ze Ci się czasem z Niemcem lepiej gada jak z Polakiem ?
Keicam... Jesteś w tym filmie raczej typowo zgorzkniały ale i pogardliwy. Ogólnie popieram Twój tok myślenia, jednak jest kilka rzeczy, z którymi trudno się zgodzić.

Jeśli chodzi o temat globalnej wioski, to normalne, że znajdziesz więcej ludzi o podobnych zainteresowaniach i miłośników dobrego piwa na zachodzie niż w Polsce, każdy wie, że Polska jest nieco w tyle jeśli chodzi o popularyzację kultury picia piwa. Poza tym, u nas powoli rośnie świadomość o "dobrym piwie", przecież sam się do tego przyczyniasz i to jest chyba jednym z celów Twojego kanału.
Co do państw narodowych, na pewno jeszcze długo będą istnieć, projekty takie jak Unia Europejska są skazane na nie powodzenie, w historii już kilka podobnych było. Globalna wioska nie jest niczym innym jak dominacją jednej kultury nad innymi, i to nie jest nic dobrego, myślę, że kraje takie jak Polska będą się sprawnie jej opierać bo jesteśmy sporym narodem, i jeżeli ograniczymy w końcu ilość zagranicznych mediów na naszym rynku. Niepodległość to także niepodległość myśli, póki co, co chwile ktoś nam mówi jak mamy żyć. Czy chciałbyś, jakby sąsiad wtrącał się w Twoje sprawy małżeńskie, mówił z kim masz się spotykać, na co masz wydawać pieniądze i co masz robić? Tak to póki co w Polsce wygląda.

Myślę, że mało kto twierdzi, że patriotyzm oznacza, że Polska jest krajem bez wad i że to najlepszy kraj na świecie i Polacy to najlepszy naród na świecie, patriotyzm oznacza tyle, że kocham ten kraj za to co mi dał, za tradycje, za historię, za rodzinę, za miejsce do życia, za dach nad głową, i uważam, że 95% Polaków myśli podobnie.
Zgadzam się, że nie jesteśmy może "najbardziej umęczonym" czy "najbardziej wyjątkowym" narodem, ale na pewno można mówić, że jesteśmy po prostu narodem z wyjątkową historią, a nasz kraj przeżył bardzo dużo. Fakty są takie, że Polska ma wyjątkowo wyboistą historię, a w samej IIWŚ straciliśmy procentowo najwięcej ludności i najwięcej inteligencji ze wszystkich krajów na świecie.

Co do Marszu Niepodległości, to, że był na nim dosłownie procent rasistów, nie musi od razu oznaczać, że reszta, jak to mówisz, legitymizuje te ich poglądy, absolutnie się z tym nie zgodzę, oni mieli po prostu prawo tam być, no i się tam znaleźli, bo to jedno z niewielu takich wydarzeń gdzie mogliby być zauważeni, no i jak widać, im się to udało. Myślę, że większość ludzi, która była na marszu jest przeciwna takim zachowaniom, jest mnóstwo reportaży z samego marszu, nawet ludzi zagranicznych, którzy pokazują obraz zgoła odmienny od tego jak ten marsz został ukazany w "niepolskich" (to jest jednak w tym przypadku ważne) mediach głównego nurtu.

Tomek, dobrze, że myślisz pozytywistycznie, trzeba myśleć pozytywnie, ja od siebie polecam bardziej zająć się swoimi i Polskimi sprawami, mniej tym co paplają w mediach, bo tylko nam niepotrzebnie mącą w głowie i psują krew.
lumplaw... Prędzej bym się śmierci spodziewał, niż Mr. Kopyra w stroju nawiązującym do bitwy pod Steenkerke.
Wojciec... Dla mnie patriotyzm przejawia się np. płaceniem podatków, dbaniem o czystość, dbaniem o siebie swój rozwój, nie jeżdżeniem na gapę, itp.
radek b... jestesmy normalni jestesmy nieprzemakalni
irek du... Podobno "infantylni patrioci" akcyzę Ci mają zmniejszyć o połowę, też źle?
Hato199... No nie. Porównując chłopów do niewolników Tomku, kurwa! Taki chłop miał się lepiej, niż my obecnie, i mógł sobie pójść jeśli mu się nie podobało. Chłop w średniowieczu miał dzień wolności podatkowej w okolicach lutego, a my mamy jakoś w lato. Czyli kto miał lepiej? A i taki chłop jak pracował to Pan mu dawał budulec na chałupę, woził go do lekarza jak był chory itd. Więc niewolnikiem to to on nie był z pewnością.

I Tomku mylisz 2 pojęcia. Patriotyzm to nic innego jak kochanie swoich rodziców, bo są twoimi rodzicami. A przekonanie, że twoi rodzice są najlepsi na świecie to już faszyzm, czyli przeświadczenie, że mój naród jest lepszy od innych.

A i w średniowieczu istniał patriotyzm, tylko jeszcze go tak nie nazywano i nie tak się objawiał jak obecnie. Obecnie każdy wie czym jest państwo, naród i z tym kojarzymy patriotyzm. A kiedyś, co taki chłop na wsi polskiej mógł wiedzieć? No coś tam proboszcz czasami z ambony przeczytał, że coś od króla. Ale kim jest ten król, żem nigdy nie widział go przecie. Takie było wtedy myślenie. Patriotyzm był bardziej lokalny, nie mówiło się "Jestem Polakiem", a np. "Jestem Gnieźnianinem". Ten patriotyzm narodowy jako taki nie funkcjonował, choć pod skórą czuliśmy, który to "swój". Choć wtedy swój też było bardziej rozmyte, bo np. jak Czech przyjechał do wsi i się osiedlił, pomieszkał trochę to też był swój. Wtedy byliśmy bardziej otwarci na imigrantów wszelkich, a i oni się chętnie asymilowali z nami.
Wojciec... Co do zasady - tak; wtedy nie myślano w kategoriach narodowych po dzisiejszemu, król zaś panował nad ziemiami ( łęczycką sandomierską, krakowską itd. byłeś jego poddanym lojalnie albo banicja, loch itd. ; z czym się natomiast nie zgodzę i należy tu wprowadzić dopowiedzenie: chłopi NIE byli niewolnikami. Z czasem z chłopa zrobiono zwierzaka: stało się to w wieku XVII. Ale do XV czy wczesniej chłopi byli wolnymi kmieciami, którym dawano ziemię do uprawy i nikt nie kopał ich po d... . Poważnie.
Robert ... Spojrzał bym raczej jak mówią o nas na zachodzie ,dla nich jesteśmy murzynami i rynkiem zbytu nie obnirzałbym tak dokonań Polaków historia od kilkuset lat mniej więcej jest podobna tylko Polacy nie chcą wyciągać wniosków a Targowica widać powróciła jak to ostatnio jest, pieniądz korporacji rządzi
Remigiu... Kopyr, Twoja dyżurna marynarka? Tę samą miałeś w "telewizorze" :D
dawid p... Za cytat z Dezertera masz suba ;-)
Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=W5YzFGc0bLQ


Browar Kopyra ciekawostki

Browar Kopyra ciekawostki

Historia kanału Browar Kopyra zaczyna się w dniu 2009-10-16 23:21:45.
Kanał od czasu założenia nagrał już, 2875 filmów przez okres działania kanału
filmy zostały wyświetlone 51779748 razy.
Aktualnie kanał śledzi ponad 125000 użytkowników.