★ Q&A ★ zdrowie psychiczne i wizja przyszłości | cz. 4 i ostatnia Karolina Chmielowiec


Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=gSU6RTjCEjMNajlepsze komentarze:

Iskra T... Mi się wydaje, żę w PL nie mówi się o chorobach psychicznych/ duszy dużo ( tak jak kiedyś w USA na temat Hiv& Aids) i stąd nasza niewidza plus brak empatii. Mam wrażenie że to wynika z naszych pokoleń : MAMY BYĆ SILNI I JUŻ! Mamy dużo niepotrzebnych przedmiotów szkołach. a powinno być mnóstwo ważnych, uczących np.na temat radzenia sobie w życiu, kontaktach ludzkich, nie wytykaniu palcami gdy ktoś cierpi np. tak jak wspomniałaś na depresję. Cały system edukacji powinien zostać zmieniony. Na cholerę było mi Oświecenie czy 20-lecie międzywojenne!? Z kim ja teraz o tym pogadam? Kogo to interesuje, co ja z tego pamiętam??! Na języku polskim powinni uczyć pisania różnych pism np. skargi, zażalenia, oświadczenia, CV itp... Powinne być lekcje prowadzone ciekawie a nie tak że spać się chce!!! Materiał powinien być przydatny na resztę życia, a nie tylko do wkucia i usunięcia z pamięci. Jedyne lektury jakie pamietam i polubiłam to "Dzieje Tristiana i Izoldy", " Pan Wołodyjowski" i "Mistrz i Małgorzata".
Kinga... Strasznie dziwne pojęcie o końcu świata. Dolujacr
Kinga... Straszny poglad na koniec świata.. takie trochę polujace podejscie
Alicja ... Jednej lektury bym nie likwidowała z listy: "Chłopcy z placu boju" pierwsza moja całkowicie przeczytana książka (lektura z podstawówki). Co do reszty się zgodzę, sama pamiętam jak miałam przeczytać "Potop" to jedną stronę 20 minut czytałam i nic a nic nie pamiętałam co tak właściwie przeczytałam :P. Ciekawą masz wizję przyszłości przypomina mi to taki tekst, chyba przysłowie indiańskie "Dopiero gdy zostanie ścięte ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zatruta, a ostatnia ryba złapana, człowiek odkryje, że nie naje się pieniędzmi"
Zuzia S... Czy gdybyś przedłużyła pobyt jako Au Pair w USA zmieniłabyś rodzinkę ? I chciałbyś być w innym stanie Au Pair
Emilia ... Ja przeczytałam 99% lektur od podstawówki do liceum, większość mi się podobała. Lalkę uwielbiam natomiast wyrzucilabym ze spisu lektur Potop (nuuuda) i Jądro ciemnosci (nic nie zrozumiałam)☺
Suzane ... Czemu myślisz, że jesteśmy ostatnim pokoleniem?
Dziewic... Tak pro po tego czy YT stanie się kiedyś płatny, to moim zdaniem jest duża szansa, już teraz istnieje dział na yt gdzie są płatne filmy(jest ich na razie mało ale wciąż)
Alla Al... W przyszłośći wszystko będzie zarąbiście
Alla Al... Wyraźnie mówisz. Uczę się polskiego z twoich filmików
Alla Al... Хорошо говоришь на польском!
irysowa... ja też dziękuję Marceli za pytania, bo były super. nawet nie wiem kiedy ten filmik zleciał, miałam wrażenie, że to pewnie dopiero połowa. mamy bardzo podobne zdanie na wiele tematów, a jeśli chodzi o ślub to dosłownie myślimy identycznie, tak też opisałabym swój idealny ślub. idę obejrzeć jeszcze ten film o którym wspomniałaś o zachowaniach ludzi, które Cię denerwują. coś czuję, że pewnie będzie podobnie jak u mnie :)
stanis?... Super filmik :) W 100% zgadzam się z Tobą odnośnie tych książek , ponieważ teraz muszę czytać ,,Balladynę" i szczerze mówiąc przeczytałam pierwszy akt i umarłam z nudów :(
Oliwia ... obejrzałam tę ostatnią część Q&A i smutno mi, że już więcej nie będzie :( Mogłabym oglądać na Twoim kanale tylko takie filmiki, uwielbiam Twoje podejście do życia i to z jaką inteligencją i dojrzałością się wypowiadasz!
Elena... Od pewnego czasu śledzę Twój kanał na bieżąco- bardzo przyjemnie się Ciebie słucha. :)
Jednak akurat co do lektur szkolnych, to nie potrafię się z Tobą zgodzić. Ja zdawałam maturę dwa lata temu i od momentu zakończenia edukacji żałuję, że nie miałam okazji podczas nauki poznać więcej lektur. Bo teraz samemu jest już trudno to nadrobić, kto z własnej woli zabiera się za ambitne, bardzo wymagające lektury? I w tym właśnie jest moim zdaniem rola szkoły, która daje nam możliwość poznania tego kanonu, książek po które sami byśmy nigdy byśmy nie sięgnęli. A które przecież stanowią podstawową bazę naszej kultury, historii, są tematem uniwersalnych, łączącym w jakiś sposób ludzi.
Przypuszczam, że myślisz w ten sposób, że uczniowie zniechęcą się do czytania czegokolwiek przez trudny język, czy nieciekawy temat niektórych lektur. I to zapewne prawda, dlatego uważam, że poza omawianiem lektur obowiązkowych, nauczyciel powinien zachęcać uczniów do czytania, może zamiast odpowiedzi ustnej dwa razy w tygodniu wybrany uczeń zaprezentowałby ostatnio przeczytaną książkę przed klasą przez 10 minut? I świetne ćwiczenie przed maturą ustną, i zachęcenie innych do czytania, kontakt klasy z współczesną literaturą.
Ja też nie przeczytałam wszystkich lektur, "Jądro ciemności", czy "Dżuma" dotąd nie rozumiem ich sensu, ale wiem przynajmniej, że takie książki istnieją. Z kolei inne lektury stały się moimi ulubionymi książkami. Co do "Złodziejki Książek" to całkowicie się zgadzam, cudowna książka i jak najbardziej warta przeczytania, chociaż wymagająca emocjonalnie, ciężko byłoby ustalić odpowiednią klasę do jej czytania, dla niektórych byłoby za późno, dla innych za wcześnie. Harrego też kocham :) Z tego co kojarzę, to nauczyciel może omawiać go z uczniami.
Rozpisałam się trochę, ale po prostu to jest temat, który ostatnio się przewija i właśnie nie rozumiem tego sposobu myślenia, że lektury, to powinny być książki, które lubimy i które są przyjemne. Według mnie na lekcjach lepiej poznać te trudne, ambitne, klasyki literatury, a dla własnej przyjemności czytać inne książki. :)
19Marsh... Właśnie sobie uświadomiłem że nie jestem jedyną osobą, która ma problemy w głowie, ale o tym się nie mówi i tak naprawdę myślałem że jestem sam. Na wsparcie rodziców w tej kwestii nie mogę liczyć :/
PIT NIP... kto pragnie ukojenia niech przeczyta o korzeniu problemu _______ Google : " Jedyny lek na depresję i ochrona przed nią "

'
Justyna... Świetne Q&A!! W wolnej chwili zapraszam do siebie dopiero zaczynam i potrzebuję wsparcia ;))
Bez naz... Jesteś bardzo ładna i inteligentna ??
Adu ins... Dekadentyzm nie był epoką literacka :)
Karolina Chmielowiec ciekawostki

Karolina Chmielowiec ciekawostki

Historia kanału Karolina Chmielowiec zaczyna się w dniu 2014-05-30 20:33:11.
Kanał od czasu założenia nagrał już, 215 filmów przez okres działania kanału
filmy zostały wyświetlone 2580983 razy.
Aktualnie kanał śledzi ponad 21600 użytkowników.