El Greco: jeden obraz, trzy historie | Architecture is a good idea/offtopic Radosław Gajda & Natalia Szcześniak


Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=4DssY3yQKqUNajlepsze komentarze:

Teresa ... Fantastyczny materiał, bardzo dobrze zrealizowany :) Dziękuję za świetny materiał!
Katarzy... Trafiłam tutaj za sprawą Arleny Witt- nie żałuję!
Ps. Super kanał ?
Dominik... Świetny Materiał :-D jak zawsze. Super oby takich materiałów było więcej. A " konik sobie patataja" to najzabawniejszy tekst :-D.
Zwiedza... Film - jak zwykle - genialny.
Fitzcar... Uwielbiam ten kanał!! Jest Pan najlepszym przewodnikiem po architekturze i malarstwie :D Mam nadzieję, że kiedyś pojawi się jakiś humorystyczny odcinek o Arcimbaldzie
Wirtual... Czy interpretacja i historia dzieł sztuki jest wykładana na architekturze i stąd tak duża wiedza, czy też to zainteresowania?
eedigre... Mój chłopak przybiegł z kuchni do pokoju, mówiąc "Słyszę Gajde... Idę!"
Karolin... Cudowne robi Pan odcinki <3 Uwielbiam Pana oglądać
justyna... Wow - dziękuję. El Greco zawsze był mi daleki ze względu właśnie na ten niepokój, przez co nie miałam szansy poznać historii. Teraz już rozumiem jego znaczenie w Sztuce.
Lingwis... Sądzę, że barok był w większej mierze odpowiedzią na wydarzenia polityczne i religijne, niż reakcją na manieryzm. Przecież wiek XVII to okres budowania wielkich i silnych scentralizowanych organizmów państwowych, które zrywały z zasadą monarchii feudalnej, przyznając państwu i władcy sporo imperium i potestas. Władza zaś potrzebowała czegoś co dodałoby jej splendoru, coś co zwaliłoby z nóg poddanych. Po drugie barok był kontrą na sztukę i działalność protestantów. Oczywiście nie przeczę, że barok mógł być w pewnej mierze reakcją na manieryzm, jednak w dalszym ciągu skłaniam się ku stanowisku, że była to reakcja na burzliwe czasy końca XVI wieku i całego XVII stulecia.

Swoją drogą jestem ciekaw co to za pozycja z białą czy kremową okładką dotycząca rokoka?
Anncsc... Poproszę więcej z dziedziny malarstwa. Architektura mnie nie kręci.
A propos Toledo było nie tylko stolicą malarstwa "kościelnego " ale też za sprawą św. Jana od Krzyża i karmelitów oraz jeśli się nie mylę, potem jezuitów, zagłębiem duchowości. A swoją drogą Jan i El Greco mogli się spotkać, żyli w tym samym przedziale czasowym
Urszula... Juz sie nie moge doczekac! Wspanialy plan.
walterb... Jakbym słucham pani Grażyny Bastek ;)
Jum81... Uwielbiam offtopic
Marcy M... Łapki w górę ?
Umbeble... Zrob kiedys film o obrazach ktorymi najbardziej sie zachwycasz/inspirujesz od antyku do wspolczesnosc *plisss
I nie boj sie ze film bedzie uwazany za jakis snobistyczny, zaloze sie ze nie tylko ja jestem tego bardzo ciekaw z widzow :v
keicaam... Ajajaj, jakież to było dobre!
Tomasz ... Dzisiaj pół dnia spędziliśmy z żoną w Luwrze. Cały czas wzdychaliśmy: "...przydałby się Radosław Gajda..." :) Oczywiści nagranie świetne jak zawsze.
Bartosz... Choć kanał jest o architekturze i świetnie Pan o tym opowiada, to jednak najbardziej cenię sobie filmy o malarstwie. Rewelacja!
Anna... Huuuurrrraaaaaaaa!!! Kolejny odcinek o malarstwie!! ♥ oglądam Waszą pracę od dawna i muszę powiedzieć że wysoko cenię pasję i autentyczność jaka z tych odcinków promienieje. Oglądanie to czysta przyjemność. Np dziś uświadomiłam sobie, że przecież praktycznie nie tniecie materiału! Jesteście przesympatyczni i świetnie przygotowani merytorycznie. To mój pierwszy komentarz już nie wytrzymalam ??
Radosław Gajda & Natalia Szcześniak ciekawostki

Radosław Gajda & Natalia Szcześniak ciekawostki

Historia kanału Radosław Gajda & Natalia Szcześniak zaczyna się w dniu 2007-02-25 23:54:11.
Kanał od czasu założenia nagrał już, 252 filmów przez okres działania kanału
filmy zostały wyświetlone 10982952 razy.
Aktualnie kanał śledzi ponad 107000 użytkowników.