Nauka Vlog Moja Tuba #108 - Remigiusz Maciaszek


Dzisiaj co nieco o nauce i o tym jak sam sobie radziłem ze zdobywaniem tej drobniny wiedzy, która siedzi teraz w mojej głowie. \"260809 Funky Nurykabe\" by spinningmerkaba is licensed under a Creativeons license:
Najlepsze komentarze do filmu "Nauka Vlog Moja Tuba #108":

Sasilton Mihawk: ROCK ja ty czegoś nie rozumie
tu dostałeś te 200zadań z rozwiązaniami bo nie wiem jak można wkuwac zadania matematyczne ni znając sposoby jego rozwiązania
skoro nie wiem ile to jest 2+2 to skąd mam wiedzieć ze wynik to 4?Musiałbym dostać odpowiedz ze 2+2=4
ugabuga malakamba: a wychwoanie fizyczne jak Ci szlo ?!
A Sugar Man: @RockAlone2k widzę z tyłu Trylogię Czarnego Maga. Brawo za gust ! :)
ju13ra0912: Ja chodzę do technikum informatycznego, ale osobiście wolałbym, aby było tylko 9 przedmiotów. 4 zawodowe (które obecnie mam), matematyka, j.polski, angielski, niemiecki i W-F. Bo biologia i chemia mi nie są potrzebne w moim zawodzie. Bo jak inaczej, co ja będę liczył lizosomy na dysku twardym? Druga kwestia to podejście nauczyciela do ucznia. Są nauczyciele, którzy całe szczęście tłumaczą materiał . Ale niestety są tacy którzy swym zachowaniem próbują wyłudzić pieniądze na korepetycje.
MaxBlue: @RockAlone2k A czy gdy na przykład chciałbym pracować jako polonista-felietonista to czy tak na prawdę słuszne jest rzucanie się na mnie z pretensjami o sprawdzian z matmy z którego dostałem 2-??
Matematyka mi na prawdę nie będzie potrzebna.Byle by z niej zdać.
Jaca071: Trochę ściemniasz.. jak można uczyć się zadań na pamięć z matematyki. Rozwiązanie np. z trygonometrii jest bardzo długie i to bez sensu się uczyć rozwiązania bo znikome jest prawdopodobieństwo trafienia na te konkretne zadanie. Wiadomym jest że matematykę trzeba zrozumieć sposób rozwiązywania.. łątki przyprawiasz wysokie IQ praktyczne IQ itd..
The Shadow: Rock Masz racje !
Tass273: Ja uważam, że polski i matma to przedmioty, które należy rozumieć, a nie wykuć. W biologii czy chemii trzeba więcej zakuwać.
Jan Kowalski: Czy ja wypatrzylem na polce z ksiazkami "Gildie magow" Trudi Canawan? Swietna trylogia.
Dominik Ciarka: @ju13ra0912 Nie słyszałeś nigdy o czymś takim jak informatyka chemiczna? Też jestem uczniem technikum informatycznego. Fakt - biologię wypierniczyłbym jak najdalej, co do chemii głęboko zastanowiłbym się. Poza tym podstawy przedsiębiorczości - ten przedmiot nie jest totalną klapą. A geografia? Wyjdziesz po szkole średniej i będziesz szukał Brazylii w Europie. Fizyka - toć to cudowny przedmiot!
ju13ra0912: @dominicas93 Myślę, że informatyka chemiczna jak już powinna być dodatkowym materiałem, bo może się przyda. Tak czy inaczej według mnie powinno się wyrzucić niepotrzebne przedmioty, bo wątpię, aby w codziennej pracy informatyka były potrzebne.
? T??D????ss ?: Rock od 1:50 - 2:00 Uczę się tak samo xD
Grzegorz Brz?czyszczykiewicz: @RockAlone2k Czyli wybierając szkołę wybrałeś liceum matematyczno-fizyczne?
Polak W?s: @rockalone2k
A ja znam receptę na tzw. szkołę "idealną" , w której każdy nauczyciel ma czas dla każdego ucznia. Prywatna. Chodzę do takiej i jestem zadowolony, bo jak czegoś nie zkumam nie muszę wkuwać dniami i nocami, tylko poprosić nauczyciela o wyjaśnienie (bo są tam zatrudniani tylko dobrzy nauczyciele) ;-)
Kamil Przybyszewski: Nie zgadzam się tutaj z Tobą Rocku, myśle, że nie ma czegos takiego jak inteligencja praktyczna... jest to moim zdaniem odrębna materia ( to radzenie sobie z problemami doroslego zycia ) nie ma tutaj połączenia z IQ. rozwiazywanie problemow praktycznych zwiazanych z zyciem warunkowane sa innymi cechami hmm np.. pewnosc siebie, stanowczosc, silny charakter itp

Pozdrawiam i dziekuje za Twoje filmy są one dla mnie bardzo wartosciowe :)
yhhhyn: Zajebiste vlogi robisz drogi Rocku :)
Gracu16: - i gier :)
Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=QrqCvl8c2uA